Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 09:49

Antrojo Lietuvos „Cross Country“ čempionato etapo starte – net 82 pradedantieji

Balandžio 16 d. „Cross Country“ disciplinos mėgėjai rinkosi Auto Moto parko trasoje, kurioje vyko antrasis iš šešių Lietuvos Cross Country čempionato etapas, praneša LMSF.
Antrasis „Cross Country“ etapas Auto Moto parke
Antrasis „Cross Country“ etapas Auto Moto parke / LMSF/Kamilės Perminės nuotr.

Trakų rajone, greta Dusmenų gyvenvietės įsikūrusios trasos šeimininkai paruošė sudėtingą ir įdomią trasą dalyviams. Varžyboms užsiregistravo 175 motociklininkai ir 24 keturračiai.

Trasos specifika

6,5 km ilgio Auto Moto parko trasoje dalyvių laukė duobės, lieptai per griovius, siauros perėjos miškingoje vietovėje, tramplinai ir rąstai su malkomis. Varžybų organizatorius Lukas Perminas komentavo, kad jų trasose dalyviai niekada nenuobodžiauja, turi gerai paprakaituoti, privalo demonstruoti ištvermę. Šį faktą paliudijo ir finišą kirtę sportininkai, kurių veiduose sunku buvo nuslėpti nuovargį ir šypsenas. Visi tikino gerai praleidę laiką.

Susidomėjimas disciplina didėja

Pasak Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentės Giedrės Janušauskės, susidomėjimas „Cross Country“ disciplina – didėja. Vien pradedančiųjų antrajame etape – 82 iš 175.

„Smagu, kad, užuot važinėję miškais, kartais ir nelegaliomis trasomis, sportininkai jungiasi į LMSF bendruomenę, kuri pasisako už gamtos tausojimą, tvarumą ir sportinio meistriškumo kėlimą specialiai paruoštose trasose“, – sako G.Janušauskė.

Haroldas Dubrickas, naujokas startuojantis pradedančiųjų klasėje, pasidalino savo patirtimi bei paaiškino, kodėl verta startuoti varžybose.
„Norint išmokti gerai važiuoti motociklu, tiesiog, reikia startuoti varžybose. Važiuodamas trasa jauti visišką laisvę spausti kiek nori, nereikia nerimauti, kad susitiksi priešprieša atvažiuojančiomis transporto priemonėmis, palaikai sau patogų tempą. Yra saugu. Dalyvaujant varžybose pavyko ne tik įvertinti, bet ir auginti savo meistriškumo lygį“, – sakė Haroldas.

Nugalėtojai

Antrąjį Lietuvos Cross Country čempionato etapą absoliučioje įskaitoje iškovojo 2021 metais net trijose disciplinose (motociklų krose, „Enduro“ bei „Cross Country“) čempionu tapęs Nerimantas Jucius.

Pasirinkęs įveikti trasą be sustojimų, Nerimantas startavo pilnu degalų baku. Nors pirmuosius ratus sekėsi įveikti sunkiau, o varžovai spaudė, tačiau, lengvėjant bakui, pavyko įsivažiuoti, pagauti ritmą bei iškovoti antrąją pergalę iš eilės.

Iš viso motociklininkai varžėsi 11-oje klasių. Greičiausioje Enduro klasėje prizininkai išsidėstė taip: Nerimantas Jucius, Mindaugas Daugėla, Šarūnas Matutis. OPEN klasės prizininkai Mindaugas Paškevičius, Vytenis Mačerinskas ir Karolis Varnauskas.
Keturračių rungtyje lietuviai varžėsi ne tik su tautiečiais, bet ir kolegomis iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Keturračiams trasa buvo šiek tiek sutrumpinta, nes kai kurios trasos yra nepritaikytos jiems.

QUAD OPEN klasės prizininkai: Nikolaj Andrusov, Evaldas Mačiulis, Aivis Graudinš.

QUAD ATV klasės prizininkais tapo Tomas Mikulėnas, Povilas Šidlauskas, Paulius Ruškys.

Trečiasis Lietuvos Cross Country čempionato etapas vyks balandžio 23 dieną Vievyje „Crazy Ferma“ trasoje.

Rezultatai pagal klases:

C klasė (pradedantieji):

1. Domantas Virkšas,
2. Karolis Žiedavičius,
3. Mantas Dulinskas.

C1 klasė:

1. Gytis Vaitulionis,
2. Šarūnas Skaburskis,
3. Karolis Liepuonius.

E1 klasė:

1. Vladas Gončarovas,
2. Andrius Mitkevičius,
3. Justas Kazakevičius.

E14+ klasė:

1. Domas Butkus,
2. Augustinas Barkus,
3. Marius Adomaitis.

E40+ klasė:

1. Viktoras Malys,
2. Tadas Barkus,
3. Audrius Norkus.

E50+ klasė:

1. Kęstutis Gurčinas,
2. Ernestas Paukštis,
3. Darius Kisielius.

Enduro klasė:

1. Nerimantas Jucius,
2. Mindaugas Daugėla,
3. Šarūnas Matutis.

Open klasė:

1. Mindaugas Paškevičius,
2. Vytenis Mačerinskas,
3. Aleksej Snytka.

M (mėgėjų) klasė:

1. Arnas Mikalauskas,
2. Vytautas Vasiliauskas,
3. Justinas Juškevičius.

Moterų klasė:

1. Milda Veverskė,
2. Raimonda Biguzaitė,
3. Adrija Skudutytė.

85cc (vaikai) klasė:

1. Domas Petrauskas,
2. Martynas Misiūnas,
3. Mykolas Misiūnas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas