Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 19

„Saab“ nebegamins automobilių

Penktadienį koncernas „General Motors“ pareiškė, kad sužlugo jo derybos su olandų kompanija „Spyker Cars“ dėl prekinio ženklo „Saab“ pardavimo, praneša AFP. Dėl šios priežasties amerikiečiai planuoja sustabdyti „Saab“ markės automobilių gamybą ir vėliau galutinai ją nutraukti.
„Saab“
„Saab“ / „Scanpix“ nuotr.

Nepaisant to, „Saab“ ketina vykdyti garantinius įsipareigojimus ir tieks atsargines dalis šios markės automobilių savininkams.

„Vykdant „Saab“ auditą iškilo tam tikrų sunkumų, kurie, abiejų pusių nuomone, negali būti artimiausiu metu išspręsti“, – kodėl nutrūko derybos, paaiškino „General Motors“ Europos padalinio vadovas Nickas Reilly.

„Tam, kad išgelbėtume Švedijos kompaniją, būtinas skubus visų klausimų sprendimas, ir mes apgailestaujame, kad mums nepavyko užbaigti sandorio su „Spyker Cars“. Mes dirbsime su „Saab“ profsąjunga, kad neskausmingai likviduotume įmonę“, – pridūrė jis.

Išskirtinių sportinių automobilių gamintojas „Spyker Cars“ šių metų gruodžio pradžioje pareiškė norintis pirkti „Saab“, pažymėdamas, kad jį ypač domina perspektyvus padidinto pravažumo automobilis „9-4X“. Be „Spyker Cars“, pirkti „Saab“ pretendavo ir Kinijos automobilių gamintojas BAIC kartu su kompanija „Koenigsegg Group“ bei amerikiečių investicinis fondas „Renco“.

Po to, kai „Koenigsegg Group“ iškrito iš kovos už „Saab“, Kinijos firma BAIC nusprendė pasitenkinti mažesniu pirkiniu. „General Motors“ sutiko kinams parduoti teises naudoti „Saab“ platformą bei įrangą ankstesnės kartos modeliams „9-3“ ir „9-5“, jų varikliams ir transmisijai gaminti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius