Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 22 d.: 2018 395 443 32
2017 296 352 18
Publikuota: 2017 kovo 29d. 14:23

Brangesnė automobilinė vaiko kėdutė negarantuoja saugumo, bet užtikrina komfortą

Policija Vilniuje tikrino, ar vaikai vežami tinkamose kėdutėse
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotr.: vaikas automobilinėje kėdutėje

Automobilyje vežamas vaikas privalo būti saugiai pritvirtintas ir sėdėti jo ūgiui bei svoriui pritaikytoje kėdutėje. Nors vairuotojų sąmoningumas auga, tačiau kėdutes naudoja dar ne visi.

Kelių eismo taisyklėse konkrečiai parašyta, kokio tipo kėdutės kokiems vaikams skirtos. 199 KET punkte rašoma, kad visi žemesni nei 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu turi būti vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis sistemomis.

0 grupė tinka vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg. 0+ grupė tinka vaikams iki 13 kg, I grupė – vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg. II grupė skirta mažiesiems, kurių svoris nuo 15 iki 25 kg, III grupė – 22-36 kg sveriantiems vaikams.

Tačiau būsimiems tėvams ar mažylį auginantiems suaugusiems nereikėtų išsigąsti – pirkti 5 skirtingų kėdučių nereikės. Yra daug tarpinių jų variantų, apimančių 2 ar 3 svorio grupes – parduotuvėse galima rasti kėdučių, skirtų sveriantiems 9-25, 15-36 kg ir t.t. Aukštesniems vaikams, sveriantiems nuo 15 kg, gali užtekti tik specialaus paaukštinimo be šonų ir nugarinės dalies.

Vaiko kėdutė taip pat turi turėti specialų žymėjimą, patvirtinantį, jog jos saugumas yra išbandytas ir kėdutė atitinka Jungtinių Tautų Ekonomikos komisijos patvirtintas taisykles.

Taip pat draudžiama vaikų kėdutes vežti ant priekinės sėdynės atsukus nugara į priekinį stiklą išskyrus tuos atvejus, kai automobilyje keleivio saugos oro pagalvės nėra arba jos veikimas išjungtas.

Automobilinės vaikų kėdutės gali turėti „Isofix“ tvirtinimo sistemą arba būti prisegamos saugos diržu. Abu būdai yra pakankamai saugūs, tačiau „Isofix“ sistemos kėdutę prisegti paprasčiau. Tiesa, ne visi automobiliai tokią sistemą turi.

Parduotuvėse galima rasti dešimtis ar net šimtus skirtingų kėdučių, o jų kainos varijuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Kuo jos skiriasi? Komfortu.

Saugumo ypatybės visų kėdučių yra tos pačios, jeigu jos legaliai parduodamos Europoje. Tačiau skiriasi jų komfortas: daugiau kainuojančios kėdutės yra ergonomiškesnės ir pagamintos iš geresnių, orui pralaidesnių medžiagų, tad vaikas jose jausis patogiau. Tai gali būti itin aktualu ilgesnėje kelionėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas