Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 11d. 20:00

B.Vanagas su moksleiviais kalbėjosi apie Dakarą, užsispyrimą ir Vytį

Benediktas Vanagas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Benediktas Vanagas

Lenktynininkas Benediktas Vanagas ketvirtadienį lankėsi Kauno „Santaros“ gimnazijoje. Moksleiviai domėjosi ne tik lenktynėmis, bet ir ieškojo atsakymų į jiems aktualius gyvenimiškus klausimus. „Man svarbu, kokia Lietuva bus ateityje. Po 15-20 metų šie žmonės valdys Lietuvą, todėl man svarbu, visų pirma, suprasti, kaip jie ją mato“, – po susitikimo sakė B.Vanagas.

„Man svarbu, kokia Lietuva bus ateityje. Po 15-20 metų šie žmonės valdys Lietuvą, todėl man svarbu suprasti, kaip jie ją mato. Antras dalykas – noriu pasidalyti tuo, ką aš jau žinau. Žinoma, jie klys, bet svarbiausia, kad nekartotų tų pačių klaidų per dažnai“, – po susitikimo 15min atviravo B.Vanagas.

Moksleiviai svarstė, kad stresas, patiriamas prieš egzaminus ir varžybas – panašus, todėl domėjosi, kaip lenktynininkui pavyksta su juo susidoroti. Anot B.Vanago, stebuklingo recepto nėra, o geriausias talismanas – pasiruošimas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Benediktas Vanagas susitiko su Kauno moksleiviais
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Benediktas Vanagas susitiko su Kauno moksleiviais

„Jūs egzamino metu parodote tai, ką jau esate išmokę. Karyboje yra toks posakis: sunku pratybose – lengva mūšyje. Svarbiausias pasiruošimas – tūkstančiai ar dešimtys tūkstančių valandų darbo – vyksta prieš tai. Egzaminų iš esmės nereikia bijoti, nes tu atėjęs parodai tai, ką jau moki“, – kalbėjo jis.

Paklaustas apie patriotiškumą lenktynininkas pastebėjo, kad šiuolaikinėje visuomenėje kai kurios sąvokos neteko prasmės, ar netgi priešingai – įgijo neigiamą atspalvį.

„Aš save vadinu valstybiškai mąstančiu. Manau, kad daug ką supratau keliaudamas per gyvenimą. Su Vyčio simboliu susipažinau pirmame Dakare. Važiavau atstovauti Lietuvai, taigi užsiklijavau Vytį, pats nesuprasdamas kas tai yra. Tą kartą nuvykau netinkamai nusiteikęs, todėl laukė sunkūs išbandymai. Lenktyniauti pradėjau, nes buvau gatvės chuliganas, o vėliau supratau, kad tam reikalingas profesionalumas. Nuvažiavome parodyti, kad galime būti tarp stipriausių, bet vos finišavome, buvome 65 vietoje“, – prisiminė jis.

Dabar Vytis man yra labai svarbus, nes matau jame tris dalykus – jis veržlus, siekia tikslo ir yra profesionalus. Man atrodo, kad toks yra ir tikras lietuvis.

„Dabar Vytis man yra labai svarbus, nes matau jame tris dalykus – jis veržlus, siekia tikslo ir yra profesionalus. Man atrodo, kad toks yra ir tikras lietuvis“, – kalbėjo B.Vanagas.

Paklaustas, kas lėmė sprendimą tapti profesionaliu lenktynininku, B.Vanagas atviravo anksčiau buvęs gatvių chuliganu ir tik vėliau supratęs, kiek daug dar reikia išmokti.

„Nusipirkau savo pirmą brangiausią automobilį, tuo metu jis kainavo apie 7-8 tūkstančius eurų. Pasiėmiau trenerį ir atvažiavome į Nemuno žiedą. Visą dieną treniravomės, o vakare jis paprašė kaip galima greičiau apvažiuoti ratą. Važiavau greitai, ratą įveikiau per 1 minutę 30 sekundžių. Į automobilį sėdęs treneris tą padarė 10 sekundžių greičiau. Taigi, ryte atsikėliau jausdamasis kiečiausiu, o miegoti ėjau kaip lūzeris“, – linksmai pasakojo jis.

Pagrindinė sėkmės formulės dedamoji dalis, anot lenktynininko, yra užsispyrimas. Pabrėžė jis ir profesionalumo svarbą. B.Vanagas teigė, kad automobilių sportas yra saugus, jeigu tinkamai naudojamos apsaugos priemonės. Anot jo, ekstremalu yra daryti tai, ko neišmanai.

„Lenktyniavimas yra darymas to, ką žinai, o kai peržengi ribą ir imiesi to, ko visai neišmanai – tai ekstremalu“, – kalbėjo B.Vanagas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:16
01:00
01:14

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas