Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečių matomumą gatvėse užtikrins gausybė išdalintų atšvaitų

Žvaigždės dalino atšvaitus vaikams
Žvaigždės dalino atšvaitus vaikams
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama pagerinti pėsčiųjų matomumą Vilniuje, Susisiekimo ministerija prieš Šv. Kalėdas inicijavo atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių dalinimo akcijas prie didžiųjų prekybos centrų atokesniuose Vilniaus mikrorajonuose: Naujojoje Vilnioje, Naujininkuose, Nemenčinėje.

Šventiškai nusiteikusių Kalėdų Senelių komanda praeivius pasitiko prie prekybos centrų įėjimo ir sveikino su artėjančiomis šventėmis. Žmonės galėjo išsitraukti dovanėlę – atšvaitą arba liemenę. Lankytojai buvo informuoti apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu ir paraginti juos nešioti. Iš viso akcijos metu išdalinta apie 1500 atšvaitų ir liemenių.

„Atšvaitų platinimui parinkome mažiau apšviestus miesto rajonus, kuriuose atšvaitų poreikis yra didžiausias. Būtent rajonų gyventojus būtina išsamiau informuoti apie atšvaitų naudą ir skatinti segėti atšvaitą“, – sakė Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis.

Pasak A. Malinovskio, tamsoje žvilgsnio aštrumas sumažėja net 90 proc. Tuomet sunkiau apskaičiuoti atstumą iki artėjančių transporto priemonių bei jų greitį. Automobilių vairuotojams taip pat sunkiau pastebėti eismo dalyvius. Pėstieji ar dviratininkai dažniausiai sužalojami tik todėl, kad automobilių vairuotojai jų nepastebi arba pastebi per vėlai.

Tamsius drabužius vilkintį asmenį vakare galima pastebėti 25 m atstumu nuo automobilio. O jeigu vilkimi šviesūs drabužiai, pėsčiasis matomas už 40 m nuo automobilio. Prisegti arba prisiūti prie drabužių atšvaitai „apšviečia“ labiausiai, netgi 130–140 m atstumu nuo automobilio.

Šią situaciją blogina ir pėsčiųjų įsitikinimas, kad jeigu jiems apšviestas automobilis aiškiai matomas, tai ir automobilio vairuotojas juos mato. Atvirkščiai – vairuotojas dažnai pastebi be atšvaitų keliaujančius pėsčiuosius tik paskutinę akimirką, kai avarijos kartais jau yra nebeįmanoma išvengti.

Šiemet Vilniuje per 11 mėn. įvyko daugiausiai eismo įvykių iš visų Lietuvos miestų – net 744. Avarijos nusinešė 68 žmonių gyvybes, 867 buvo sužeisti. Todėl prieškalėdinę savaitę Vilniaus priemiesčiuose praeiviams buvo padovanota apie 1500 atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas