Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 07, 15:53

Motociklas vietoje slidžių: Karolio Mieliausko treniruotės prieš šalčiausią kelionę

Druskininkų „Snow Arena“ – slidinėtojų rojus ištisus metus. Tačiau nuotykių ieškotojas Karolis Mieliauskas čia lankėsi neturėdamas nei slidžių, nei snieglentės. Dirbtiniais snieguotais kalnais jis nusprendė pasivažinėti motociklu. Tai – paskutinė treniruotė ir technikos išbandymas prieš kelionę ant dviejų ratų į šalčiausią apgyvendintą vietą žemėje, rašoma pranešime.
Karolis Mieliauskas
Karolis Mieliauskas / Komandos nuotr.

Karolis Mieliauskas vasario pradžioje motociklu keliaus nuo Jakutsko iki Oimiakono. Šio maršruto žiemą nėra įveikęs dar nei vienas motociklininkas, mat 1000 km besidriekiantis kaulų kelias veda į šalčiausią apgyvendintą vietą žemėje. Praėjusio amžiaus pradžioje Oimiakone buvo užfiksuota -71,2 laipsnio pagal Celsijų temperatūra, kelionės metu termometro rodyklė gali kristi žemiau nei 50 ar net 60 laipsnių šalčio žymos.

„Snow Arenoje“ temperatūra -5, ne -50, bet yra sniego ir ledo, tad tai puiki vieta pasitreniruoti, susireguliuoti važiuoklę, pasižiūrėti, ar technika ir mūsų patobulinimai veikia“ – aiškino Karolis Mieliauskas.

Keliautojas į žvarbią ekspediciją išsiruošė savo kasdieniu 10-ies metų senumo „Yamaha XT660Z Tenere“ motociklu. Šis buvo pritaikytas važiavimui atšiauriomis sąlygomis, o prieš išsiunčiant motociklą į Jakutską buvo būtina išbandyti visus patobulinimus.

„Motociklui sumontuotas variklio šildymas, tad žiūrėjome ar jis veikia. Teoriškai varikliui prie tokio nedidelio šaltuko turėjo būti karšta, taip ir buvo. Visi davikliai veikia, galim kontroliuoti šį procesą. Be to, nauja „Akarpovič“ išmetimo sistema leidžia varikliui lengviau kvėpuoti ir greičiau reaguoti į akceleratoriaus komandas. Ir žinoma, pradžiugino puikiai veikiantis rankenų šildymas, bei rankų apsaugos nuo vėjo“, - pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Karolis.

Motociklininkas taip pat išbandė visiškai naują šalmą su stiklo šildymu. Specialiai važiavimui atšiauriomis sąlygomis pritaikytas šalmas turi garo kreiptuvą, tad kvėpuojant ant stiklo nesikaupia kondensatas, stiklas nerasoja ir neužšąla.

„Į kelionę leisimės turėdami du dygliuotų padangų komplektus. Vienas bus skirtas apledėjusiems keliams, kitas – bekelei. „Snow Arenoje“ padangos su trumpais dygliais netiko, teko jas greit pakeisti ir motociklas tapo iš karto daug geriau valdomas.

Buvom trumpam išlėkę iš arenos ir į snieguotus Dzūkijos miškus, pamačiau, kad motociklas ten manęs klauso, tad dabar galiu jį ramia galva siųsti į Sibirą žinodamas, kad keliausiu saugiai“, - sakė K.Mieliauskas.

Iš Vilniaus į Jakutską keliautojas su komanda išskris paskutinę sausio dieną, ten turės tris dienas aklimatizacijai, galutiniam technikos paruošimui ir tada leisis į 1000 km ilgio šalčiausią kelionę, kuri turėtų trukti penkias dienas.

Jau pirmą dieną Karoliui teks kirsti užšalusią Lenos upę ir toliau važiuoti apledėjusiu tremtinių statytu vadinamuoju Kaulų keliu, vedančiu į Magadaną. Galiausiai, motociklininkui teks išsukti iš pagrindinio kelio, kirsti kalnų masyvą ir bekele pasiekti Sibiro gūdumoje įsikūrusį Oimiakono kaimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas