Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 12d. 20:00

„Žalgirio“ fanas perspėja: tolerancija ne vietoje pastatytoms sirgalių mašinoms baigėsi

Gatvė prie Karmelitų bažnyčios
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gatvė prie Karmelitų bažnyčios

Baudos už draudžiamoje vietoje pastatytą automobilį sulaukęs kaunietis Valentinas perspėja kitus krepšinio mėgėjus: nuo sausio 1 dienos baigėsi Kauno policijos tolerancija. Jei iki tol, anot jo, pareigūnai pro pirštus žiūrėdavo į „Žalgirio“ mačų metu transporto priemonėmis užgrūstas laikinosios sostinės gatves, tai nuo šiol visi, pasistatę transporto priemones ne vietoje, sulauks nuobaudos.

„Į „Eurolygas“ varžybas važinėju trejus metus. Likus pusvalandžiui iki mačo pradžios rasti, kur pastatyti mašiną netoli arenos – itin sudėtinga. Kartais ją tenka palikti neleistinoje vietoje. Prieš sausio 8 d. vykusias rungtynes automobilį pasistačiau šalia „Akropolio“ esančioje aikštelėje po atviru dangumi – prie pat bažnyčios tvoros. Stovėjo ten gal 15 mašinų. Budėjo ir policijos automobilis, priėjau, paklausiau, ar bus problema, jei čia paliksiu mašiną, atsakė, kad ne. Bet buvo.

Sausio 9 d. sulaukiau skambučio iš policijos, kad skirs baudą. Turėjau matyti, kad toje vietoje yra ženklai, draudžiantys statyti mašinas. Paaiškino, kad tolerancija baigėsi nuo mačo su CSKA. Nuo šiol absoliučiai visi, pvz., tie, kurie bent kiek užvažiuos ant žaliosios vejos, „užlips“ ant bortelių, bus baudžiami. Baudas gavo ir mano draugai. Norisi perspėti žmones, ypač tuos sirgalius, kurie iš kitų miestų atvyksta.

Iki šiol, pvz., Kaunakiemio g., visi statė, nors ten ženklai yra, ir niekas nebausdavo. Jeigu „Eurolygos“ mačas ir žaidžia „Žalgiris“ – jokių problemų. O dabar griežtai – jokių įspėjimų, iškart – baudos“, – teigė jis.

Pasak Valentino, leidžiamoje vietoje pastatyti automobilį prieš rungtynes arenoje – sėkmės reikalas. Transporto priemonių eilė vien Karaliaus Mindaugo pr. nusidriekia iki pat gaisrinės pastato. „Akropolio“ aikštelė būna pilnutėlė, apstatytos net daugiabučių kiemuose esančios krepšinio aikštelės. Pastarųjų „Žalgirio“ rungtynių metu net komentatorius arenoje per mikrofoną kvietė atsiliepti vieno ar kito automobilio savininką, kad šis patrauktų savo transporto priemonę, nes ši kažkam maišo.

„Buvo įprasta, kad vienas kito mašinas sirgaliai užblokuoja. Laukia, kol kitas vairuotojas ateis – niekas nepykdavo dėl to. Juk 15 tūkst. žiūrovų susirenka, – suprantama. Nesupraskit neteisingai, jokių skundų dėl policijos veiklos, tiesiog norėjau perspėti vairuotojus: baus visus“, – teigė Valentinas.

Kauno apskrities policija pabrėžė, kad pareigūnai fiksuoja visus pastebėtus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Dažniausiai fiksuojami pažeidimai, kuomet transporto priemonės paliekamos ant šaligatvių, nesilaikant numatyto atstumo iki pėsčiųjų perėjų ar net jų ribose, bei kitose draudžiamose vietose, kuriose paliktos transporto priemonės trukdo saugiam ir sklandžiam eismui. Vairuotojai taip statydami automobilius ne tik pažeidžia KET 150 punktą, bet ir kelia pavojų pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumui.

Nesupraskit neteisingai, jokių skundų dėl policijos veiklos, tiesiog norėjau perspėti vairuotojus: baus visus.

„Kelio ženklinimas, draudžiantis sustoti ar stovėti, taip pat kelio ženklai, kurie nurodo atitinkamą stovėjimo būdą transporto priemonėms, reikalingi tam, jog visi eisme dalyvaujantys asmenys galėtų saugiai pasiekti savo kelionės tikslą, eismas vyktų sklandžiai, o prireikus pagalbos įvairių tarnybų transporto priemonės operatyviai galėtų patekti į įvykio vietą. KET 150 punktą pažeidusiam automobilio vairuotojui gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų“, – informavo Kauno apskrities policijos Komunikacijos poskyrio specialistė Dovilė Bernotaitė.

Kauno apskrities policija pataria gyventojams į renginius, esant galimybei, vykti visuomeniniu transportu, o važiuojantiems asmeniniu transportu rekomenduoja atvykti anksčiau ir palikti stovėti transporto priemones leistinose stovėjimo vietose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:24
00:57
01:04

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas