Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 13:50

„Supermoto“ čempionato finalinis etapas slidžioje trasoje tapo rimčiausiu metų išbandymu

Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos Supermoto čempionai
Andriaus Lauciaus nuotr. / Šiauliuose paaiškėjo Lietuvos Supermoto čempionai
Lietuvos motociklų federacijos prezidentė Giedrė Janušauskė žadėjo, kad finalinis Lietuvos „Supermoto“ čempionato etapas ir Taurės varžybos Šiauliuose, „Drift&Go“ kartodrome, taps vyšnia ant viso sezono torto. Nes trasa daugeliui dalyvių nežinoma. Lūkesčiai pasiteisino su kaupu, o dalyvių iš tikrųjų laukė daugybė netikėtumų. Vienas iš jų – prasidėjus antrajai važiavimų sesijai užklupusi didžiulė liūtis, kartodromą akimirksniu pavertusi Venecija, rašoma pranešime.

Tačiau visi dalyviai ir žiūrovai draugiškai griebė visas įmanomas priemones, pasitaikiusias po ranka, ir stengėsi nustumti vandenį į šalį. Buvo naudojamos ne tik šluotos, bet ir trasos atitvarai.

Taigi kompleksinė motosporto disciplina – „Supermoto“ – šį kartą tapo dar sudėtingesnė. Nes dauguma sportininkų pirmuosius važiavimus pradėjo sausoje trasoje, o į antrą startą stojo šlapiame ir balų gerokai susiaurintame kartodrome. Turint omeny, kad kai kurių klasių dalyviams dar reikėjo ir bekelę įveikti, galima drąsiai teigti, kad „Supermoto“ čempionato finalas tapo rimčiausiu išbandymu. Beje, pirmą kartą šiais metais dėl tokių permainingų orų ir papildomų trikdžių, nugalėtojų apdovanojimai buvo surengti jau visiškai sutemus.

Kas tapo čempionais

Galingiausioje S1 motociklų klasėje iki finalinio etapo pirmavęs Povilas Leckas sutiko ne tik varžovų pasipriešinimą. Pirmajame važiavime jam pritrūko sėkmės, nes bekelės ruože užgeso variklis. Todėl lyderis finišavo tik penktas, o nugalėjo svečias iš Lenkijos Jedrzej Žuralski, už nugaros palikęs Dominyką Diraitį, Vladą Gončarovą ir Normundą Freimanį. Tačiau svečiai iš Lenkijos antrajame važiavime, pabūgę šlapios dangos, nestartavo, tad Povilas Leckas laimėjo užtikrintai. Jis tapo ir etapo nugalėtoju, ir Lietuvos čempionu S1 klasėje.

S1 klasės lyderiai po finalinio etapo: Povilas Leckas(256 tšk.), Dominykas Diraitis (226), Ruslanas Bykovas (194).

Kitos čempionatinės klasės – S4, SM Junior, SuperQuad taip pat sulaukė įdomios kovos.

SM Junior įskaitoje gana solidžia persvara pirmavo Evsevij Kovaliov iš Ukrainos su 250 taškų. Nuo jo 38 taškais iki finalinio etapo atsilikinėjęs Matas Leckas turėjo gintis dar ir nuo esto Travis Siilak, prieš kurį pirmavo tik 10 taškų.

Tačiau Jevsevij Kovaliov neatvyko, todėl didžioji dvikova užsimezgė tarp lietuvio ir esto. Pirmąjį važiavimą laimėjo Travis Siilak, Matas finišavo antras, o trečias – Hugo Bykovas. Tačiau antrajame važiavime, kuris yra svaresnis, nustatant etapo nugalėtoją, Matas Leckas pasiekė saldžią pergalę. Estas finišavo trečias, o antras finišą kirto Hugo Bykovas. Taigi etapo nugalėtoju klasėje ir Lietuvos čempionu tapo Matas Leckas.

SM Junior klasės lyderiai po finalinio etapo: Mantas Leckas (259), Evsevij Kovaliov (250), Travis Siilak (247).

S4 motociklų klasėje šiais metais virė itin artima kova tarp trijų dalyvių. Iki finalinio etapo minimalia vieno taško persvara Justinas Kontrauskas pirmavo prieš Gediminą Jomantą. Justas Kantaravičius nuo lyderio atsilikinėjo gerokai didesniu – 45 taškų skirtumu.

Po pirmojo važiavimo į priekį išsiveržė Gediminas Jomantas, antras finišavo čempionato lyderis Justinas Kontrauskas. Trečias – Justas Kantaravičius. Taigi tolimesnė kova dėl nugalėtojo vardo vyko tik tarp pirmųjų dviejų sportininkų. Antrąjį važiavimą vėl laimėjęs Gediminas Jomantas tiesiog išplėšė pergalę iš Justino Kontrausko rankų – ir paskutiniame etape, ir čempionate.

S4 klasės lyderiai po finalinio etapo: Gediminas Jomantas (278), Justinas Kontrauskas (267), Justas Kantaravičius (226).

Abu „SuperQuad“ klasės važiavimus laimėjo keturračių įskaitos lyderis Paulius Krukauskas. Jam nesutrukdė ir lietus. Paulius sakė, kad važiuoti slidesne trasa jam patiko dar labiau, lietaus balos netapo iššūkiu. Kita vertus, keturračių klasė visuomet dovanoja įspūdingų vaizdų, sportininkai važiuoja ekstremaliai, ant galimybių ribos, ir tikrai ne visuomet visais keturiais ratais liečia žemę. Iš Pauliaus Krukausko dar galėjęs bandyti atimti čempiono titulą Rolandas Vaivada šį kartą podiumo neiškovojo. Pirmajame važiavime antrą-trečią vietą laimėjo Normunds Cirulis ir Andrius Šarmavičius , o antrajame – Roman Magi ir Justinas Nutautas.

„SuperQuad“ klasės lyderiai čempionato įskaitoje: Paulius Krukauskas (281), Rolandas Vaivada (251), Normunds Cirulis (226).

Kovos dėl Taurės

S2 klasėje prieš finalinį etapą lyderiai taip pat kvėpavo vienas kitam į nugarą. Latvis Kaspars Loss (203 tšk.) turėjo 5 taškų persvarą prieš tautietį Imants Kalninš. Sergejus Šeniauskas nuo lyderio atsiliko 15 taškų. Kaspars Loss laimėjo abu važiavimus, o Imants Kalninš abu kartus finišavo antras. Sergejus Šeniauskas šlapioje trasoje nenorėjo rizikuoti, jam pakako taškų kraičio trečiai vietai išsaugoti, tad Taurę iškovojo Kaspars Loss.

S2 lyderiai po finalino etapo: Kaspars Loss (253), Imants Kalninš (242), Sergejus Šeniauskas (218).

SM Street ir S5 klasės visuomet startuoja kartu. Dėl šios priežasties gausus dalyvių skaičius kiekvieno važiavimo metu žiūrovams dovanoja daug efektingų lenkimų ir kovą kiekviename posūkyje. SM Street klasėje abu kartus pirmas finišo liniją kirto trečią vietą čempionato įskaitoje iki finalinio etapo užėmęs Tomas Aleksandravičius. Antras – Aleksandras Lisinas.

SM Street įskaita po finalinio etapo: Antanas Pučinskas (244), Aleksandras Lisinas (228), Tomas Aleksandravičius (221).

S5 klasėje lyderį Eimantą Bružą nuo Gedimino Didikos skyrė vos 2 taškai. Andrius Zigmantavičius nuo lyderio buvo atsilikęs 27 taškais ir nelabai galėjo pakeisti situacijos. Tad dėmesys pirmiausia krypo į lyderių dvikovas. Eimantas Bružas užtikrintai laimėjo abu važiavimus, todėl lyderių trijulė nepasikeitė ir po finalinio čempionato etapo.

S5 lyderiai po finalinio etapo: Eimantas Bružas (243), Gediminas Didika (234), Andrius Zigmantavičius (200).

Jaunųjų sportininkų kategorijoje didelių netikėtumų neužfiksuota. SM50 Mini klasėje abu kartus laimėjo Klemens Irzyk. SM50 Pro pirmajame važiavime greičiausias buvo Tauras Veliulis, Donatas Aleksa ir Maksimilian Leopold. Tačiau antrajame važiavime Donatas finišavo pirmas, dar labiau įtvirtindamas savo lyderystę klasės įskaitoje. Antras – Maksimilian Leopold, trečias – Tauras Veliulis. Tokia tvarka sportininkai išsidėstė ir galutinėje Taurės įskaitos rikiuotėje.

SM50 Mini klasės rikiuotė po finalinio etapo: Klemens Irzyk (200), Danielius Eskis (88), Markas Neberdauskas (44).

SM50 Pro: Donatas Aleksa (288), Maksimilian Leopold (259), Tauras Veliulis (223).

SM65 A sportininkai taip pat abu kartus finišavo ta tvarka, kuria buvo išsidėstę metinėje įskaitoje: Herkus Nartautas (287), Pijus Vaivada (249), Ignas Šarmavičius (228).

Supermoto populiarumą didina darbas su jaunąja karta

LMSF prezidentė Giedrė Janušauskė džiaugiasi į motosportą ateinančia jaunąja karta. Prie „Supermoto“ ir kitų motosporto disciplinų populiarinimo labai prisideda LMSF rengiamos stovyklos. Būtent „Supermoto“ disciplina ir vainikavo „Moto Summer Camp 2021“ stovyklų seriją Smalininkų kartodrome vos prieš savaitę. Būrys jaunų motociklininkų, kurie troško susipažinti su šia disciplina ir technika, dvi dienas sėmėsi žinių iš patyrusio trenerio Domanto Jazdausko.

„Vis daugiau vaikų atranda Supermoto. Tikimės, kad 2022 metų sezone jų bus dar daugiau ir po kelerių metų varžybose žiūrovus džiuginsim gausiu būriu sportininkų“, – sake G.Janušauskė.

Lietuvos rinktinė varžysis dėl Nacijų taurės

Kartu su vaikais treniravosi ir Lietuvos „Supermoto“ rinktinės nariai, kurie rugsėjo 18-19 d. dalyvaus pasaulio „Supermoto“ Nacijų varžybose Prancūzijoje. Tai – vienintelės šios sporto šakos varžybos, kuriose sportininkai atstovauja savo šaliai, savotiška motosporto olimpiada. Varžybos rengiamos Prancūzijos mieste Carole. Pasak LMSF prezidentės, šiose varžybose šalims turi atstovauti S1 klasės, važiuojančios ir bekelės ruožus, sportininkai. Todėl mūsų šalies rinktinę sudarys Povilas Leckas, Vidmantas Vaidinauskas ir Vladas Gončarovas.

„Rinktinei tradiciškai keliamas tikslas – patekti į A finalą tarp 30-ties stipriausių pasaulio rinktinių. Tačiau į Nacijų varžybas susirinko tik 15 komandų. Todėl pakoregavome tikslą – patekti į dešimtuką“, – sakė LMSF prezidentė Giedrė Janušauskė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas