Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 18:00

Armino Jasikonio kelias: nuo Anykščių herojaus iki pasaulinio lygio žvaigždės

Praėjusį sekmadienį Lietuvą pasiekė žinia, kad varžybų Italijoje metu sunkiai susižeidė Lietuvos motokroso talentas ir pažiba Arminas Jasikonis. Sportininkas buvo išskraidintas į Kremonos ligoninę, kur jam sukelta dirbtinė koma. Po kelių dienų pranešta, kad sportininko būklė stabilizuojasi ir teikia vilčių. O trečiadienį Lietuvos atletas pabudintas iš komos ir netgi pradėjo bendrauti su artimaisiais.

Italijos Lombardijos regione vykusių MXGP varžybų metu nutikęs incidentas sukrėtė visą motosporto bendruomenę. Palaikymą lietuviui išreiškė ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio motokroso lenktynininkai, kolegos ir varžovai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po sunkios traumos ligoninėje gydomas motokroso meistras Arminas Jasikonis pažadintas iš komos

Incidentas nutiko Arminui Jasikoniui dalyvaujant 9-ajame Pasaulio čempionato etape Italijoje. Antrojo važiavimo metu maždaug 10-ąją minutę šeštoje pozicijoje važiavęs ir agresyviai vijęsis lyderius Arminas Jasikonis transliacijos metu staiga dingo iš ekranų. TV operatoriai nelaimės neužfiksavo. Neparodė ir sraigtasparnio, išgabenusio lietuvį į ligoninę. Tačiau incidentą užfiksavo žiūrovai.

VIDEO: Arminas Jasikonis big crash in MXGP lombardia,Italy 2020

Arminas patyrė rimtą galvos traumą. Panašiai kaip F1 legendai Michaeliui Schumacheriui, lietuviui sukelta dirbtinė koma, stabdanti smegenų tinimą. Be to, kaip patvirtino Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF), medikai sportininko smegenyse rado kraujo. Tad trauma labai rimta. Visgi, Armino Jasikonio būklė stabilizavosi, jis jau pabudo iš komos, bendrauja.

Arminas Jasikonis – tikras Lietuvos motokroso šviesulys. Sportininkas laikui bėgant iš vietinės reikšmės herojaus tapo pasaulinio lygio „raideriu“ ir jį drąsiai galima vadinti Lietuvos ambasadoriumi motokroso pasaulyje.

Asmeninio archyvo nuotr./Arminas Jasikonis – Europoje trečias
Asmeninio archyvo nuotr./Arminas Jasikonis – Europoje trečias

Motokrosą Arminas Jasikonis ėmė bandyti nuo ketverių metų, o nuo 13 metų pradėjo dalyvauti profesionaliose varžybose. Pirmuoju jo treneriu tapo tėtis Rolandas Jasikonis. 2010-aisiais atletas išvažiavo gyventi ir sportuoti į Estiją pas žinomą trenerį Avo Leoką.

2011 m. sezone Arminas Jasikonis sėkmingai dalyvavo Europos čempionate, beveik kiekviename etape tapdamas prizininku ir tapo bronzos medalio motociklų 85cc klasėje laimėtoju.

2012 m. sezonui jį pakvietė „Route77Energy“ komanda atstovauti jai Anglijos čempionate. Tai buvo naujas iššūkis 14 metų sportininkui, atsidūrusiam ne tik toli nuo namų, bet ir persėdusiam ant didelio motociklo – 125cc. Po metų Arminas Jasikonis gavo naują pasiūlymą iš komandos „Route77Energy MVRD Honda“ dalyvauti Anglijos ir Europos čempionatuose bei atstovavo Lietuvai Europos čempionate MX2 klasėje.

Arminas Jasikonis mokėsi ir baigė Anykščių Antano Baranausko pagrindinę mokyklą, kuri sudarė sąlygas mokytis pagal atskirą programą, pagal atskirą tvarkaraštį, suderinus atsiskaitymus.

Nuo 2014-ųjų metų Arminas Jasikonis su šeima persikraustė į Belgiją kur apsigyveno ir intensyviai treniravosi varžyboms. Gyvendamas užsienyje Arminas Jasikonis pildė lietuviškas pratybas, mokėsi namuose, o grįžęs kas trimestrą atsiskaitydavo Lietuvoje bei sėkmingai baigė mokslus.

2016 m. rugsėjį paskelbta, kad Arminas Jasikonis atstovaus „Suzuki World MXGP“ komandai 2017 m. MXGP sezone.

2018-aisiais Arminas Jasikonis pasirašė kontraktą su „Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing“ komanda ir šiais metais pasiekė istorinį sau ir Lietuvai rezultatą – tapo pirmuoju mūsų šalies atstovu, laimėjusiu pasaulio motokroso čempionato etapo lenktynes, vykusias 2020 m. rugpjūčio 12 d. Latvijoje, Kegumo trasoje.

Po Lietuvą ir visą motosporto bendruomenę sukrėtusios Armino Jasikonio avarijos šiuo metu laukiama naujos informacijos apie sportininko būklę. Juo rūpinasi geriausi Italijos ir Austrijos specialistai, o besistabilizuojanti būklė suteikia optimizmo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas