Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 24d. 16:42

„Vilnius veža“: automobiliai nuomoti nepažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymo

Taksi automobiliai
Vilniaus sav. nuotr. / Naujųjų Vilniaus savivaldybės taksi automobilių pristatymas

Viešoji įstaiga „Vilnius veža“ sausio 21 dieną priimtą Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimą laiko neteisingu ir priimtu neįsigilinus į faktus, kuriais remiantis 2012 metais įstaiga vykdė viešuosius pirkimus.

„Visas procedūras vykdėme griežtai vadovaudamiesi tuometinėmis taisyklėmis ir įstatymais. Neįvykus pirmajam konkursui, skelbėme neplanuotą pirkimą trumpalaikei automobilių nuomai, o tik vėliau – atvirą konkursą automobilių pirkimui. Ketiname skųsti Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimą“, – sakė VšĮ „Vilnius veža“ direktorius Rolandas Statulevičius.

Įstaiga veiklos pradžioje buvo suplanavusi vykdyti tik vieną automobilių veiklos nuomos konkursą, tačiau jis baigėsi atmetus tiekėjų pasiūlymus dėl per didelės kainos. „Vilnius veža“ pažymi, kad neturėdama automobilių, negalėjo vykdyti savo veiklos.

Būtent todėl vykdyti kiti du neplanuoti pirkimai: sudaryta trumpalaikė 4 mėnesių nuomos sutartis, kurią VPT siekia nutraukti dėl esą netinkamai parinkto pirkimo būdo, t.y. įvykdžius apklausą; vėliau – paskelbtas kitas atviras konkursas keleiviniams automobiliams pirkti.

Ginčijamas apklausos būdu vykdytas automobilių nuomos konkursas vyko praeitų metų rugsėjo pabaigoje, kitas konkursas buvo suplanuotas vėliau ir paskelbtas tik lapkričio pabaigoje, ko ginčydama pasirinktą pirkimo būdą neįvertino Viešųjų pirkimų tarnyba.

Įstaiga pabrėžia, kad siekiant nepažeisti Viešųjų pirkimų įstatymo, buvo apskaičiuotos tinkamos pirkimų vertės pirkimui apklausos būdu, nes šis pirkimas buvo vykdytas sudaryti automobilių nuomos sutartis tik 4 mėnesiams. Remiantis apklausos rezultatais, sutartis pasirašyta su „Euro Asista“ ir „Inchcape Motors“ konsorciumu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas