Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 3d. 15:40

Lietuvos motokroso čempionato starte daugiausiai aistrų sukėlė motociklų su priekabomis dvikovos

Motokroso pirmasis etapas Pakruojo Petrašiūnų trasoje
Arno Strumilos/LMSF nuotr. / Motokroso pirmasis etapas Pakruojo Petrašiūnų trasoje

257 sportininkai – tiek motociklais ir keturračiais lenktyniaujančių Lietuvos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos atletų susirinko į Pakruojo rajone įrengtą 1450 m. ilgio Petrašiūnų motokroso trasą. Tai – rekordinis dalyvių skaičius.

Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius atkreipia dėmesį, kad toks dalyvių skaičiaus padidėjimas yra neatsitiktinis.

Armino Jasikonio įtaka ir LMSF įdirbis

Labiausiai dalyvių padaugėjo vaikų (50, 65 ir 85 kub.cm), pažengusių ir pradedančiųjų MX B, MX C klasėse, taip pat susibūrė naujų ekipažų motociklų su priekabomis klasėse. Pasak R.Benediktavičiaus, jaunąją kartą įkvepia žvaigždės. Lietuva gali didžiuotis Armino Jasikonio pasiekimais pasaulio čempionate, žvaigždės pavyzdžiu nori sekti daugybė jaunų talentų. Vaikus ir jų tėvus motyvuoja ir LMSF rengiamos stovyklos bei nemokamos treniruotės.

Pirmojo motokroso čempionato etapo varžybos vyko dvi dienas. Tradiciškai pirmąją dieną, šeštadienį, startavo jauniausi dalyviai, B kategorijos, veteranų ir moterų klasės, o antrąją dieną – visų kitų kategorijų sportininkai. Visų kategorijų lenktyniavo dviejuose važiavimuose.

Motociklai su priekabomis

Ši egzotiška klasė traukė ypatingą žiūrovų dėmesį. Ne tik dėl to, kad galingiausia, bet ir dėl to, kad tai vienintelė komandinė klasė, kurioje rezultatas priklauso nuo abiejų ekipažo narių meistriškumo ir fizinio pasirengimo. Abu sportininkai turi dirbti sinchroniškai, tik tuomet rezultatas bus maksimaliai geras. Motociklai su priekabomis Lietuvoje buvo labai populiarūs prieš dešimtmetį, vėliau ekipažų sumažėjo dėl didesnių motociklų su priekabomis kaštų.

Pirmasis motociklų su priekabomis važiavimas priminė tikrą trilerį. Pakruojo trasoje dominuoja kietas gruntas ji įrengta ant didelio kalno buvusiame karjere. Todėl čia gausu staigių pakilimų ir nusileidimų, reikalaujančių didelių fizinių pastangų.

Tad neatsitiktinai kai kuriuose posūkiuose motociklininkai netgi pamesdavo savo priekabininkus. Nuo pat pirmojo rato nuo kitų dalyvių atsiplėšė Lietuvos ekipažas Liutauras Variakojis ir Rytis Kišūnas. Jiems ant kulnų lipo tarptautinis ekipažas estas Gert Gordejev ir daugkartinis pasaulio čempionas priekabininkas Kaspars Stupelis. Tačiau Lietuvos ekipažas nemažino tempo ir išlaikė persvarą iki pat pirmojo finišo.

Po petraukos į čempionatą grįžęs duetas neslėpė džiaugsmo – aplenkti pasaulio čempioną didelis pasiekimas.

„Toks rezultatas atperka visus žiemos vargus sporto salėje. Buvo verta stengtis ir ruoštis čempionatui. Susirasti gerą priekabininką taip pat sunku kaip ir gerą žmoną, todėl esu patenkintas mūsų bendru darbu. Priekabininkui svarbu turėti gerą galvą, sugebėti patarti motociklininkui. Ir padėti vairuoti perkeliant kūno svorį“, – pasakojo Liutauras Variakojis.

Antrojo važiavimo metu galėjo pasikartoti tas pats scenarijus. Liutauras su Ryčiu startavo sėkmingiau ir išsiveržė į priekį. Šioje trasoje motociklams su priekabomis aplenkti panašaus lygio varžovus sudėtinga, tačiau tarptautinis ekipažas Gert Gordejev ir Kaspars Stupelis pasinaudojo patirtimi ir išsiveržė į priekį.

Todėl lietuviai Liutauras Variakojis ir Rytis Kišūnas antrojo važiavimo metu, kuris skaičiuojant bendrus etapo taškus yra svarbesnis, liko antri. Taip susidėliojo ir bendra etapo įskaita. Pirmi estas su latviu Gert Gordejev ir Kaspars Stupelis, antri Liutauras Variakojis ir Rytis Kišūnas. Trečioje vietoje Tomas Baltušis ir Tadas Natka.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje sirgaliai daug vilčių siejo su puikią formą demonstruojančiu Renatu Jegorovu, tačiau pirmojo važiavimo metu sugedo jo keturratis, triumfavo estas Kevin Saar.

Paskui estą pirmajame važiavime finišavo Lenkijos sportininkai Kasper Mieszkowski ir Wiktor Kusmierczak. Antrajame starte lietuvis nuo pat pirmojo rato atakavo estą, tačiau finišą pasiekė antras. Bendroje etapo įskaitoje po dviejų važiavimų nugalėjo estas Kevin Saar, antras lenkas Kasper Mieszkowski, trečią vietą užėmė Lietuvos atstovas Renatas Jegorovas.

Motociklai

Greičiausių motociklų klasėje MX1 pirmojo važiavimo metu triumfavo tituluotas latvis, pernai laimėjęs vieną Europos čempionato etapą – Toms Macuks. Antras finišo liniją kirto Dovydas Karka, šiais metais besiruošiantis startuoti Šveicarijos motokroso čempionate. Trečias – Nerimantas Jucius, šeštadienį triumfavęs gerokai ilgesnėje Cross Country rungtyje.

Antrasis važiavimas sudėliojo taškus ant „I“. Nors nuo varžovų atsiplėšė latvis Toms Macuks, tačiau, nukritus grandinei pačioje varžybų pabaigoje, jį aplenkė lietuvis Dovydas Karka. Todėl bendroje MX1 klasės įskaitoje lyderių trejetas išsidėstė taip: Dovydas Karka, Nerimantas Jucius, Toms Macuks.

Rezultatai klasėse

MX1: Dovydas Karka, Nerimantas Jucius, Toms Macuks (LV).

MX2: Mairis Pumpurs (LV), Egert Pihlak (EST), Erlandas Mackonis.

125 kub. cm: Rauls Blimfelds (LV), Uldis Freibergs (LV), Ugnius Liulys.

750 kub.cm. su priekabomis: Gert Gordejev/Kaspars Stupelis, Liutauras Variakojis/Rytis Kišūnas, Tomas Baltušis/Tadas Natka.

750 kub.cm. s/p veteranai: Darius Sabockis/Evaldas Valma, Darius Makštelė/Ernestas Virbickas, Gedas Brazauskas/Tomas Ausiejus.

Moterys: Adrija Skudutytė, Austėja Tamuliūnaitė, Agilija Skudutytė.

Keturračiai: Kevin Saar (EST), Kasper Mieszkowski (PL), Renatas Jegorovas.

Keturračiai, veteranai: Arūnas Šukys, Imantas Tamuliūnas, Evaldas Bujanauskas.

Keturračiai B klasė: Gediminas Volkavičius, Laurynas Mikalauskas, Donatas Ališauskas.

Keturračiai moterys: Viktorija Repečkaitė, Simona Adomonytė.

50 kub. cm.: Patriks Cirulis (LV), Martins Cirulis (LV), Roberts Brants (LV).

65 kub. cm.: Jekabs Hudolejs (LV), Rojus Zaborskis, Denijs Bogdanovs (LV).

85 kub. cm.: Janis Martins Reisulis (LV), Marius Adomaitis, Jekabs Kubulins (LV).

MX1 B: Kaspars Narovskis (LV), Rytis Brandišauskas, Benas Kestenis.

MX1 C: Robertas Kaminskas, Artūras Januškevičius, Liutauras Zujus.

MX2 B: Ansis Ansevics (LV), Adas Papievis, Karolis Nenius.

MX2 C: Armandas Smalakys, Armantas Dudoras, Pijus Bernickis.

Veteranai 40+: Nerijus Sipavičius, Marius Ragažinskas, Intars Janbergs (LV).

Veteranai 50+: Saulius Stankus, Arūnas Ramanauskas, Egidijus Adomaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas