Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželinukų saugumą kelyje didins šviesą atspindinčios virvės

Virvės-atšvaitai
Organizatorių nuotr. / Virvės-atšvaitai
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Vaikui – būtina tyrinėjimo laisvė ir geriausia, kai pažinimo ribos išsiplečia už darželio sienų. Ekskursijų metu vaikas išmoksta socialaus raštingumo, vystosi jo orientacija bei ugdoma ištvermė. Suvaldyti mažamečių grupę išvykoje – nemenkas iššūkis ir papildoma atsakomybė auklėtojoms. Į tai reaguodama draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“ inicijavo projektą „Saugiai pereikime gatvę“ ir sukūrė virves-atšvaitus, padėsiančius užtikrinti vaikų saugumą.

Laikydama vaikų saugumą prioritetu, draudimo bendrovė inicijavo ilgalaikį projektą „Saugiai pereikime gatvę“, vykdomą nacionaliniu mastu.

„Siekėme sukurti apčiuopiamos naudos duosiantį įrankį, konsultavomės su specialistais. To rezultatas: tvirta virvė-atšvaitas, naudojama saugiam vaikų grupių judėjimui už darželio ribų. Ji turi 24 rankenėles, į kurias gali įsikibti visa darželio grupė“, – pasakojo „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo generalinė direktorė Katerina Pavlidi.

Vaikų saugumo užtikrinimas – vienas svarbiausių ugdymo įstaigų uždavinių. Veiklos už darželio ribų – ne tik puikus lavinimo būdas, bet ir papildoma atsakomybė darbuotojams. Todėl įrankiai, padedantys suvaldyti vaikų grupę – itin reikalinga darbo priemonė.

Edukologė, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė aiškino, jog vaikams svarbus konkretumas, nes jie nemąsto abstrakčiai. Frazė „visi einame kartu“ jiems nėra aiškus nurodymas. Tad auklėtojų darbą palengvina konkretūs įrankiai, pavyzdžiui, vaikų grupei skirta virvė, kuria naudotis užtenka vos kelių žodžių paaiškinimo.

Organizatorių nuotr./Virvės-atšvaitai
Organizatorių nuotr./Virvės-atšvaitai

K.Pavlidi pritaria, jog kuriant projektą didžiausio palaikymo susilaukė būtent iš darželių auklėtojų. „Manome, kad ši virvė – sprendimas, leisiantis auklėtojoms lengviau prižiūrėti vaikus, o mažiesiems – saugiai pažinti aplinką. Į pasaulį žiūrėjome vaikų akimis, todėl siekėme žaismingumo: integravome atšvaitus bei spalvotas rankenėles“, – pasakojo vadovė.

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus viršininkas  Ramūnas Matonis pabrėžė: „Labai svarbu teisingai ugdyti vaiko elgesį ir savisaugos įgūdžius. Tai daryti reikia sistemingai ir nuosekliai, sužadinant vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti bei suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą. Lietuvos policija nuolat siekia ugdyti mažųjų eismo dalyvių saugaus elgesio gatvėse įgūdžius, atsakomybę ir palaiko projektus, kurie didina visuomenės saugumą. „Saugiai pereikime gatvę“ iniciatyva džiugina tuo, kad išskirtinis partnerių dėmesys skiriamas mūsų mažiausiems visuomenės nariams – vaikučiams, lankantiems darželius.“

Organizatorių nuotr./Virvės-atšvaitai
Organizatorių nuotr./Virvės-atšvaitai

Šiemet bus padovanota 100 virvių-atšvaitų darželiams iš 10-ties Lietuvos miestų, atrinktų pagal eismingiausias vietas. Darželius atrinkti padėjo projekto partneris Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 18 d.: 2017 2704 3218 146
2016 2442 2908 142
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas