Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudikai: grybautojai iš miško parsiveža ne tik grybų, bet ir nuostolių

Avarija Vabalninke
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Asociatyvi nuotr.: apgadintas automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Grybavimas – tai ne tik aktyvus laisvalaikis gryname ore, bet ir tykantys pavojai – tuo įsitikinę draudimo bendrovės „If“ specialistai.  Dažniausiai dėl šio pomėgio nukenčia grybautojų automobiliai, tačiau pasitaiko nelaimingų atsitikimų, kai rimtai sutrikdoma ir žmonių sveikata.

„Įprasta, kad miškuose apgadinami arba „pametami“ automobilių buferiai, manevruojant atbulomis, nukenčia galinė automobilio dalis, apibraižomas kėbulas“, – pabrėžia draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Anot jo, skiriamasis įvykių, į kuriuos patenka automobilių savininkai Lietuvos miškuose, bruožas – kaltininkų ir liudininkų nebuvimas. „Grybautojai randa apgadintą automobilį, o kaltininkas jau būna dingęs“, – sako specialistas.

Kitas automobilių žalas, kurių vairuotojai patiria miškuose, D. Trimonis priskiria pačių vairuotojų atsargumo ir atsakomybės stokai. „Nepasirenkamas tinkamas važiavimo stilius ir greitis, neįvertinamas automobilio važumas, labai skubama pirmiesiems suspėti prie grybų, todėl kenčia automobilio dugnas, važiuoklė, kėbulas“, – sako „If“ atstovas.

Didžiausiais iki šiol miške kilusiais nuostoliais draudimo bendrovės istorijoje grasina šį rudenį nutikęs įvykis, kai po grybavimo viename Aukštaitijos miškų sugrįžę žmonės neberado savo visureigio. Įvykdytą vagystę šiuo metu tiria policijos pareigūnai.

Kaip vienas skaudžiausių miške patiriamų traumų draudikai mini rankų kaulų lūžius ir prisimena atvejį, kai griūdamas žmogus išsinarino raktikaulį – tuomet prireikė net chirurginio gydymo.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 23 d.: 2017 2726 3231 150
2016 2469 2940 143
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas