Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 30d. 17:36

Sužibo viltis: susižeidusio Armino Jasikonio būklė gerėja

Arminas Jasikonis
LMSF nuotr. / Arminas Jasikonis

15min gavo Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) pranešimą apie per varžybas sunkiai susižeidusio motokroso meistro Armino Jasikonio sveikatos būklę.

„Pozityvios naujienos. Armino būklė gerėja. Vis dar laikomas komoje, bet matosi teigiamų bruožų ir tikimės, kad blogiausia jau praeityje. Šią savaitę planuojama išvedinėti iš dirbtinės komos“, – praneša LMSF.

Trečiadienį ligoninėje, kurioje gydomas A.Jasikonis, lankėsi jo tėtis Rolandas Jasikonis. Jis ir perdavė žinias, suteikiančias vilties Armino Jasikonio artimiesiems ir visai motosporto bendruomenei.

Kas nutiko trasoje

Sekmadienį, dalyvaudamas 9-ajame pasaulio motokroso čempionato etape Italijoje antrojo važiavimo metu įvykus nelaimei A.Jasikonis dingo iš TV operatorių akiračio. Po šuolio nuo tramplino Arminas persisvėrė į priekį ir griuvo, patirdamas rimtą galvos traumą. Ligoninėje sportininkui sukelta dirbtinė koma, stabdant smegenų tinimą. Štai kaip įvyko avarija.

VIDEO: Arminas Jasikonis big crash in MXGP lombardia,Italy 2020

Profesionalo komentaras

Paprašytas pakomentuoti vaizdo įraše matomą fragmentą, LMSF prezidentas Robertas Benediktavičius sakė:

„Šuolio/tramplino pradžioje, manau, Arminas gavo smūgį į galinį ratą. Tai dažniausiai nutinka dėl išsimušusių duobių ar provėžų, kurios pakilime tampa gilios dėl motociklų akceleravimo. Gavę smūgį, virtimą į priekį sportininkai sureguliuoja ore akceleruodami arba galiniais stabdžiais (ar priekiniais, jei priekinis ratas kyla) priklausomai nuo situacijos. Ir tai daro nemažindami greičio bei greitai reaguodami į besikeičiančią situaciją.

Galimai Arminas gavo stiprų smūgį ir jam nepavyko ištiesinti motociklo. Todėl ir nusileido ant priekinio rato. Tai kontroliuojama, bet gali būti, kad Arminas nuo smūgio į galinį ratą buvo pasislinkęs į priekį ir priekiniam ratui nusileidus į duobę tramplino pabaigoje virto“.

Siūlome pasižiūrėti interviu su Arminu Jasikoniu, darytą, kai jis šiemet viešėjo Anykščiuose:

VIDEO: Pasaulio motokroso čempionato dalyvis Arminas Jasikonis: kodėl jo nevilioja Dakaras?
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas