Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 21d. 15:00

Vilniaus Žirmūnų gatvės kiemo duobes lopė studentai

Studentai lopė duobes Žirmūnų gatvėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Studentai lopė duobes Žirmūnų gatvėje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“ nariai kartu su Lenkijos Balstogės technikos universiteto studentais Kelininkų dienas šventė savaip: lopė duobes Vilniaus Žirmūnų gatvėje. Kaip sakė patys studentai, entuziazmo jiems netrūksta, tad ateityje jie ketina imtis dviračių takų.

Viename iš Žirmūnų gatvės kiemų, ties šeštuoju numeriu pažymėtu namu ir naująja Vilniaus miesto centrine biblioteka ketvirtadienio popietę su kastuvais ir grėbliais darbavosi būrys jaunų žmonių su ryškiai salotinėmis liemenėmis. Jie čia lopė duobes, kurių sostinės daugiabučių kiemuose – daugybė.

„Esame jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“, pasikvietėme iš Lenkijos akademinį studentų klubą ir kartu norime pagrąžinti Vilnių, parodyti bendruomenei, kad mums rūpi Vilniaus būklė, jo veidas“, – sakė sumanymo iniciatorius ir lietuviškojo klubo prezidentas Ignas Vasiliauskas.

Pasak jaunųjų kelininkų, viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie tai, kokios duobėtos sostinės gatvės ir ypač – kiemai. „Todėl norime pagelbėti miestui“, – tikino I.Vasiliauskas.

Studentai pripažįsta, kad patys vieni visko padaryti jie negalėtų – neturi nei technikos, nei įrankių, nei asfalto. Čia jauniesiems kelininkams pagelbėjo bendrovė „Gatvių statyba“ ir valstybinė įmonė „Vilniaus regiono keliai“ „Bet darbo jėga yra mūsų“, – juokėsi akcijos sumanytojai.

Studentai ateityje žada ir daugiau panašių idėjų. Tarkim, galvojama prisidėti tvarkant dviračių takus, fiksuoti vietas, kurias sunku pravažiuoti dviratininkams, pasiekti vieną ar kitą miesto vietą.

Kelių remonto jau ėmėsi ir profesionalūs kelininkai. Šių metų žiema nebuvo šalta ir snieguota, tad kelių būklė po jos nėra labai prasta. 

VIDEO: Studentai lopė Vilniaus kiemo duobes

Šiais metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) Vilniaus miesto gatvių remontui skirta 11,664 mln. eurų. Dar planuojama papildomai gauti apie 1,5 mln. eurų tikslinių lėšų. Šios lėšos bus naudojamos statomiems ir rekonstruojamiems objektams, gatvių priežiūrai, ženklinimui, tiltų ir viadukų priežiūrai, eismo saugumui ir kitoms panašioms reikmėms. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas