Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Google“ įkūrėjas S.Brinas mano, kad asmeniniai automobiliai ateityje bus nereikalingi

Sergejus Brinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Brinas
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Automobilio įsigijimui dažnas žmogus yra pasiruošęs imti nepakeliamą kreditą, tūnoti spūstyse, kentėti parkavimo vietų trūkumą bei brangstančius degalus, tačiau asmeninę transporto priemonę laikome viena didžiausių investicijų, už kurią didesniu poreikiu laikomas tik nuosavas būstas.

Toks elgesys ateityje gali keistis, mano ne kas kitas, o kompanijos „Google“ įkūrėjai, rašo portalas „CNet“.

Sergey Brinas mano, kad būtina optimizuoti transporto sistemą tokiu būdu, jog žmonėms daugiau nereikėtų asmeninio automobilio. Visa tai leistų pasiekti kompaktiški bepiločiai automobiliai. Neseniai duotame interviu vienas iš „Google“ įkūrėjų teigė, kad tokios transporto priemonės galėtų sumažinti spūstis keliuose ir parkavimo vietose, o asmeninių automobilių apskritai reikėtų atsisakyti.

Vairo ir pedalų atsisakymas leis sukurti naują salono dizainą – pavyzdžiui, krėslus bus galima atsukti vienas į kitą

Automatizuoti taksi pasirodys ten, kur jų reikia. Kiekvienam žmogui tai leis atsisakyti nuosavo automobilio. Teoriškai, mašinų turėtų būti žymiai mažiau, nei žmonių, kadangi ne visi vienu metu kažkur važiuoja.

Eismą keliuose taip pat bus galima optimizuoti: žmonės galės prisijungti prie kitų keleivių grupių, maksimaliai užpildydami transporto priemonę, automobiliai galės formuoti kolonas, padidės vidutinis judėjimo greitis. Galų gale, vairo ir pedalų atsisakymas leis sukurti naują salono dizainą – pavyzdžiui, krėslus bus galima atsukti vienas į kitą.

Kaip ir daugelis Silicio slėnio gyventojų, S.Brinas mano, kad žmogų galima padaryti laimingesniu. Būstas, saugumas, giminės pratęsimo perspektyvos – tai tik keletas iš bazinių žmogaus poreikių, kuriuos galima patenkinti, išnaudojant mažiau nei vieną procentą turimų resursų.

Sergey Brin nepagailėjo kritikos ir dabartinei politinei ir teisinei sistemai. Jis įsitikinęs, jog bet kuris įstatymas turi tilpti į 50 puslapių, tuo tarpu po naujų įstatymų pasirodymo seni turėtų būti panaikinami.

FaceIT.lt
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 20 d.: 2017 2051 2451 119
2016 1860 2216 110
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas