Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 23 d.: 2018 395 443 32
2017 296 352 18
Publikuota: 2017 vasario 10d. 14:31

28 greičio mėgėjai Vilniuje ketvirtadienio rytą buvo sustabdyti pareigūnų

Beveik trims dešimtims vairuotojų ketvirtadienio rytas Vilniuje prasidėjo piniginiais nuostoliais. Dviejose sostinės vietose patruliavę ekipažai sustabdė ir tokių pažeidėjų, kurie akceleratoriaus pedalą spaudė iki triženklės greičio ribos. Popietę reidas buvo pratęstas. Dar valandą tikrinę vairuotojų greitį patruliai išsiskirstė prieš prasidedant transporto spūstims.

Policijos patruliams kontroliuoti saugų vairuotojų greitį trukdė šaltis. Ryte spaudžiant apie 16 laipsnių šaltukui, itin greitai išsikraudavo greičio matuoklių akumuliatoriai. Dėl šios priežasties dviejose sostinės vietose pasiskirstę ekipažai negalėjo sklandžiai dirbti.

Darbą pradėję kelios dešimtys minučių iki 7 valandos, pareigūnai netruko sustabdyti pirmuosius pažeidėjus T. Narbuto gatvėje. Iš viso per pirmas dvi valandas T. Narbuto gatvėje dirbę pareigūnai sustabdė ir nubaudė 9 pažeidėjai.

Kitas ekipažas, stovėjęs S. Batoro gatvėje „sumedžiojo“ daugiau greičio mėgėjų – 18.

15min / Dainiaus Cuberos nuotr./Policijos reidas Vilniuje
15min / Dainiaus Cuberos nuotr./Policijos reidas Vilniuje

Didžioji dauguma vairuotojų greitį viršijo daugiau nei 30 km/val, bet retas kuris prasižengė antrą ar trečią kartą. Šiuos vairuotojus pareigūnai nuramino – teisių į stalčių padėti nereikės, o ir bauda sieks tik pusę numatytos.

Vistik vienas vairininkas turės sumokėti solidžią baudą - nuo 450 iki 550 eurų. Tiesa, bauda jam bus sušvelninta, nes vairuotojas nusižengė pirmą kartą šiais metais. Vidutinio amžiaus vyras, T. Narbuto gatve nepabijojo lėkti 50 km/val daugiau, nei leidžiama minėtoje kelio atkarpoje.

Patikrinę vairuotojo istoriją policininkai net aiktelėjo – vyriškis už įvairius pažeidimus prie vairo jau baustas beveik 30 kartų. Iš jų – daugiau nei pusė pažeidimų susiję su greičio viršijimu.

Šiek tiek atšilus orui pareigūnai tęsė greičio matavimus toje pačio vietoje, T. Narbuto gatvėje. Per dar vieną tikrinimų valandą sustabdyti dar keli vairuotojai.

Iš visų dieną stabdytų vairuotojų išsiskyrė jaunas vairuotojas, kuriam iki atimtų teisių trūko labai nedaug. Jis važiavo 101 km/val greičio, o toje vietoje leistinas greitis - 50 km/val.

Tačiau greičio matuoklio paklaida visada skaičiuojama vairuotojo naudai, kuri yra 3 km/val. Tad jei vairuotojas būtų važiavęs 103 km/val greičiu, jam būtų tekę palikti automobilį garaže bent trims mėnesiams.

Pareigūnai primena, kad greičio kontrolės akcijos nėra retos ir lakstyti neverta ne tik dėl piniginių išlaidų, bet ir dėl visų eismo dalyvių saugumo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas