Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 8d. 12:22

Akcijoje „Mane veža“ dalyvavo ir „Dakaro ralio 2020“ lenktynininkas

Akcija „Mane veža“ Vilniuje
Vygaudo Juozaičio nuotr. / Akcija „Mane veža“ Vilniuje
Rugsėjo 7 dieną visoje Lietuvoje praskriejo unikali motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija MANE VEŽA. Trečią kartą vykstančiame renginyje šiemet Lietuvoje motociklais skriejo net 200 dalyvių, Latvijoje – dar 100. Vilniuje ir Kaune ekipažai rinkosi bendram pasivažinėjimui, o Aukštaitijoje ir Žemaitijoje važinėjosi individualiai.

MANE VEŽA - unikalus renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, kuomet visoje šalyje vienu metu patyrę motociklininkai ir motociklų entuziastai susitinka pabendrauti su silpnaregiais ir neregiais bei veža juos pageidaujamu maršrutu. Taip jie suteikia galimybę ne tik išbandyti skirtingus motociklus, bet ir susipažinti su jų vairuotojais.

Šiemet, minint Baltijos kelio jubiliejų, akcijos organizatoriai nusprendė prisidėti prie šios reikšmingos datos paminėjimo - keturi motociklininkų bei žmonių turinčių regėjimo negalią ekipažai, vadovaujami Liudo Bradausko, pakartojo žymųjį maršrutą iki pat Latvijos sienos. Anot jo, šis Lietuvos vienybės simbolis puikiai atspindi ir dviejų, iš pažiūros visiškai skirtingų, bendruomenių draugystę, kuomet svarbiausios yra pamatinės vertybės: žmogiškumas, drąsa veikti ir atkaklumas, eiti tik pirmyn. Simboliška, tačiau šiemet trečioji akcija MANE VEŽA 2019 tapo tarptautine, nes Latvijos motociklininkai perėmė idėją ir ją organizavo savo miestuose.

Didžiausiu netikėtumu ir staigmena tapo ypatingas šventės svečias - senojo Dakaro ralio „Africa Eco Race“ dalyvis Tomas Jančys. Tikrąjį Dakarą šių metų sausio mėnesį įveikęs motociklu, 2020-aisiais lenktynininkas dalyvaus Dakaro ralyje Saudo Arabijoje – šį kartą kaip automobilio ekipažo šturmanas.

T.Jančys ne tik kartu su akcijos dalyviais keliavo numatytu maršrutu, bet ir papasakojo apie Dakaro ralio ypatumus bei pademonstravo išskirtinį KTM Rally Replica motociklą, kurį savo rankomis paliesti ir išbandyti galėjo visi akcijos dalyviai. Akcijos organizatorė motociklininkė.lt autorė Aldona Juozaitytė-Pieva pabrėžė, kad Tomas visada padaro, ką jiedu būna sutarę – ir dabar jis visą naktį vairavo grįždamas iš Vokietijos, kad tik spėtų pasirodyti MANE VEŽA renginyje.

Pagrindinis akcijos MANE VEŽA šūkis – svarbu ne kiek gali gauti, o ką gali duoti – puikiai atsispindėjo ir pakalbinus ne vieną akcijos dalyvį. Dauguma akcentavo žmogiškojo ryšio svarbą, mokantis vieniems iš kitų pakantumo, tolerantiškumo ir mokėjimo džiaugtis gyvenimu. Kaip teigia Lietuvos aklųjų ir ailpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja Ramunė Balčikonienė, kvietimo į šį renginį žmonės, turintys regėjimo negalią, lyg didžiausios šventės laukia ištisus metus, nes tai yra puiki galimybė susitikti su draugais, bendraminčiais bei bičiuliais tapusiais motociklininkais ir puikiai kartu praleisti laiką.

Puikią renginio atmosferą ir gerą nuotaiką sukūrė nuoširdžios emocijos, kurias nevaržomai reiškė akcijos dalyviai – nors dauguma akcijoje dalyvavo jau trečią kartą, apie 30 procentų buvo tokių, kurie motociklu važiavo pirmąkart savo gyvenime. Smagu buvo stebėti, kuomet jie, švytinčiais iš laimės veidais ir plačiai šypsodamiesi, smalsiai rankomis lietė kiekvieną motociklą, nepraleisdami nei vienos smulkiausios detalės ir godžiai klausėsi motociklininkų pasakojimų apie jų transporto priemonės galią, vairavimo ypatumus, įveiktus atstumus ir patirtus nuotykius. O vėliau parsivežė ir savo asmenines patirtis, ką reiškia lėkti su vėju ant motociklo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Rega Motociklas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas