Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidotas Žala: Kaip ralistai lenkų ūkininkus siutino

Vaidotas Žala
Eglės Gaisrytės nuotr. / Vaidotas Žala
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį įvykusiame Europos ralio čempionato etape Lenkioje ir džiaugėmės, ir verkėme. Įspūdingas renginys su tragiškais greičio ruožais. Aukšto lygio organizacija, uodegoje palikusi ralistus iš Lietuvos. Šaunūs žiūrovai, bet pikti ūkininkai.

Ketvirtadienį išvažiavus į susipažinimą su trasa dalyvius ištiko lengvas šokas. Lietingas oras Mikolaikų pievų keliukus labai greitai ištrynė iš žemėlapio, tad vėžlio žingsniu teko stumtis purvo upėmis su viltimi, kad ralio ten važiuoti neteks. Trasose paprastai visus erzinantys ūkininkai su traktoriais šįkart atrodė kaip mesijai civilizacijos užkampyje, iš molio gniaužtų vaduojantys „nevykėlius“, kurie į bekelės etapą atvyko ginkluoti civicais ir focusais. Tačiau valdžia nusprendė, kad ralis be ralistų būtų baisiai neįdomus. Lėkti teks, ir ne sykį, o du.

Kas vyko toliau, daug pasakoti nereikia. Prakirstas ratas ar sulenkta šakė nebeatrodė rimta problema. Susirūpinti teko, kai ratai su visais tvirtinimais liko pakelės krūmuose. Susirūpinome ir mes, kai pametėme visą duslintuvą, o nuo smūgių kelyje linko kėbulo konstrukcijos ir trūko priekinis stiklas. Kol galiausiai privažiavome lenkų ekipažą su atvėpusiu ratu, kurio aplenkti nepavyko penkiolika minučių. O kitą rytą beieškodamas pamesto duslintuvo gavau velnių nuo vietinių „papiktintų“ ūkininkų už sudrožtus kelius.  

Teisybės dėlei, buvo ir šaunių akimirkų. Mums, Europos provincijos atstovams, stiprų įspūdį paliko ralio masiškumas. Dar neteko matyti tokių žiūrovų eilių, siekiančių patekti į molingus greičio ruožus lyjant lietui. Dar neteko matyti, kad kas trečias žiūrovas nuoširdžiai mojuotų kiekvienam pravažiuojančiam ekipažui. Akis kaip visuomet praplėtė galinga serviso zona, su milijonus kainuojančiu sportininkų techniniu palaikymu. Ir žinoma, būtina paiminėti tarptautinio lygio pramoginį greičio ruožą, kuriame malonu lėkti sportininkams, ir patogu stebėti žiūrovams. 
    
Todėl namo grįžome ir pikti, ir patenkinti. Smagu, kad ir lėtai, bet pavyko prisikasti iki pat finišo, ypač matant pakelėje gausybę sulaužytos technikos. Kita vertus, pikta, kad gerokai apgadinome automobilį važiuodami bekele ir pačiame eilės gale. Dabar nenuostabu, kodėl lenkai lenktyniauja ant asfalto. Žvyrinių greičio ruožų ten nėra. Tik pievos ir smėlynai. Lauksime grįžtant į „Kauno rudenį“, mieli kolegos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas