Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 26d. 16:45

Laiko lieka vis mažiau: Karolio Mieliausko tikslas apkeliauti pasaulį per 40 dienų pakibo ant plauko

40 dienų. Per tiek laiko nuotykių ieškotojas Karolis Mieliauskas pasiryžo motociklu apvažiuoti pasaulį. Savo gimtuosius Druskininkus jis paliko rugpjūčio 17 dieną, tad į juos grįžti jis turi jau šį penktadienį, rugsėjo 27 dieną, kai kurortas švęs turizmo dienas. Lietuvis iš Niujorko perskrido Atlantą ir jau nuo savaitės pradžios buvo Londone. Nuo ten iki Druskininkų – kiek daugiau nei 2 tūkst. km. Trys–keturios dienos kelio ramaus važiavimo. Tačiau pasikartojo ta pati istorija su muitine kaip ir Los Andžele, rašome pranešime.

Aplink pasaulį motociklu keliaujantis Karolis Mieliauskas per mėnesį pervažiavo visą Aziją, perskrido Ramųjį vandenyną, skersai pervažiavo Šiaurės Ameriką, perskrido Atlanto vandenyną ir nuo pirmadienio leido laiką Londone.

Skraidant per vandenynus „KTM 790 Adventure“ motociklo į bagažą įsidėti neįmanoma, tad jis paskui Karolį keliauja krovininiais lėktuvais. Krovinių logistika užtrunka kiek ilgiau nei keleivių pervežimas, tačiau lietuvio partneriai „Hoptrans Logistics“ pasirūpina, kad transporto priemonės ilgai laukti nereiktų. Visgi yra dar viena detalė, kuri kelia problemų bandant apvažiuoti pasaulį kaip įmanoma greičiau. Tai – muitinė. Ji užlaikė Karolį bene visą darbo savaitę Los Andžele, ta pati istorija pasikartojo ir Londone.

Motociklas yra traktuojamas kaip pavojingas krovinys, tad jo išmuitinimo procesas užtrunka ilgiau. JAV muitininkai turėjo teisę jį laikyti 72 valandas, pralaikė jas visas, Europoje britai jį gali laikyti keliautojui itin brangias 48 valandas. Ir dar nebūtinai jie gali atiduoti krovinį po tų 48 valandų. Gali palaikyti ir ilgiau.

Pirmąją parą Londone keliautojas muitininkų nekrutino, o tęsė savo misiją aplankyti kuo daugiau toli nuo namų gyvenančių lietuvių ir juos pakviesti 2021 metais atvykti į Druskininkus, kuriuose vyks Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. O Londone jų čia itin daug.

„Tik atskridęs į Londoną gavau nemažai žinučių iš žmonių, norinčių su manimi susitikti, juk čia gyvena daug lietuvių. Tai pakviečiau juos visus praleisti porą valandų ten esančioje „Bernelių užeigoje“. Buvo smagu visiškai neformaliai pabendrauti su lietuviais, ir toks neformalus pasisėdėjimas tautiečių tarpe man jau primena namus“, – sakė Karolis, sutikęs ir Londone gyvenančių vaikystės draugų iš Druskininkų.

Visgi trečiadienį jis visą dieną nuo ryto iki vėlyvo vakaro praleido „Heathrow“, vieno iš didžiausių pasaulio oro uostų, muitinėje. KTM krovinys jau buvo pralaikytas 48 valandas, o laikas lietuvį spaudė taip, kad jau nebebuvo kur dėtis. Jei Karolis neišvažiuotų ketvirtadienio rytą, Druskininkų iki penktadienio vakaro nepasiektų.

„Situacija kartojasi, ir vėl tas pats muitinės klausimas. Šiandien aš neišeisiu iš muitinės pastato, kol negausiu motociklo. Aišku, nebūtinai mano nusistatymu kažkas įtikės ir kažkas ką nors čia pakeis, bet aš turiu padaryti viską, kas yra mano galioje. Tai stoviu, laukiu. Muitininkai irgi žmonės, tai gal mane išgirs“, – vėlų trečiadienio vakarą telefonu situaciją iš muitinės perdavė Karolis.

Vis dėlto apie vidurnaktį pasiekė žinia, kad Karolis motociklą atgavo. Los Andžele jį paskutinę minutę atsitiktinai išgelbėjo muitinėje dirbęs lietuvis, Londone – lygiai taip pat. Tiek „Hoptrans Logistics“ partneriai „Heathrow“ oro uoste, tiek muitininkai pasidarė geranoriški, įsiklausė projekto svarbą ir paleido krovinį, nors jie to daryti neprivalėjo.

„Pasiėmiau motociklą beveik prieš vidurnaktį, visiškai paskutinę minutę ir sakau, kad pasaulyje gyvena geri žmonės, arba bent jau mano kelyje. Dar reikėjo motociklą išpakuoti, surinkti, šiek tiek pamiegosiu pas draugus ir ankstų rytą leisiuosi į kelią“, – trečiadienio vidurnaktį informaciją papildė Karolis.

Lietuvis motociklininkas galiausiai išvažiavo Lietuvos link ankstų ketvirtadienio rytą. Druskininkai jo lauks penktadienį apie 8 vakaro. Tačiau iki to jam reikia pervažiuoti visą Vakarų Europą, daugiau nei 2 tūkst. km.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas