Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 16:01

Lietuvos motokroso finalines kovas stebėjo ir Jonas Valančiūnas: Domantas Jazdauskas sukūrė stebuklą

Lietuvos motokroso čempionato finalinis etapas Utenoje
LMSF nuotr. / Lietuvos motokroso čempionato finalinis etapas Utenoje

Savaitgalį Utenoje, Alių trasoje, finšavo jau paskutinis – penktasis Lietuvos motokroso čempionato etapas. 193 atletai varžėsi devyniolikoje klasių. Šeštadienį daugumos žiūrovų akys krypo į Moterų klasės lyderę Adriją Skudutytę, o sekmadienį didžiausią intrigą sukūrė ir paskutinę akimirką iš esto J.Jakobsono MX1 klasės čempiono karūną atėmė Domantas Jazdauskas.

Pagal čempionato nuostatus Utenoje Adrijai Skudutytei pakako startuoti bent viename iš dviejų įskaitinių važiavimų, kad taptų pirmąja Lietuvos istorijoje motokroso Moterų klasės čempione. Kaip jai pavyko, skaitykite čia.

Pasak Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidento Roberto Benediktavičiaus, čempionatinė moterų klasė labai pasiteisino, nes akivaizdžiai padidėjo moterų susidomėjimas motokrosu.

R.Benediktavičiaus teigimu, pastebimas didelis pagyvėjimas ir klasėse, kuriose lenktyniauja vaikai. LMSF prezidento nuomone, jaunųjų motokrosininkų antplūdį be jokios abejonės paskatino jaunojo anykštėno Armino Jasikonio sėkmė pasaulio motokroso čempionate. Arminas įrodė, kad net ir būdamas labai jaunas gali varžytis galingiausioje MX1 klasėje. Ir kad net ir mažos šalies atstovas gali pasaulio čempionato įskaitoje pakilti iki prizinės vietos.

Motokroso čempionato kovas Utenoje stebėjo ir iš šio miesto kilęs NBA krepšininkas Jonas Valančiūnas. Motokrosas Jonui patiko, tačiau pats ant motociklo nesėstų:

Iš anksto buvo aiškūs tik du čempionai

Sekmadienį varžėsi galingiausių klasių atstovai. Iš anksto buvo aiškūs tik dviejų kategorijų čempionai. Antrojoje pagal galingumą MX2 klasėje nepavejamas buvo Erlandas Mackonis, nuo artimiausių persekiotojų prieš finalinį etapą atsiplėšęs net 56 taškais.

125cc klasėje Arnas Vedlūga prieš paskutinį, penktąjį etapą, buvo susikrovęs gana saugią 34 taškų atsargą, todėl ir jam startas Utenoje tebuvo formalumas.

Kova iki paskutinio metro galingiausioje MX1 klasėje

Galingiausioje MX1 klasėje 22 taškais prieš Domantą Jazdauską pirmavo estas Jan Jakobson. Pasak R.Benediktavičiaus, skaičiuojant galutinę čempionato įskaitą, atmetamas vienas pats blogiausias čempionato važiavimas. Todėl, tik palankiai susiklosčius aplinkybėms ir Domantui laimėjus abu važiavimus, jis turėjo galimybių pavyti ir aplenkti estą. Domantui tai pavyko, jis sukūrė stebuklą!

Lietuvis, startavęs iš antros pozicijos, netrukus aplenkė estą ir laimėjo pirmąjį važiavimą, todėl tiesiogine šio žodžio prasme kova dėl čempiono titulo užvirė antrojo važiavimo metu. Pradžia buvo įtempta, nes sportininkas iš Estijos Jan Jakobson neleido Domantui nutolti.

Tiesiosiose atkarpose atrodydavo, kad D.Jazdauskas tolsta, tačiau lėtesniuose posūkiuose J.Jakobson tiesiog karpydavo persvarą ir vėl pasivydavo varžybų lyderį. Tačiau, likus vos keliems ratams iki finišo, J.Jakobson padarė klaidą ir viename iš posūkių parvirto. Ši klaida jam kainavo brangias sekundes, o Domantui leido pabėgti nuo čempionato lyderiu buvusio esto ir laimėti lemiamą važiavimą bei tapti MX1 klasės čempionu. Bendroje įskaitoje jis estą Jan Jakobson aplenkė vos 2 taškais.

Įdomi situacija buvo susiklosčiusi ir motociklų su priekabomis 750 s/p klasėje. Tomas Baltušis/Tadas Natka prieš Liutauro Variakojo/Dovydo Ausiejaus duetą pirmavo trapia 19-os taškų persvara. Tad menkiausias gedimas ar vieno iš ekipažo narių klaida galėjo kainuoti čempiono titulą.

Tačiau Tomas ir Tadas išplėšė pergalę jau pirmajame važiavime, o to pakako, kad po 8-erių metų pertraukos taptų čempionais motociklų su priekabomis 750 s/p klasėje.

Motokroso Utenos etapo rezultatai klasėse:

MX1: 1.Domantas Jazdauskas. 2.Jan Jakobson. 3.Nerimantas Jucius.

MX2: 1.Ralfs Edgars Ozolinš. 2.Nojus Gasiūnas. 3.Laurynas Repečka.

125cc: 1.Arnas Vedlūga. 2.Nojus Ligeikis. 3.Agilija Skudutytė.

Moterys: 1.Anna Stecjuka. 2.Austėja Tamuliūnaitė. 3.Agilija Skudutytė.

MX1 Pradedantieji: 1.Tomas Budrys. 2.Rolandas Ivanovas. 3.Jurijus Čiuprinskas.

MX2 Pradedantieji: 1.Donatas Babravičius. 2.Marijus Šapranauskas. 3.Karolis Karka.

Veteranai 40+: 1.Nerijus Sipavičius. 2.Žygimantas Bartusevičius. 3.Nerijus Gasickas.

Veteranai 50+: 1.Saulius Stankus. 2.Arūnas Ramanauskas. 3.Egidijus Adomaitis.

750 s/p: 1.Tomas Baltušis/Tadas Natka. 2.Emils Tilaks/Elmars Tilaks. 3.Roberts Liepa/Helvijs Brants.

750 s/p Veteranai: 1.Irmantas Šeputis/Remigijus Namikis. 2.Zigmas Žiūkas/Martynas Žaliauskas. 3.Darius Makštelė/Rytis Valiukas.

Quad: 1.Renatas Jegorovas. 2.Artūras Burevičius. 3.Marcin Woznjak.

Quad M: 1.Jokūbas Pundzius. 2.Laurynas Mikalauskas. 3.Rytis Šuopys.

Quad Moterys: 1.Monta Dišlere. 2.Undine Ulmane. 3.Urtė Cironkaitė.

Quad Veteranai: 1.Arūnas Šukys. 2.Jan Bartaševič. 3.Evaldas Bujanauskas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu
Interviu

Video

22:08
17:24
00:38

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas