Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 7d. 17:00

VMI nesnaudžia: sumokėti baudą pareikalavo nesulaukus teismo sprendimo

Artūras Zadorožnyj
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Artūras Zadorožnyj

Vasarą Kaune įvykusį susidūrimą su policijos pareigūnais Artūras Zodorožnyj prisimins ilgai. Nors, pasak jo, vairuodamas automobilį saugos diržą prisisegė, pareigūnai nusprendė kitaip. Nesutikęs su pažeidimu vyras pateikė skundą. Nors bylos baigtis nėra aiški, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pareikalavo sumokėti baudą, to nepadarius – į pagalbą pasitelkė antstolius.

15min kaunietis A.Zadorožnyj atskleidė, kad jį policijos pareigūnai sustabdė dėl neva neprisegto saugos diržo. Pasak jo, automobilyje įmontuotas vaizdo registratorius, kuriame matosi, kad kalbant su pareigūnu diržas buvo prisegtas. Pašnekovas pasakojo, kad pradžioje pasiūlyta sutikti su nusižengimu ir sumokėti minimalią 15 eurų baudą.

Su nusižengimu nesutiko

„Aš nesutikau, ėjau aiškintis ir vis tiek mane pripažino nusižengėliu. Paskyrė 30 eurų baudą. Parašiau skundą į teismą, padaviau pagal savo skaičiavimus laiku, bet pagal juos – vieną dieną pavėlavau. Apskųsti galima per 20 dienų nuo nuosprendžio įteikimo, o paštas man atsiuntė neregistruotą laišką, kurį tiesiog įmetė į pašto dėžę. Ant voko parašyta pristatymo data, tai nuo jos ir skaičiavau. Pasirodo, kad ten buvo anksčiau, nes pas juos laiškas buvo registruotas anksčiau. Tai pirmos instancijos teismo teisėja skundą atmetė argumentuodama, kad pateikiau ne laiku“, – istorijos detalėmis dalijosi jis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Zadorožnyj
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Zadorožnyj

Pasak A.Zadorožnyj, atmetus pirmąjį skundą VMI gavo informaciją apie paskirtą baudą. Su teismo sprendimu nesutikęs vyras jį dar kartą apskundė. Kol buvo sprendžiamas klausimas, ar pašnekovo skundą priimti, elektroniniu paštu atskriejo netikėtas Mokesčių inspekcijos raginimas sumokėti 30 eurų.

Ragino sumokėti

„Susisiekiau su VMI, aiškinausi situaciją, bet jie nematė, kad apskųsta. Į sistemą įkėliau įrodymą. Kėliau dvi dienas ir nieko... Sistema neveikė. Tada vėl kreipiausi, paaiškinau, kad neveikia. Paprašė įrodymus atsiųsti elektroniniu paštu, tą ir padariau“ , – 15min dėstė jis.

Netrukus A.Zadorožnyj pasiekė nekantriai laukta žinia: teismas priėmė skundą, o bylą nagrinėti nuspręsta sausio 9 dieną. Kai jau atrodė, kad viskas netrukus išsispręs, VMI nustebino dar kartą – sausio 2 dieną pranešė, kad laiku nesumokėjus baudos, išieškojimo imsis antstoliai. 15min pašnekovas atviravo, kad susisiekęs su VMI išgirdo atsakymą, jog informacijos apie anuliuotą baudą nėra, o nesumokėjus duomenys perduodami antstoliams.

Nesulaukė teismo sprendimo

Sausio 3 dieną, likus kone savaitei iki bylos svarstymo, pašnekovo banko sąskaita buvo areštuota, o bankomato ekrane pasirodė nieko gero nežadantis skaičius - 112 eurų. Nieko nelaukęs, kitos dienos rytą pasakojimo herojus apsilankė antstolio kabinete.

Pateikiau reikalingus dokumentus, pasiteiravau, kodėl išieškojimas vykdomas, kol nėra žinoma, kaip baigsis byla.

„Paklausiau, kodėl išieškojimas įvyko per vieną parą. Sutikrinau duomenis ir įsitikinau, kad išieškojimui buvo perduota 2 dieną, o 3 dieną jau užblokuota sąskaita. Man paaiškino, kad registruotą laišką išsiuntė tik šiandien (sausio 4 d. – aut.), tai jį dar gausiu. Pateikiau reikalingus dokumentus, pasiteiravau, kodėl išieškojimas vykdomas, kol nėra žinoma, kaip baigsis byla“, – pasakojo A.Zodorožnyj.

15min pašnekovas paaiškino, kad kalbant su antstoliu VMI atsiuntė elektroninį pranešimą, kuriame teigiama, kad sprendimas išieškoti laiku nesumokėtas baudas už administracinius nusižengimus iš turto, pripažintas negaliojančiu.

„Aš tai parodžiau antstoliui, tai klausimų dėl to nekilo – išieškojimas nutrauktas. Kolkas tai vienintelė institucija kuri šioje situacijoje dirbo gerai“, – sakė jis.

Panašu, kad į painią situaciją pakliuvęs pašnekovas gali lengviau atsipūsti. Vis dėlto A.Zadorožnyj 15min atskleidė, kad dėl netinkamai pareigas vykdžiusių VMI darbuotojų kreipsis į finansų ministrą Vilių Šapoką bei ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Zadorožnyj
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Zadorožnyj

„Jeigu dar byla bus laimėta, tai supraskite apie kokį mastą bereikalingų veiksmų kalbame. Vienas nekompetetingų, jaunų policininkų, nesugebėjusių susitarti su žmogumi, kai nėra akivaizdžių nusižengimo įrodymų veiksmas privertė dirbti VMI, antstolius, policiją, teismus", – kritikos negailėjo pašnekovas.

Duomenis gauna iš administracinių nusižengimų registro

VMI Nepriemokų administravimo departamento direktoriaus pavaduotoja Džiuginta Balčiūnienė 15min paaiškino, kad administraciniai nusižengimai registruojami specialiame registre (ANR), kuriame nutarimą registruoja pažeidimą užfiksavęs pareigūnas. Pasak jos, informaciją apie paskirtas baudas už administracinius nusižengimus, susijusius procesinius sprendimus ir kitus duomenis, būtinus baudų administravimui, VMI gauna tik iš registro.

Gyventojui mokėti baudos nereikia kol teismas priims sprendimą.

„Gyventojas, per nustatytą terminą nesumokėjęs baudos, apie tai yra informuojamas. Gyventojui baudos vis tiek nesumokėjus, priimamas sprendimas ją išieškoti. Baudų išieškojimą vykdo antstoliai. Aptariamu atveju VMI, neturėdama duomenų iš minėto registro apie gyventojo skundą, 2018-11-21 gyventojui išsiuntė pranešimą apie nesumokėtą baudą. Jam per nustatytą terminą nesumokėjus baudos, VMI specialistai 2019-01-02 inicijavo nesumokėtos 30 Eur baudos išieškojimą. 2019-01-03 iš ANR gavus informaciją apie asmens pateiktą skundą, išieškojimas atšauktas, antstolis ir gyventojas apie tai buvo informuoti 2019-01-04. Gyventojui mokėti baudos nereikia kol teismas priims sprendimą. VMI gavus papildomos informacijos iš ANR imasi atitinkamų procedūrinių veiksmų. Policijos pareigūnams atlikus įrašus ANR, informacija nedelsiant pasiekia VMI informacines sistemas, kurios automatiškai suformuoja atitinkamus sprendimus“, – dėstė D.Balčiūnienė.

Nebuvo prisisegęs saugos diržo

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato 15min pateiktame komentare teigiama, kad 2018 metų liepos 27-osios vakarą buvo sustabdytas automobilis, kurio vairuotojas nesegėjo saugos diržo. Už kelių eismo taisyklių pažeidimą buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas dėl naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimo.

„Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 432 str. 1 d. vyrui administraciniu nurodymu skirta pusė minimalios baudos – 15 eurų. Asmuo per teisės aktų nurodytą terminą baudos neapmokėjo, todėl 2018 m. rugpjūčio 21 d. priimtas nutarimas asmeniui skirti 30 eurų baudą. Asmuo teisės aktų numatyta tvarka gali skųsti šį nutarimą per 20 dienų. Nors asmuo pavėlavo pateikti skundą per numatytą terminą, tačiau Kauno apskr. VPK policijos pareigūnai gyventojo skundą dėl administracinės baudos panaikinimo tolimesniam sprendimo priėmimui pagal kompetenciją perdavė Kauno apylinkės teismui. Baudų už administracinius nusižengimus administravimą bei jų išieškojimo perdavimą antstoliams, vykdo Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos“, – dėstoma 15min skirtame pranešime.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

JK parlamentas atmetė „Brexit“ sutartį, balsuos dėl nepasitikėjimo vyriausybe

15min iš Dakaro Gazas

Aštuntasis etapas Dakare: Benediktas Vanagas neišvengė gedimų, virto

N-18 Aktualu

Kelyje BMW išpuolį patyrusi moteris atskleidė šokiruojančią skyrybų dramą

Gazas

Lietuvos motociklininkai sėkmingai įveikė ištvermės pareikalavusį 8-ąjį etapą

Aktualu

Trys labiausiai tikėtini „Brexit“ proceso tolesnės raidos scenarijai

Aktualu

A.Monkevičius: mokytojų klausimą galėtume spręsti labai oriai

24sek

Šviesią ateitį R.Jokubaičiui prognozuojantis Šaras: „Neleisime jam pasikeisti“

Aktualu

Tautiečio žmogžudyste įtariamas lietuvis stojo prieš Northamptono magistrato teismą

Mokslas.IT

„Linkomanija“ nuo trečiadienio nebeveiks

„Ginčas“ dėl „Žalgirio“ talento: iškils ar pradings?

Aktualu

Šauksmas iš vaikų namų: bijo būti įvaikintas per prievartą

Gyvenimas

Mes lygūs. Lietuvos žvaigždžių vizažistas Ąžuolas Misiukevičius: „O kodėl moterys dirba statybose?“

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (I)

Verslas

15min pristato naują audioplatformą 15min Klausyk

24sek

FIBA Čempionų lyga: tritaškiais nukalta „Neptūno“ pergalė ir netikėta trauma

24sek

Monstriška „Žalgirio“ pergalė – rekordas, naujoko šou ir R.Jokubaičio žybsnis

Vardai

Vilija Pilibaitytė-Mia: „Daugiau niekada netekėsiu. Dabar yra mano aukso amžius“

Gyvenimas

Kodėl protingi žmonės niekada nelaiko nuoskaudų?

Aktualu

Prie vairo sučiuptas neblaivus prokuroras Eduardas Builisovas

24sek

Dainius Adomaitis prieš kovą su ALBA – apie Roką Giedraitį ir didžiausią pozityvą

Vardai

Kylie Jenner „Instagram“ rekordą sutriuškinęs kiaušinis pateko ant žurnalo viršelio

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Tomas Erbrėderis

Aktualu

Brolis pasakė, ką darys, jei teismas leis įvaikinti jo sesę porai iš Naujosios Zelandijos

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: narkotikai, NATO be JAV, žiauri Lenkijos pamoka ir Astravo bėda

Vardai

Andrius Mamontovas priblokštas: Sausio 13-osios minėjime juo mėgino pasinaudoti propagandai skleisti

Naujienos

15min iš Las Vegaso Mokslas.IT

Indaplovė be vandentiekio? Šiandien jau ir tai įmanoma

Aktualu

Pasaulio banko prezidentas Jimas Yong Kimas paskelbė atsistatydinsiantis

Sportas

UFC kovotoja pamokė savo užpuoliką – pats prašė kviesti policiją

Aktualu

Naujųjų pradžia Panevėžio policijos akimis: smurtas, greitis, alkoholis, žodžiu – nieko nauja

Aktualu

M.Martišius apie Seime registruotas pataisas: „Į projektą reiktų žiūrėti, kaip į atspirties tašką tolesnėms diskusijoms“

Aktualu

Rinkimų ringas: Šiauliuose kandidatai į merus vienas kitam grasina STT vėzdais

24sek

Kuriozas Rumunijoje – sužaistas ilgiausias istorijoje krepšinio kėlinys?

Sportas

„Skrieja kamuolys“: rinktinės treneris, finalas Mančesteryje, kančios Madride ir žaidėjų perėjimai

Sportas

„Kauno Žalgiris“ įsigijo gynėją Tomą Mikuckį

Aktualu

D.Šakalienę šiurpina R.Karbauskio pataisos: „Niekas netrukdys užrakinti vienų metų mažylį“

15min žurnalistai per 2018-uosius metus

24sek

Lietuvių meilės krepšiniui pakerėtas Th.Walkupas: suprantu, kodėl Šaras ant manęs rėkia

Vardai

Lino Kleizos žmona Agneta: „Turėjome sunkų periodą, kol supratome, kad galime remtis vienas į kitą“

Sportas

Prancūzijoje mirė dar vienas jaunas regbininkas

24sek

NCAA nenugalimieji – Ignas Brazdeikis padėjo Mičiganui pratęsti pergalių seriją

Aktualu

Britanija tęsia pasirengimą „Brexitui“ be susitarimo

Aktualu

Su Kalėdų eglėmis atsisveikina originaliai: spygliuočiais maitina žirgus

Interviu 24sek

Kodėl Jonas Kazlauskas gauna pasiūlymus, bet į juos neatsiliepia?

Aktualu

Šalia G.Nausėdos – netikėtas bendramintis: užsiminė apie bendradarbiavimą per rinkimus

Aktualu

Pristatė, ką valgys mokiniai: sorų košė, „čija“ pudingas, kesadilija, o retkarčiais ir kas nors iš bulvių

24sek

LKL ekspertai: Kauno „Žalgiris“ tampa pažeidžiamas

Verslas

Atsistatydina „Lietuvos energijos gamybos“ vadovė Eglė Čiužaitė

Aktualu

Ukraina pateikė skundą EŽTT dėl Rusijos sulaikytų 24 jūreivių 

Aktualu

Saudo Arabijos pilietė išėjo iš Bankoko oro uosto viešbučio, kur buvo užsibarikadavusi

Verslas

G.Surplys: „vaučerių“ sistemą taisysime, kad tai nebūtų našta

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas