Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 25 d.: 2018 405 453 32
2017 314 373 19
Publikuota: 2017 sausio 20d. 15:31

Garsios mamos: užsisegti saugos diržus turi tapti įpročiu

Gerda Stiklickienė: kiekviena mama privalo galvoti apie vaiko saugumą kelyje.
Gerda Stiklickienė: kiekviena mama privalo galvoti apie vaiko saugumą kelyje.

Saugos diržai – viena pagrindinių priemonių, užtikrinanti saugumą automobilyje. Lietuvos automobilių kelių direkcija ir „Halls Winter Rally“ organizatoriai kviečia dalyvauti akcijoje „Mes už saugų kelią“ ir primena, kad automobilyje saugos diržus turi užsisegti ne tik suaugusieji, bet ir jų atžalos – net ant galinės sėdynės. 

Patirtimi, kaip vežioti vaikus automobilyje dalijasi „TV Pagalbos“ žvaigždė Gerda Stiklickienė, dainininkė Ineta Puzaraitė ir dainininko Arvydo Vilčinsko žmona Rūta.

Žinomos mamos pabrėžia, kad saugos diržų užsisegimas ir vaikų švietimas yra būtinas nuo mažų dienų. Kiekvienas neapgalvotas žingsnis gali turėti skaudžių padarinių ir net kainuoti gyvybę.

Ūgtelėjęs Markas kartais nenorėdavo prisisegti diržo, tekdavo jį mokyti ir aiškinti, kaip tai svarbu

„Nuo pat mažens savo vaiką prisegdavau kėdutėje. Vėliau, kai paaugo ir kėdutės nebereikėjo, prisegdavau jį diržu. Manau, jog kiekviena mama privalo galvoti apie vaiko saugumą kelyje. Kiek pamenu, ūgtelėjęs Markas kartais nenorėdavo prisisegti diržo, tekdavo jį mokyti ir aiškinti, kaip tai svarbu“,– teigė dažnai su sūnumi apie saugų eismą kalbanti G.Stiklickienė.

Labiausiai TV žvaigždės sūnų sukrėtė Lietuvos automobilių kelių direkcijos socialinė reklama, kurioje vaizduojama saugos diržu neprisisegusi mergaitė, autoįvykio metu iškrentanti per priekinį automobilio stiklą.

„Mano vaikas, pamatęs šią reklamą, ilgai klausinėjo, ar tikrai taip gali nutikti? Po to karto iki šios dienos pats pirmas veiksmas įsėdus į automobilį yra prisisegti diržą“, – pasakojo G. Stiklickienė.

„Nuo pat kūdikystės su Barboryte visur keliaujame automobiliu, todėl ji prie kėdutės pripratusi ir labai nesispyrioja. Prisegu visada visais saugos diržais pagal instrukciją. Manau, svarbiausia, yra vaiko saugumas. Kadangi mažieji ramiai nelabai sėdi, tai negali prognozuoti, ar neišlips iš kėdutės, jei neprisegsi“,– kalbėjo dažnai su dukryte keliaujanti I. Puzaraitė.

Dainininkė patarė planuojant ilgas keliones su vaiku, dažniau sustoti, duoti mažyliui užkandžių ir sumanyti įdomių užsiėmimų.

„Vaiką visada sodinu į vaikišką kėdutę ir prisegu saugos diržu. Jei vaikas nenori segtis saugos diržo, paaiškinu, kas gali nutikti. Papasakoju apie avarijos galimybę ir grėsmę susižeisti. Jis tai supranta ir beveik visada jau pats prisisega saugos diržą“, – teigė A.Vilčinsko žmona Rūta.

Paklaustos, ar saugos diržais galinėje automobilio sėdynėje prisisega ir pačios, mamos teigė visada atliekančios šį veiksmą, vos įsėdusios. Tinkamas pavyzdys – viena pagrindinių mokymo priemonių.

Mamų rūpestis nėra laužtas iš piršto. Statistika rodo, kad užsegtas saugos diržas nuo žūties išgelbėja daugiau nei pusę į autoįvykį patekusių vairuotojų ir keleivių.

Taip pat žinoma, kad ant galinės sėdynės esantis keleivis kai kuriais atvejais gali tapti priekyje sėdinčių žmonių žūties priežastimi – vien dėl to, kad važiuoja neprisisegęs. Dėl to net ir ant galinės sėdynės važiuojantis keleivis privalo prisisegti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas