Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 23d. 09:15 , Atnaujinta: 2021 lapkričio 23d. 11:41

Žiema Vilniuje: kelininkai dirbo nuo vidurnakčio, bet ryto spūsčių ir avarijų neišvengta

Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Pirmas sniegas lėmė ir avarijų pagausėjimą
Pirmas gana gausus sniegas antradienio rytą ne tik nubalino Lietuvą, bet ir pridarė sunkumų vairuotojams. Bent jau Vilniaus apskrityje spūsčių ir smulkių eismo įvykių gausos neišvengta, nors kelininkai sako darbą pradėję dar vidurnaktį. Snigti gausiau pradėjo jau ryte, per keturias intensyvaus eismo valandas fiksuotos 35 avarijos, nukentėjo 2 pėsčiosios. Strigo ir viešasis transportas.

25 valytuvai

Kaip 15min sakė bendrovės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius, sniego buvo laukta ir tikėtasi: „Šiuo metu mieste budi 25 valytuvai. Išvažiavome apie vidurnaktį. Kadangi miestas didelis ir jame daug kilometrų gatvių, valytuvai važiavo po kelis reisus, buvo pabarstytas visas miestas.

Snigti pradėjo apie šeštą valandą, iš pradžių toks lengvas sniegas, o apie septintą valandą jau buvo pakankamai daug sniego.“

Anot bendrovės atstovo, tam, kad druska pradėtų reaguoti su sniegu, reikėjo šiek tiek laiko, tačiau maždaug 7.15 val. jau pastebėtos gatvėse šlapios provėžos. Buvo panaudota pusė normos druskos, kiek paprastai panaudojama rimtą žiemos dieną.

„Tai puikus įrodymas, kad mūsų darbai padaryti ir toliau jau mašinos važiuodamos druskos tirpalą paskleidžia po visą gatvės plotį“, – teigė E.Steponavičius.

Spūsčių mieste vis dėlto neišvengta, kaip ir eismo įvykių – socialiniuose tinkluose pasirodė avarijų nuotraukos. Kai kur buvo ir slidu, ypač gatvėse prie vandens telkinių. Tad kelionė į darbą ar mokymosi įstaigą tikrai turėjo užtrukti kiek ilgiau nei įprastai.

Dešimtys avarijų

Vilniaus apskrities policijoje 15min sužinojo, kad rytinio piko metu pareigūnams pranešta apie kelias dešimtis eismo įvykių, iš kurių du fiksuoti kaip įskaitiniai: perėjose skirtinguose miesto pakraščiuose nukentėjo 12 ir 81 metų pėsčiosios.

Tuo metu kitos avarijos įformintos kaip techninės: vairuotojai slydo ir atsitrenkė į greitkelio atitvarą, į gatvės apšvietimo stulpą, į pakeliamą aikštelės užtvarą. Taip pat, žinoma, dažnu atveju nuslysdavo į vieni kitų transporto priemones.

Rytinio piko metu Vilniaus apskrities pareigūnams pranešta apie kelias dešimtis eismo įvykių, į avarijas pateko dvi pėsčiosios mažametė ir senolė.

Pirmo rimto pranešimo apie eismo nelaimes sostinės pareigūnai sulaukė 7.23 val., kuomet jiems paskambinta dėl „10 metų vaiko“, nukentėjusio Šiaurės gatvėje Naujosios Vilnios rajone.

Nesaugus net 30 km/val. greitis?

Iš tiesų, perėjoje čia buvo nublokšta 12 metų mergaitė (gim. 2009 m.).

„Mitsubishi“ vairavusi moteris (gim. 1985 m.) pasakojo, kad Šiaurės gatve važiavo lėtai, esą apie 30 km/val., nes kartu keliavo kita mama ir du mažamečiai, kurie buvo vežami į darželį. Staiga, neapsidairiusi į kelią perėjoje išėjo nepilnametė pėsčioji, ir slidžiame kelyje sustoti nebespėjęs automobilis ją nubloškė. Greitosios pagalbos medikai paauglei nustatė rankos traumą. Pareigūnai savo ruožtu iškart patikrino „Mitsubishi“ vairuotojos blaivumą, matuoklis parodė nulius.

Tuo metu 81 metų senolė pėsčiųjų perėjoje užkliudyta sostinės Žaliųjų Ežerų gatvėje. Apie nelaimę pareigūnams pranešta 8.43 val.

Pėsčioji po įvykio sąmonės neprarado, tikimasi, kad rimtų sužalojimų pensininkė išvengė. Duomenų, kad „Citroen“ neatidžiai vairavęs vyras galėjo būti neblaivus, bent kol kas nėra.

Daug smulkių incidentų

Slidžiame kelyje nesuvaldytas automobilis „Toyota“ sostinės Žirgo gatvėje, Antakalnyje, anksti ryte rėžėsi į pakelės medį. Toje pačioje gatvėje kiek vėliau, 8.47 val., susidūrė iškart trys transporto priemonės: 2 „Mazda“ automobiliai ir „Audi“.

Dar vienas pranešimas apie kitą trijų automobilių avariją skambėjo maždaug taip: kylant į Vaidotų kalną, susidūrė „Citroen“, „Toyota“ ir „Ford“, vairuotojai nesutaria dėl kaltės.

Dalis avarijų buvo išties smulkių, tačiau dėl specifinių aplinkybių jose neapsieita be pareigūnų pagalbos.

Tuo metu greitkelyje A2 (Vilnius–Panevėžys), šio vadinamojo Ukmergės plento 89-ame km, ties greitėjimo juosta į atitvarus rėžėsi automobilis BMW.

O prie „Toyota“ automobilis slysdamas kliudė aikštelės atitvarą prie vieno iš šios markės salonų Vilniuje.

Dar kelios avarijos buvo komplikuotos dėl įvairių kiek nestandartinių aplinkybių: pavyzdžiui, vienas iš trijų susilietusių automobilių nė nesustojo įvykio vietoje. Arba, susidūrus „Ford“ ir VW, pastarasis mikroautobusas buvo su tranzitiniais numeriais. Arba kieme vairuotojas kliudė stovinčią mašiną, kurios savininką pavyko rasti tik su policijos pagalba. Tad pareigūnams iškvietimų netrūko.

Prie eismo pokyčių prisitaikė ne visi

Pirminiais Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio duomenimis, šįryt nuo 6.00 val. iki 10.00 val. pareigūnams apskrities mastu pranešta iš viso apie 35 įvairius eismo incidentus.

Savo ruožtu Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis informavo BNS, kad nuo vidurnakčio iki dešimtos valandos ryto policijai pranešta apie 25 eismo įvykius – 19 daugiau nei pirmadienį per tą patį laikotarpį. Ši respublikinė statistika apima avarijas, kuriose nukentėjo žmonės arba vairuotojai nesutarė dėl kaltės.

R.Matonis pabrėžė, kad eismo įvykių, kuriuose policijos neprireikė, galėjo būti ir daugiau.

Policininkų ir eismo saugumo specialistų išvada – daugelis vairuotojų pirmojo sniego egzamino neišlaikė, nes tikriausiai į kelionę išsiruošę nusiteikia taip pat, kaip anksčiau. Pasikeitus eismo sąlygoms radikaliai, būtina kitaip įvertinti saugų greitį, laikytis kitokių atstumų, taip pat kitaip prognozuoti galimus aplinkinių eismo dalyvių veiksmus, primena specialistai.

Viešasis transportas strigo

Sniegas, kaip ir kasmet, pirmąją dieną apsunkina eismą, tad ne išimtis ir šiemet, teigia savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovai.

„Didžiojo piko metu (8 valandą) fiksavome spūstis šiose pagrindinėse miesto gatvėse:

 • Ozo g. link Kareivių—Kalvarijų—Ozo g. sankryžos;
 • Olandų g. link Olandų žiedo;
 • Antakalnio g. link Olandų žiedo;
 • J. Jasinskio g. link J. Jasinskio g.—Pamėnkalnio g.—V. Kudirkos g. sankryžos;
 • Geležinio Vilko g. link Geležinio Vilko–Ukmergės g. sankryžos (link centro);
 • Galvės g. link Galvės–J. Tiškevičiaus g. sankryžos (link centro);
 • Pilaitės pr. link Pilaitės pr. — Laisvės pr. sankryžos (į centrą);
 • Savanorių pr. link Savanorių – Riovonių g. sankryžos (iš centro);
 • Kalvarijų g. link Kareivių—Kalvarijų—Ozo g. sankryžos (į centrą);
 • Ukmergės g., nuo M. Lietuvio g. — Ukmergės g. sankryžos (link centro);
 • Ukmergės g. link Ukmergės–Geležinio Vilko g. sankryžos;
 • Molėtų pl. link Molėtų pl.-Geležinio Vilko g.-Mokslininkų g. sankryžos;
 • Kareivių g. link Kareivių-Verkių g. sankryžos (nuo Kalvarijų g.);
 • Liepkalnio g. link Minsko pl.–Liepkalnio–Žirnių g. sankryžos (link centro);
 • Žirnių g. link Tūkstantmečio g. (link centro).

Viešojo transporto vėlavimai iš jų buvo fiksuojami šiose:

 • Kalvarijų g. link Žaliojo tilto ties Jeruzale
 • Dariaus ir Girėno g. link centro ties Naujininkais
 • Ukmergės g. link Edukologijos žiedo
 • Antakalnio g. link Šilo tilto
 • Pilaitės pr. link Narbuto g.
 • Kalvarijų – Šeimyniškių – Konstitucijos pr.
 • Subačiaus – Maironio g.
 • Erfurto – Oslo g.
 • Mokslininkų g. link Santariškių
 • Senasis Ukmergės kelias link Šeškinės
 • Žaliųjų ežerų g. link Santariškių

Taip pat 9:38 dėl eismo įvykio Kareivių – Žirmūnų g. link miesto negalėjo pravažiuoti dalis tos krypties troleibusų. 10:48 juosta buvo atlaisvinta ir eismas pajudėjo“, – teigiama įmonės komentare.

Dėl slidžios kelio dangos viešasis transportas negalėjo pravažiuoti Žaliųjų ežerų gatvėje, apie tai buvo informuota „Grinda“ ir eismas taip pat pajudėjo.

Lietuvos automobilių kelių direkcija irgi įspėja, kad antradienio rytą eismo sąlygas sunkina plikledis ir snygis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas