Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražuolių ir metalinių policininkų – per maža nuvyti giltinę tolyn nuo Klaipėdos perėjų

 Eksperimentas Klaipėdos gatvėse – eismą kontroliuoja ilgakojės gražuolės
Policijos nuotr. / Eksperimentas Klaipėdos gatvėse – eismą kontroliuoja ilgakojės gražuolės
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiurpinanti žūstančiųjų gatvėse statistika Klaipėdos pareigūnus verčia imtis pačių netikėčiausių priemonių nelaimėms išvengti. Finansavimas uostamiesčio perėjų tvarkymui – ribotas, tad į pagalbą tenka pasitelkti ir fantaziją. Šiemet uostamiesčio perėjų tvarkymui atseikėta 164 tūkst. litų. Tačiau tai tik lašas jūroje. Kol bus sutvarkytos bent pačios problematiškiausios perėjos, eismo dalyviams drausminti policija buvo pasitelkusi net ilgakojas gražuoles, su miesto valdžia derėtasi ir dėl policininkų muliažų įrengimo prie perėjų.

Šiemet žuvo 3 pėstieji

Klaipėdos kelių eismo priežiūros pareigūnai šiemet pažėrė ypač originalių idėjų, kaip sudrausminti nepavyzdingus eismo dalyvius. Pasiūlyta prie pavojingų pėsčiųjų perėjų sustatyti metalinius policininkų muliažus. Šie ypač populiarūs Austrijoje.

R. Šideikio nuotr. /Klaipėdos gatvėje netrukus atsiras Austrijoje populiarūs metaliniai policininkų muliažai
R. Šideikio nuotr. /Klaipėdos gatvėje netrukus atsiras Austrijoje populiarūs metaliniai policininkų muliažai

Kol skaičiuojama, kiek tokie mobilūs įrenginiai kainuotų ir kiek jų prireiktų uostamiesčio gatvėse, policijai į pagalbą pasisiūlė ilgakojės gražuolės.

Jos gatvėje išties neliko nepastebėtos. Surengus tokią akciją policija pavojinguose uostamiesčio gatvių ruožuose užfiksavo vos vieną kitą greitį viršijusį vairuotoją.

Nepaisant šmaikščių akcijų ir originalių idėjų, žūstančiųjų gatvėse skaičius išlieka šiurpinantis. Šiemet Klaipėdoje žuvo 8 eismo dalyviai. 3 iš jų – pėstieji. Tačiau įskaitinių įvykių, kuriuose nukentėjo pėstieji, gerokai daugiau – per pusšimtį.

„Nors ir  kiek būtų investuojama į saugumą keliuose, svarbiausias yra žmogiškasis faktorius. Įvairūs inžineriniai įrenginiai, apšvietimas sudaro tik 20 proc. saugumo keliuose. Svarbiausias yra pačių eismo dalyvių elgesys“, – pasakojo Klaipėdos kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.

Siūlo atnaujinti požemines perėjas

Komisaro pastebėjimu, atidžiausi klaipėdiečiai turėtų būti Šilutės plento pėsčiųjų perėjose. Čia daugiausia vadinamųjų juodųjų taškų.

„Pačios nesaugiausios pėsčiųjų perėjos yra nereguliuojamos, neiškilios, tos, prieš kurias nėra greičio slopinimo kalnelių, neįrengtas kryptinis apšvietimas, o baisiausia – kelios eismo juostos. Tokių perėjų pagal tarptautinius standartus visai negali būti. Savivaldybės saugaus eismo komisijos posėdyje siūlėme panaikinti kuo daugiau tokių perėjų. Šilutės plente yra kelios seniai nebenaudojamos požeminės perėjos. Tad optimalus variantas būtų jas atnaujinti, o netoli jų esančias antžemines nereguliuojamas perėjas – naikinti“, – siūlo R.Šideikis.

L. Sėlenienės nuotr. /Klaipėdos pėsčiųjų perėjos
L. Sėlenienės nuotr. /Klaipėdoje siūlome atnaujinti požemines  pėsčiųjų perėjas

Šilutės plente apleistos ir seniai nenaudojamos  – dvi požeminės perėjos. Dar dviejų būklė apgailėtina ir prašosi atnaujinimo.

„Pora perėjų yra tiesiog sovietų okupacijos laikais pastatyti tuneliai po važiuojamąja kelio dalimi ir niekad nebuvo naudojamos kaip perėjos. Jas įtraukėme į kitų metų strateginius planus ir stengsimės pritaikyti pėsčiųjų poreikiams. Jau naudojamose dviejose perėjose dar šiemet numatyti  apdailos darbai“, – vardijo Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda.

Perėjų atnaujinimui – 164 tūkst. litų

Nepaisant skaudžios statistikos, Klaipėdos savivaldybė tik šiemet nusprendė nebetaupyti ir tamsiu paros metu įžiebti visus miesto žibintus. Pernai, taupumo sumetimais, miesto gatvėms apšviesti buvo įjungiamas tik kas antras žibintas. 

Vietoje nestovi ir Klaipėdos pėsčiųjų perėjų atnaujinimas. Jam šiemet bus išleista 164 tūkst. litų. Kai kur įrengti greičio slopinimo kalneliai, kai kur  – saugumo salelės.

Šiemet penkiose perėjose įrengtas kryptinis apšvietimas. Taip pat kitąmet bus apšviestos dar penkios perėjos. 

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 16 d.: 2017 2026 2415 118
2016 1842 2195 108
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas