Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 11:09

„Hard Enduro“ varžybose – avarijų, kritimų gausa

Šeštadienį „Hard Enduro“ lenktynininkai, žiūrovai ir smalsuoliai susitiko Kampų trasoje, Panevėžiuke. Čia dalyvių laukė itin sudėtingos, pavojingos ir labai slidžios trasos.
Hard Enduro varžybos Panevėžiuke
Hard Enduro varžybos Panevėžiuke / Darius Kibirkštis/Fotodarius.lt nuotr.

Daugybė kritimų, traumų, ir alinantys du važiavimai net po 30 minučių Lietuvos Hard Enduro čempionato dalyvius ne tik privertė atiduoti visas jėgas, bet ir gerai pasukti galvą dėliojant strategiją kaip tinkamai paskirstyti jėgas tarp abiejų startų.

„Antrame etape trasa šiek tiek lengvesnė, manau visiems įveikiama, tikiuosi nebus tiek daug traumų ir visi daugiau ratų pravažiuos, ne taip pavargs ir bus smagiau, tačiau lietus tikrai pasunkins trasą, todėl teks atsisakyti didžiausių rampų, bet šiaip viskas liuks. Aš pabandžiau pats įveikti didžiausią rampą, tačiau paslydau, nukritau ir nusprendžiau nebandyti dar kartą “ – prieš pirmą važiavimą kalbėjo tik iš Pasaulio Enduro Čempionato grįžęs, vienas pajėgiausių šios disciplinos atstovų Džiugas Kazakevičius.

VIDEO: Hard Enduro varžybos itin sudėtingomis sąlygomis

Tačiau strigimų ir skaudžių kritimų neišvengta jau pirmame važiavime. Tas pats Džiugas Kazakevičius strigęs trasoje net šešiom minutėm, po pirmo važiavimo finišo kardinaliai pakeitė nuomonę, o pirmą važiavimą laimėjęs Mykolas Paulavičius džiaugėsi, kad salygos pasunkėjo visiems dalyviams, nes būtent sudėtingomis sąlygomis jis jaučiasi stipriausiai.

„Trasa po gausaus lietaus ir nenustojant lyti viso važiavimo metu - pasikeitė stipriai. Buvo visaip, ir strigau, iškart po to gerai įveikiau padangas, vėliau priekinis ratas strigo taip, kad vos sugebėjau išsikrapštyti. Svarbiausia nelaukti kol kitiems pavyks įveikti kliūtis, esu pasimokęs to užsienio varžybose“ – kalbėjo pirmojo važiavimo nugalėtojas Mykolas Paulavičius.

„Pamačius kokia sudėtinga trasa laukia dalyvių iškart supratau, kad čia pamatysime visko. Esu dėkinga organizatoriams Bikeparts už tokią įdomią trasą, kuri neatsilieka nuo pasaulinio lygio varžybų, tikiu, jog ši disciplina tik plėtojasi, o populiarumas bus vis didesnis ir didesnis“, – varžybas komentavo LMSF prezidentė Giedrė Janušauskė.

Nugalėtojams pavyko įveikti trasą techniškiau nei kitiems, tačiau nei vienas dalyvis neišvengė skaudžių kritimų.

„Daug klaidų, priešininkai lenkė, buvo labai sunku juos vytis, pagarba Arūno Gelažninko komandai, superiniai, šaunuoliai jo vyrai. Man sunku labai buvo, bet žiūrėsim rezultatus, neįsivaizduoju, bet aš pirmas! Fantastika!“ – neslėpė emocijų mėgėjų klasės nugalėtojas Justas Kubertavičius.

Hard Enduro Čempionato etapo rezultatai:

Profesionalų klasė
I vieta - Mykolas Paulavičius,

II vieta - Džiugas Kazakevičius,

III vieta - Mindaugas Paškevičius.

Mėgėjų klasė
I vieta - Justas Kubertavičius,

II vieta - Mindaugas Sakalauskas,

III vieta - Ugnius Balinskas.

Paskutinis, III-iasis Hard Enduro etapas numatomas Rugsėjo 17 dieną, Vievyje Crazy Ferma trasoje, ten dalyvių lauks lemiama čempionato kova, kurios metu lenktynininkai išsidalins Hard Enduro titulus.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas