Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 26, 13:37

Lietuvos motokroso čempionato etape – kvapą gniaužiančios dvikovos ir griuvimai

Savaitgalį šalia Utenos esančioje 1550 m ilgio Alių motokroso trasoje vyko Lietuvos čempionato ketvirtasis etapas. Jame dalyvavo 189 sportininkai. Daugelis tikėjosi įtemptos kovos tiek Moterų, tiek motociklų su priekabomis klasėse. Taip pat lietuvių dvikovų su itin pajėgiais sportininkais iš Latvijos. Ir nenusivylė.
MXLT - Toms Macuks
MXLT - Toms Macuks / Audriaus Lauciaus/LMSF nuotr.

Liepos 24 d., šeštadienį, pasirodė jaunieji sportininkai, moterys, mėgėjai ir veteranai: 50cc, 65cc, 85cc, Moterys, MX1B, MX2B, Veteranai 40+, Veteranai 50+. Sekmadienį, liepos 25 d. vyko keturračių, pradedančiųjų, profesionalų ir motociklų su priekaba klasės kovos: Quad, Quad B, Quad Moterys, Quad Veteranai, MX1C, MX2C, 125cc, MX1, MX2, 750 s/p, 750 s/p veteranai.

Austėja Tamuliūnaitė ir Adrija Skudutytė kuria intrigą čempionate

Šeštadienio Moterų klasės lyderių Austėjos Tamuliūnaitės ir Adrijos Skudutytės dvikova užėmė kvapą. Pirmąjį važiavimą laimėjo vos prieš dvejus metus iš keturračių (šioje disciplinoje tapusi čempione) į krosinių motociklų kategoriją perėjusi Austėja Tamuliūnaitė. Akivaizdu, kad ji neleis praėjusių metų Moterų klasės čempionei Adrijai Skudutytei taip lengvai apginti titulo.

„Pirmojo važiavimo metu galvoje vyravo chaosas, nesusitvarkiau psichologiškai, turėjau daug kritimų. Antrajame važiavime startavau jau apgalvojusi savo klaidas, stengiausi neperdegti ir išlaukti tinkamo momento lenkimui. Turėjome nuostabią kovą su Austėja iki paskutinio rato“, – pasakojo Adrija.

Ji antrojo važiavimo metu Austėjai atsirevanšavo, nors didžiąją dalį laiko Adrija važiavo antra ir laukė tinkamos progos lenkti. Manevras pavyko paskutiniame rate.

Austėja Tamuliūnaitė šią įspūdingą dvikovą pakomentavo taip:

„Savo pasirodymą vertinu puikiai, buvau psichologiškai nusiteikusi kovoti bei užimti prizinę vietą. Pirmajame važiavime pavyko laimėti startą ir tai pat finišuoti pirmoje vietoje. Antrame važiavime tai pat laimėjau startą, su konkurente kovojome dėl pirmos vietos, važiavimo viduryje Adrija aplenkė ir buvau antra. Tačiau nenuleidusi rankų kovojau, paskutiniame rate apsilenkiau ir vėl buvau pirma, tačiau po konkurentės agresyvaus lenkimo susidūrėme ir kritau. Tad teko tenkintis antrąja vieta“.

Stipri latvių konkurencija

Sekmadienio varžybose žiūrovai labai laukė tituluotojo latvio Toms Macuks (pernai laimėjusio Europos čempionato etapą) ir Dovydo Karkos dvikovos. Jie intrigą sukūrė dar pirmajame čempionato etape, kai pasidalijo po vieną pergalę. Tačiau šį kartą latvis abu kartus įrodė savo pranašumą. Abu kartus trečias liko Nerimantas Jucius.

Dovydas Karka pasidalijo savo karjeros aktualijomis. Be Lietuvos, jis varžosi ir Šveicarijos motokroso čempionate:

„Po keturių etapų esu 7-oje vietoje Šveicarijos čempionato įskaitoje, bet nuo 4-os vietos skiria vos 3 taškai. Paskutiniame etape nustebinau ir save, ir komandą, kai pirmame važiavime finišavau antras, iškart po Valentin Guillod, šveicarų MXGP žvaigždės. Lygis ten nežemas, be vietinių šveicarų susirenka nemažai italų ir prancūzų, Europos čempionato lygio važiuotojų. Dabar artimiausias porą savaičių 100 proc. jėgų skirsiu pasiruošimui Latvijos MXGP, kur startuosiu EMX Open klasėje“.

Gerokai didesnė intriga žiūrovų laukė MX2 klasėje. Praėjusio sezono nugalėtojas Erlandas Mackonis pirmajame važiavime jau pirmajame posūkyje neišvengė kritimo. Tačiau po to užtikrintai vijosi varžovus ir finišavo trečias, praleisdamas į priekį Nojų Gasiūną ir latvį Kristers Drevinskis. Tačiau antrojo važiavimo metu Erlandas varžovams nepaliko jokių šansų ir užtikrintai finišavo pirmas MX2 klasėje, nedaug teatsilikdamas ir nuo MX1 klasės lyderių T.Macukso ir D.Karkos.

Motociklų su priekabomis klasė traukė ypatingą žiūrovų dėmesį. Ne tik dėl to, kad galingiausia, bet ir dėl to, kad tai vienintelė komandinė klasė, kurioje rezultatas priklauso nuo abiejų ekipažo narių meistriškumo ir fizinio pasirengimo. Abu sportininkai turi dirbti sinchroniškai, tik tuomet rezultatas bus maksimaliai geras.

Motociklai su priekabomis Lietuvoje buvo labai populiarūs prieš dešimtmetį, tačiau dabar šios klasės populiarumas vėl didėja. Motociklų su priekabomis klasėje užtikrintai abu važiavimus laimėjo Liutauras Variakojis su Ryčiu Kišūnu. Ir nieko nuostabaus, juk sezono starte jie sugebėjo išplėšti vieną pergalę prieš tarptautinį ekipažą – estą Gert Gordejev ir daugkartinį pasaulio čempioną priekabininką Kaspars Stupelis. Tad dabar belieka sulaukti stipresnės konkurencijos iš kitų Lietuvos ekipažų.

O konkurencijos tikrai galima tikėtis jau netolimoje ateityje. Nes maloniu netikėtumu šiame etape tapo Jonas Pirtinas su Viktorija Vareikaite. Pirmajame važiavime jie finišavo antri, o antrajame starte šovė į priekį ir pirmieji įvažiavo į pirmą posūkį. Nors vėliau Joną su Viktorija aplenkė lyderiai Liutauras Variakojis su Ryčiu Kišūnu, tačiau Irmantui Šepučiui ir Remigijui Namikiui antrąją vietą pavyko išplėšti tik pačioje važiavimo pabaigoje. Tikrai įspūdinga kova dėl antros vietos. Ypač turint omeny, kad Jonas Pirtinas daugiau patirties turi kaip priekabininkas, o dabar varžosi kitame amplua – naujai įsigytu motociklu iš buvusio porininko.

Beje, po šio etapo Liutauras Variakojis su Ryčiu Kišūnu iš anksto užsitikrino 2021 m. Lietuvos čempionų titulą.

Rezultatai klasėse:

50cc: Ernestas Liepis, Adamas Čekavičius, Kipras Leonas.
65cc: Denijs Bogdanovs (LV), Arturs Vinters (LV), Martynas Jasiūnas.
85cc: Markuss Kokins (LV), Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis.
Moterys: Adrija Skudutytė, Austėja Tamuliūnaitė, Agilija Skudutytė.
MX1 B: Liutauras Maciulevičius, Rytis Brandišauskas, Linas Barauskas.
MX2 B: Ansis Ansevics (LV), Gytis Beresnevičius, Adas Papievis.
Veteranai 40+: Nerijus Sipavičius, Intars Janbergs, Mindaugas Škėma.
Veteranai 50+: Saulius Stankus, Arvis Sanders (LV), Zygmund Machrov.
750s/p: Liutauras Variakojis/Rytis Kišūnas, Irmantas Šeputis/Remigijus Namikis, Jonas Pirtinas/Viktorija Vareikaitė.
750s/p veteranai: Algimantas Spundzevičius/Domantas Spundzevičius, Paulius Tenzegolskis/Andrius Greblikas, Gedas Brazauskas/Tomas Ausiejus.
MX1: Tomas Macuks (LV), Dovydas Karka, Nerimantas Jucius.
MX2: Nojus Gasiūnas, Erlandas Mackonis, Kristers Drevinskis (LV).
125cc: Uldis Freibergs (LV), Jokūbas Skerbedis, Ugnius Liulys.
MX1C: Liutauras Zujus, Artūras Januškevičius, Andžej Strenakovas.
MX2C: Armantas Dudoras, Pijus Bernickis, Gustas Kligys.
Quad: Jokūbas Pundzius, Marcin Wozniak (PL), Tadas Makauskas.
Quad Veteranai: Arūnas Šukys, Evaldas Bujanauskas, Laurynas Kudakas.
Quad B: Laurynas Mikalauskas, Mindaugas Venckus, Donatas Ališauskas.
Quad Moterys: Viktorija Repečkaitė, Gintarė Vaskelienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas