TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalių lapų” keliuose vis mažiau, reikalavimai pradedantiesiems didėja

Klevo lapu pažymėtas automobilis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Klevo lapu pažymėtas automobilis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, pernai vairuotojų gretas papildė 32360 pradedančiųjų vairuotojų, tai yra 6562 vairuotojais (16,9 proc.) mažiau nei 2012 m. Pradedančiųjų vairuotojų skaičiaus mažėjimas susijęs su demografine šalies padėtimi, bendru gyventojų skaičiaus mažėjimu.

Vis daugiau moterų siekia teisės vairuoti

Dauguma (66 proc.) pradedančiųjų vairuotojų – jauni, iki 21 m. Šioje amžiaus grupėje pradedančiojo vairuotojo pažymėjimus gavo daugiau vaikinų (12431) nei merginų (9035), tačiau visų likusių amžiaus grupių moterys teisės vairuoti siekė aktyviau nei vyrai.

31-40 m. amžiaus grupėje pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą gavusių moterų buvo du kartus daugiau, nei vyrų, o 41-50 m. ir 51-60 m. – tris kartus daugiau. Patys vyriausi – 61-70 m. amžiaus grupės pradedantieji vairuotojai, iš jų moterų buvo dvigubai daugiau nei vyrų.

„Regitros“ nuotr./Vairavimo egzaminas
„Regitros“ nuotr./Vairavimo egzaminas

Primena apie galiojančią tvarką

Pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 2 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį vėliau galima pasikeisti į 10 metų galiojantį pažymėjimą.

„Regitra“ primena, kad nuo 2013 m. liepos 1 d., Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, įsigaliojo naujos pradedančiojo vairuotojo pažymėjimų keitimo sąlygos.

Nebaigę papildomo vairuotojų mokymo pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą gali tik tie pradedantieji vairuotojai, kurie nėra pažeidę KET reikalavimų, už kurį (kuriuos) minėtame įstatyme numatytas papildomas vairuotojų mokymas, arba nesukėlę eismo įvykio, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata.

Pažeidusieji minėtus reikalavimus arba sukėlę eismo įvykį pradedantieji vairuotojai per vienus metus nuo pažeidimo padarymo datos privalo baigti papildomą vairuotojų mokymą.

„Regitra” nuotr./Vairuotojo pažymėjimas
„Regitra” nuotr./Vairuotojo pažymėjimas

Sieks įstatymą tobulinti

„Regitra“ yra pateikusi pasiūlymus tobulinti įstatymą, kad pradedantieji vairuotojai galėtų naudotis turima teise vairuoti ir tuomet, kai pateikė dokumentus vairuotojo pažymėjimui keisti ir yra tikrinama, ar nėra padarę minėtų pažeidimų.

Įmonė siūlo įstatyme nustatyti skirtingus pradedančiojo vairuotojo išbandymo ir jam išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminus. Tikimasi, kad įstatymo pakeitimai bus priimti šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas