Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 20d. 16:58

Ar Palangos policija, gaudydama dviratininkus ir paspirtukininkus, pažeidžia taisykles?

Poilsiautojai mėgaujasi vasariška kaitra
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Policija Palangoje

15min jau rašė apie naujus dviračių ir paspirtukų eismo ribojimus Palangoje. Nuo birželio 1 d. draudžiama dviračiais ir mažos galios e-paspirtukais (atitinkančiais dviračių technines charakteristikas), važiuoti J.Basanavičiaus gatve, Palangos tiltu ir važinėti Birutės parko teritorijoje. Visi šie draudimai – dėl poilsiautojų saugumo.

Dar pavasarį J.Basanavičiaus gatve, kurios abiejuose pakraščiuose driekėsi juostos dviratininkams, judėjo poilsiautojai. Dviračių takų J.Basanavičiaus gatvėje nebeliko, ant grindinio nebematyti baltais dažais išpiešto dviračio ženklo, likęs tik vos matomas jo šešėlis.

J.Basanavičiaus gatvės pradžioje bei pabaigoje, ties Jūratės ir Kastyčio skveru, abiejose pusėse poilsiautojus jau pasitinka draudžiamieji ženklai, įspėjantys, jog šia kurorto gatve dviratininkams važiuoti nevalia. Tokį draudimą, atsižvelgdama į gausų pėsčiųjų skaičių ir keliamą dviračių pavojų, įvedė kurorto valdžia. Važinėti dviračiais draudžiama ir Birutės parke bei ant Palangos tilto, kur draudimas įvestas jau seniau.

Ne visi poilsiautojai paiso draudimų

Akivaizdu, kad pažeidėjų, nesilaikančių šių reikalavimų, Palangoje netrūksta, o juos gaudo policijos pareigūnai, pasibalnoję riedžius bei el. paspirtukus.

15min žurnalistams pirmąjį birželio savaitgalį vaikštinėjant J.Basanavičiaus gatve, per gerą valandą buvo galima išvysti gerą dešimtį žmonių, riedančių dviračiais ir judančių elektriniais paspirtukais. Tiesa, ir besivarančių dviračius buvo apstu.

Pareigūnai patys važinėja riedžiais

Taigi policijai Palangoje darbo padaugėjo, pažeidėjus reikia gaudyti ne tik ant tilto, kaip anksčiau, bet ir dar dviejose vietose. Tačiau pareigūnų darbo metodai suprantami ne visiems – juk policininkai patys važinėja riedžiais.

15min skaitytojas Marius kelia klausimą: ar gali policijos pareigūnai patys važiuoti šiomis transporto priemonėmis, nors jų eismą draudžia ženklas Nr. 309 „Dviračių eismas draudžiamas“.

Beje, taisyklių skyriuje „Specialiųjų transporto priemonių eismo ypatumai“ apie policijos naudojamus dviračius, riedžius, ar paspirtukus nekalbama. Todėl, skaitytojo nuomone, pareigūnai turi laikytis KET reikalavimų ir patruliuoti šioje zonoje pėsčiomis.

Riedžiai – pareigūnų darbo priemonė

Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupės vyr. specialistė Jūratė Albrektienė perdavė Palangos m. policijos komisariato poziciją.

Pareigūnai pakomentavo, kad riedžiai yra pareigūnų darbo priemonės. Pėsčiomis pareigūnai negali sukontroliuoti tokių poilsiautojų srautų. Jei įvyksta svarbus įvykis, pareigūnai, kad ir J. Basanavičiaus g., vyksta tarnybiniu automobiliu. Tačiau važinėjančius dviračiais ir paspirtukais poilsiautojus tikslingiausia stebėti važinėjant būtent riedžiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie Gazas