Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Halls Winter Rally” dalyviai bus skatinami rūpintis savo saugumu

„Halls winter rally“ penktas-septintas greičio ruožai
Pauliaus Sviklo / 15min nuotr. / „Halls winter rally“ penktas-septintas greičio ruožai
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Jau visai netrukus vyks viena smagiausių žiemos atrakcijų Lietuvoje – „Halls Winter Rally“. Saugumas varžybų metus tikrai nebus pamirštas. Organizatoriai kartu su saugų eismą skatinančiu projektu „Nebūk briedis“ renginio dalyviams primins, kaip svarbu gatvėje ir kelyje jausti atsakomybę už save.

Didžiausioje žiemos šventėje dalyvius pasitiks didžiulės briedžių skulptūros, simbolizuojančios matomumo kelyje problemą. Juk dažniausiai eismo įvykiai įvyksta būtent dėl to. Savo ruožtu, projekto „Nebūk briedis“ komanda skatins, eismo dalyvius nepamiršti naudoti atšvaitus.

Ypač šiuo metų laiku, kuomet didžiąją paros dalį tvyro prieblanda, atšvaito šiukštu negalima palikti namie. Taip pat itin svarbu žinoti, kaip taisyklingai jį segėti. Renginio dalyviams bus dalinamos spalvingos atmintinės, kuriose vaizdžiai parodyta, kaip nešioti šviesą atspindinčias priemones.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Serviso zona
Tomo Markelevičiaus nuotr./Serviso zona

Reikėtų pridurti, jog vienas vienintelis atšvaitas žmogui gali išgelbėti gyvybę. Vairuotojas, važiuojantis su įjungtomis artimosiomis šviesomis 70 km/h greičiu, žmogų be atšvaitų pamatys likus vos 50 metrų ir jam liks tik 2 sekundės stabdymui. Su atšvaitais eismo dalyvis būtų pastebimas gerokai anksčiau, likus net 150 metrų. 

Šaltuoju sezonu papildomų atsargumo priemonių reikėtų imtis net tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams. Kelio danga vietomis yra padengta ledu, tad svarbu neviršyti greičio ir itin atidžiai važiuoti gyvenvietėse. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./12/14 greičio ruožas
Tomo Markelevičiaus nuotr./12/14 greičio ruožas

Projektas „Nebūk briedis“ skatina atvykti į „Halls Winter Rally“ saugiai bei primena, jog Lietuvoje bene kiekvieną dieną įvyksta nelaimių kelyje, kurių dažna priežastis – atsakomybės už save trūkumas. Žmogus juk ne briedis ir savo saugumu gali pasirūpinti pats!

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 21 d.: 2017 2726 3231 150
2016 2469 2940 143
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas