Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artimųjų laiškai žuvusiems skatins susimąstyti apie saugų eismą

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Birželio 29 d. Panevėžyje oficialiai prasidės naujas Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamas renginių ciklas „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurio metu visuomenės dėmesį į aukų pareikalaujančius tragiškus eismo įvykius bus mėginama atkreipti netradiciniu būdu.

Dešimtyje renginių, birželį – lapkričio mėnesiais vyksiančių įvairiose šalies vietose, bus dalinami keturi laiškai, žuvusiesiems parašyti jų artimųjų.

„Tekstai tikrai sukrečiantys. Perskaitęs tokį laišką pagalvoji ne tik apie artimąjį, bet ir apie save“, – sakė saugaus eismo prevencijai skirtus renginius organizuojančio VšĮ „Renginių kodas“ vadovė Kristina Kaikarienė.

Jos įsitikinimu, kuo daugiau nestandartinių, skirtingų priemonių bus panaudota prevencinių akcijų metu, tuo didesnė tikimybė, jog vis daugiau žmonių susimąstys apie gyvybės išsaugojimą ir tragišką likimą.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio akimirka

Jau dabar suplanuota, kad sukrečiantys laiškai pasklis po Panevėžį, Čekiškę, Kryžių kalną, Joniškį, Radviliškį, Šiluvą, Vilnių, Telšius.

„Viena iš esminių avaringumo priežasčių mūsų šalyje yra dvasinių ir bendražmogiškų vertybių krizė. O elementaraus žmogiškumo, atsakomybės už save, šeimą ir aplinkinius trūkumas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas, neatsakingas požiūris į eismo saugumą dažnai tampa kraupių tragedijų priežastimi“, – Šv. Ignoto bažnyčioje vykusiame renginyje naują saugaus eismo iniciatyvą pristatydamas sakė Policijos departameto Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio akimirka

Šįmet Lietuvos keliuose jau žuvo 96 asmenys. Tai yra šiek tiek daugiau nei pernai tuo pat metu. 2013 – ais transporto įvykių metu užgeso 316 vyrų ir moterų gyvybės.

Akcija „Saugokime vieni kitus kelyje“ ja yra organizuojama šešerius metus. Kasmet atkreipti visuomenės dėmesį pasirenkamos vis kitos priemonės. Skaičiuojama, kad per pastaruosius ketverius metus žuvusiųjų keliuose skaičius sumažėjo perpus. 

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 24 d.: 2017 2108 2517 121
2016 1904 2270 112
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas