Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 11d. 09:59

Vilnietis įsigijo automobilio stovėjimo leidimą, tačiau liko nieko nepešęs: „Turi, bet neturi“

Mėlynoji parkavimo zona
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mėlynoji parkavimo zona

„Sveiki, susidūriau su tokia įdomia problema“, – taip į redakciją kreipėsi vilnietis Viktoras. Vyras turi negabaritinį lengvąjį automobilį, todėl savo kieme jo pasistatyti nelabai pavyksta. Kad išspręstų problemą, vilnietis, kaip senamiesčio gyventojas, nutarė įsigyti gyventojų stovėjimo leidimą šiai transporto priemonei. Juolab kad turi neišnaudotą kvotą dviem automobiliams. Tačiau, vedamas gerų norų, vyras susidūrė su daugiau rūpesčių, nei galėjo tikėtis. Ir lyg to būtų negana – gavo ir kelias baudas.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Leidimu džiaugėsi neilgai

„Ateinu patenkintas su puikiu sumanymu į „Susisiekimo paslaugų“ kioską, pateikiu automobilio registracijos liudijimą, dokumentus, nurodau telefono numerį, elektroninį paštą, duodu sutikimą tikrinti visus duomenis visuose įmanomuose registruose. Gaunu leidimą ir lekiu parkuoti savo automobilį“, – jau džiaugėsi vyras.

Tačiau toliau laukė dar įdomesni dalykai, o ir gautu leidimu džiaugėsi neilgai.

„Sagos pirma dalis – „Netflix“ filmuojamas filmas. Apie filmo filmavimą sužinau iš jūsų portalo jau filmavimo dieną, „Susisiekimo paslaugos“ turi visus kontaktus, kokius tik įmanoma, įskaitant gyvenamąją vietą, bet informuoti nesiteikia. Žodžiu, aš ir kaimynai gavome baudas, nes kažkas sugalvojo užsidirbti iš filmavimo pinigų, mūsų neinformavo ir, nusprendė užsidirbti dar kartą išrašius baudikes. Sakote, to gana? Ne, čia laukia įdomiausia istorijos dalis – leidimą turi, bet neturi.

Pastatęs automobilį ten, kur nesiautėja filmuotojai, jau galvojau: galima atsipūsti. Bet ne, špyga taukuota, gaunam antrą baudą. Pasirodo, už tai, kad mašina išsikiša už stovėjimo vietą apibrėžiančio kelio ženklinimo, o į mano teiginius, kad ji yra didelė ir niekaip aš negaliu sutalpinti 9 metrų ilgio automobilio – jiems nė motais. Sako statyti kur leidžia ženklinimas“, – rašo skaitytojas.

Statyti automobilio vis tiek negali

Pastatęs automobilį ten, kur leidžia kelio ženklinimas, vėl gauna baudą už tą patį.

„Atrodo kaip sovietmečiu, lyg visų automobiliai turėtų būti vienodo ilgio, bet kažkodėl norminančių dokumentų apie automobilių dydžius nuorodų nesiunčia. Panaudoti abi automobilio kvotas vienai mašinai jie atsisako, nes jau va dabar automobiliai nebeskirstomi pagal ilgius. Ir ilga mašina pasidaro tokia pati kaip ir trumpa, kol tu to leidimo neįsigijai. Ir kas šauniausia, šioje situacijoje paaiškinti, ką man daryti su antra automobilio puse, jie nepatarė (na, bent atsipjaut ir ant stogo suštabeliuot nepasiūlė)“, – piktinosi vilnietis.

Kaip jis teigia, pinigai už „neįgalų“ leidimą grąžinti nebus, o statyti automobilio jis vis tiek negali.

„Susisiekimo paslaugos“: viskas buvo padaryta gerai

Pasiteiravę SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komentaro dėl šios keblios situacijos, gavome atsakymą, kad įmonė viską atliko gerai, o pats gyventojas esą sutiko mokėti papildomai, kuomet automobilio dydis viršija vieną stovėjimo vietą.

„Jei automobilis užima daugiau nei vieną automobilių stovėjimo vietą, turi sumokėti vietinę rinkliavą už visas užimamas vietas. Šiuo atveju automobilis užima daugiau nei vieną stovėjimo vietą. Todėl ir buvo fiksuojami galimi rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai. Kaip ir minėta laiške, gyventojas yra įsigijęs leidimą, suteikiantį teisę statyti automobilį mokamoje vietoje. Bet, atsižvelgiant į tai, kad automobilis užima daugiau nei vieną vietą, gyventojui buvo pasiūlyta įsigyti ir antrąjį gyventojo leidimą arba mokėti rinkliavą už faktiškai stovimą laiką“, – teigiama atsakyme.

Tiesa, skaitytojas teigia, kad dviejų leidimų panaudoti jam nebuvo leista.

„Noriu patikslinti, kad du leidimus gauti galima: apmokestintoje teritorijoje esančios gyvenamosios paskirties patalpos, kuriai suteiktas unikalus numeris, adresu gali būti išduodami ne daugiau kaip du gyventojo leidimai“, – rašoma bendrovės komentare 15min.

Apie minimalius eismo ribojimus asmeniškai nepranešama

O informacija apie numatomus ir esamus eismo ribojimus yra skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ tinklalapiuose, socialiniuose tinkluose. Jei planuojami didesni eismo ribojimai, apimantys nemažą dalį miesto, centro dalį, tuomet gyventojų leidimus turintieji informuojami ir asmeniškai. Todėl šiuo atveju, apie minimalius eismo ribojimus, gyventojui nebuvo pranešta individualiai.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas