Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 11:52

Vilniuje – devyni nauji viešojo transporto maršrutai, kursuos elektriniai autobusai

Elektrinis autobusas
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Elektrinis autobusas
Iki 2023 m. viešojo transporto parką papildys 22 nauji elektra varomi autobusai, kursuosiantys devyniais naujais maršrutais periferinėse Vilniaus teritorijose, kuriose šiuo metu viešasis transportas nevažiuoja – taip bendras viešojo transporto pasiekiamumo rodiklis Vilniuje sieks 92 proc., pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Devyni nauji maršrutai per 2022–2023 m. numatyti Kriaučiūnuose, Platiniškėse, Pilaitėje, Rokantiškėse, Kryžiokų soduose, Visoriuose, Didžiuosiuose Gulbinuose, Mažuosiuose Gulbinuose, Riovonyse, Pavilnio soduose, Guriuose, Naujojoje Vilnioje, Ivaniškių soduose ir kt. Vietovės parinktos atsižvelgiant į gyventojų skaičių teritorijoje, miesto plėtros planus, taip pat siekiant skatinti darnesnį ir patogesnį judėjimą po miestą.

Su planuojamomis naujų maršrutų trasomis galima susipažinti čia: nauji viešojo transporto maršrutai Vilniuje.

Šią keleivių vežimo mažos talpos autobusais paslaugą teiks viešojo pirkimo konkurso Vilniuje laimėtojas – UAB „Kautra“. Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ su konkurso laimėtoju pasirašė trišalę keleivių vežimo viešųjų paslaugų teikimo sutartį 7-iems metams su galimybe ją pratęsti dar 3 metams.

„Gyventojų judumo poreikiai vis auga, todėl viešojo transporto paslaugų plėtra Vilniuje yra būtina. Ypač labiau nutolusiuose gyvenamuosiuose rajonuose, sodų bendrijose. Būtent iš čia link centro kasdien juda labai daug žmonių – esame paskaičiavę, kad šiuo metu galimybės važiuoti viešuoju transportu neturi apie 52 tūkst. gyventojų. Todėl naujai suplanuoti viešojo transporto maršrutai mažos talpos autobusais pagerins tiek gyvenimo, tiek judėjimo kokybę, mažins socialinę atskirtį“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Anot T.Gulbino, šių naujų maršrutų integracija į esamą sostinės viešojo transporto sistemą, padės gyventojams keisti keliavimo įpročius į darnesnius, skatins juos rinktis keliones autobusais, o elektra varomi autobusai mažins miesto transporto poveikį aplinkai bei miestiečių sveikatai.

Integravus naujus viešojo transporto maršrutus kartu bus tęsiamas Vilniaus viešojo transporto parko atnaujinimas ekologiškomis transporto priemonėmis.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Elektrinis autobusas
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Elektrinis autobusas

„Malonu, kad ilgai laukti pokyčiai neaplenkia ir mūsų šalies, ypač sostinės. Elektrinis transportas skinasi kelią ir į mūsų miestų viešojo transporto sistemas. Šiame viešojo transporto konkurse vieninteliai iš visų dalyvių pateikėme pasiūlymą keleivius vežti elektra varomais autobusais. Matome daug iššūkių, bet džiaugiamės būdami vieni pirmųjų vežėjų elektriniais autobusais, kuris aptarnaus naujus Vilniaus maršrutus. Tikimės, kad „Kautros“ elektrinių autobusų įkrovimo infrastruktūros įrengimo pradžia duos gerą startą Vilniaus miesto savivaldybei toliau vystyti elektrinį miesto viešąjį transportą“, – pasakojo UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Naujausius maršrutus UAB „Kautra“ aptarnaus M2 arba M3 klasės elektriniais autobusais, talpinančiais po 22 vietas keleiviams. Jie atitinka aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus, yra mažai taršūs.

Ruošiantis devynių naujų viešojo transporto maršrutų kursavimui, didžiojoje dalyje šių maršrutų trasų jau yra įrengtos saugios, patogios aikštelės keleiviams. Kitų metų pavasarį planuojama pradėti įrenginėti ir kitą infrastruktūrą – viešojo transporto laukimo paviljonus, suoliukus, šiukšliadėžes.

Vilniuje šiuo metu važiuoja virš 370 naujų autobusų ir troleibusų. Daugiau kaip 75 proc. autobusų sostinėje yra nauji, jų amžius siekia 1-5 metus.

Pagal Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo strategiją iki 2030 m. siekiama, kad ne mažiau nei 55 proc. visų transporto priemonių sudarytų elektra, o dar 45 proc. alternatyviais degalais varomos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 2 Vilnius Transportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

41:02
00:39
01:12

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas