Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 1d. 01:26

Lietuviai pasiekė „Romaniacs“ ralio finišą, tačiau medaliais džiaugėsi ne visi

Paskutinė „Romaniacs“ ralio diena
Komandos nuotr. / Paskutinė „Romaniacs“ ralio diena
Sunkiausias pasaulyje „Enduro“ motociklų ralis „Romaniacs“ baigėsi. Paskutinioji bekelės diena buvo varginanti, o finiše laukė ir natūralios ir dirbtinės kliūtys. Lietuvos atstovai išgyveno Rumunišką enduro pragarą, kurio karščiausias taškas buvo finiše ant Gusterita kalvos.

Organizatoriai šią dieną apibūdino kaip sunkią, bet paskutinę ralyje. Teko įveikti 116 km. Pamačius finišą legendinėje Gustaritos kalvoje ne vienam sportininkui dėl didelio emocinio ir fizinio nuovargio nusviro rankos. Vis tik užvažiuoti į ją reikėjo visiems, kurie norėjo baigti ralį sėkmingai.

„Bronze“ klasėje „Team Transaulita“ nariai Tadas Barkus ir Mindaugas Daugėla šeštadienio etape užėmė atitinkamai 27-ą ir 33-ią vietas. Abu sportininkai po finišo nedaugžodžiavo, o tiesiog mėgavosi tuo, kad dar vienas „Romaniacs“ ralis įveiktas.

„Po serviso zonos sunkiai važiavosi. Atrodė nėra jėgų net paprastu keliu važiuoti, jau nekalbant apie kliūtis finiše. Eilinį kartą sunku. Bendrai ralyje kokią antrą dieną atrodo, kad nėra sunku, bet po finišo supranti, kad buvo vėl sunku. Nuvargsti per tiek dienų“, – jau turėdamas rankose ralį įveikusio dalyvio medalį kalbėjo T. Barkus.

M.Daugėla taip pat išskyrė nuovargį, kuris paskutinę dieną yra svarbiausias faktorius: „Pavargsti važiuoti tiek dienų, todėl ir bendras nuovargis didelis. Paskutinė diena dėl to ir būna sunki, kad jau pats būni nualintas. Iki serviso zonos sunkiai važiavosi, po to viskas pagerėjo. Buvo keletas iki šiol nematytų ir nepažintų kliūčių, kurias teko įveikti.“

Nugalėtojai ir lietuvių rezultatai

Prestižinėje pasaulio „Enduro“ elito klasėje ”Gold“ triumfavo titulą apgynęs Manuelis Lettenbichleris iš Vokietijos. Lietuvos atstovai šioje klasėje nėra startavę per visą ralio istoriją.

„Silver“ klasėje nugalėjo Nickas Fajringeris iš JAV, o vienintelis startavęs lietuvis Raimondas Machrov pasitraukė iš varžybų ralio viduryje. Šioje klasėje dar nei vienas Lietuvos atstovas nėra pasiekęs finišo.

„Bronze“ klasėje greičiausias buvo Baltarusijos atstovas Artemas Kuncevichius. T. Barkus bendroje įskaitoje liko 19-as, M. Daugėla – 31-as, o Šarūnas Buga finišo dar nepasiekė, bet yra klasifikuojamas 154-oje vietoje.

„Iron“ klasėje ne pirmą kartą istorijoje nugalėjo moteris. Ant aukščiausio pakylos laiptelio lipo Tjaša Fifer iš Slovėnijos. Audrius Orlikas bendroje įskaitoje 25-as, o Donatas Petrikas dar nefinišavo ir šiuo metu klasifikuojamas 52-as.

Ralio nebaigė beveik 100-as įvairių klasių dalyvių.

Apie „Romaniacs“

„Red Bull Romaniacs“ ralis Rumunijoje startavo 2004 m. Laikui bėgant jis tapo sunkiausiu „Enduro“ motociklų raliu pasaulyje. Dalyviai turi ne tik pademonstruoti išskirtinius motociklo valdymo, orientavimosi aplinkoje, GPS prietaisų naudojimo įgūdžius bet ir fizinę ištvermę. Lenktynininkai per dieną įveikia vidutiniškai apie 100-200 km., o trasoje tenka praleisti apie 4-8 valandas, sudeginama apie 6000 kcal.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 2 Ralis Motociklas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:15
01:05
01:09

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas