Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 19 d.: 2018 528 622 43
2017 454 536 35
Publikuota: 2016 sausio 16d. 20:54

Internete keleivių ieškantis vairuotojas: „Mokykitės iš mano klaidų – tegul susimoka iškart“

Kelionių „Tauragė-Kaunas“ skelbimų vieša grupė „Facebook“
Karolinos Stažytės nuotr. / Kelionių „Tauragė-Kaunas“ skelbimų vieša grupė „Facebook“

„Facebook“ apstu viešų grupių, kuriose vairuotojai siūlosi už atitinkamą mokestį pavežti keleivius iš vieno miesto į kitą. Tokia galimybė savaitgaliui sugrįžti į namus ypač populiari tarp studentų. Juk taip pigiau, greičiau ir patogiau. Naudą jaučia ir vairuotojas, kartu su pakeleiviais pasidalijantis degalų išlaidas. Tačiau ir tokiose kelionėse pasitaiko sukčių, sugebančių pasivažinėti už dyką.

„Facebook“ viešoje grupėje „Tauragė-Kaunas“ narių – apie 2100. Kasdien kas nors skelbiasi vykstantis tarp šių dviejų Lietuvos miestų. Kasdien, jei tinka laikas, atsiranda ir norinčių keliauti kartu. Juk autobuso bilietas kainuoja 8-10 eurų, o ir kelionė iš Tauragės į Kauną trunka apie 3 valandas. Nuvažiavus į vietą dar reikia gaišti laiką vykstant iš autobusų stoties į namus.

Grįžęs į namus ir ėmęs krauti mobilųjį, jis atrado sukčiaus atsiųstą žinutę: „Važiuok namo“.

Keliaujant kartu su internete surastu vairuotoju kelyje užtrunkama perpus mažiau laiko. O ir kainuoja kelionė dvigubai pigiau – 4,5-5 eurus. Pakeleivį toks vairuotojas paima nuo pat namų slenksčio, o ir paleidžia jo pageidaujame vietoje. Sistema veikia ir yra populiari ne vienerius metus. Jei kyla abejonių dėl saugumo, tai tik iš keleivio pusės: ar vairuotojas nėra žudikas prievartautojas, ar jis saugiai vairuoja?

Pasirodo, yra ko bijoti ir sėdintiems už vairo. Naudodamiesi jų patiklumu, kai kurie keleiviai važinėjasi už dyką.

Istorija nutiko Kaune studijuojančiam Gedui. Kaip ir ne kartą iki tol, vieną sausio dieną vaikinas internete ėmėsi ieškoti pakeleivių. Į Tauragę vykti kartu panoro keturi.

„Tą dieną važiavome penkiese. Aš, mano mergina, pusbrolis, pakeleivė, kurią vieną kartą jau esu vežęs, ir pirmą kartą matomas vaikinas. Su manimi jis susisiekė telefonu, o ne privačia žinute „Facebook“. Sutarėme, jog privažiuosiu prie „Akropolio“ jo paimti. Susitikome ten, vėliau surinkau kitus žmones ir išvykome į Tauragę“, – istoriją ėmė pasakoti Gedas.

Pirmąjį į namus jis vežė nepažįstamąjį.

Skaitytojo nuotr./Vieta, kurioje vairuotojas paleido nesusimokėjusį pakeleivį
Skaitytojo nuotr./Vieta, kurioje vairuotojas paleido nesusimokėjusį pakeleivį

„Jis nurodė kryptis, kur važiuoti, aš jį parvežiau. Su savimi neturėjo jokių daiktų, tad išlipo pasakęs, jog tuoj atneš pinigus, ir nuėjo į daugiabutį. Su likusiais pakeleiviais laukėme gal dešimt minučių. Nepažįstamasis taip ir nepasirodė“, – toliau pasakojo vaikinas.

Kadangi jo telefonas išsikrovė, Gedas paprašė kitų mašinoje sėdinčiųjų paskambinti nepažįstamajam. Paskubinti jį. Iš pradžių šis neatsiliepė, o vėliau ėmė atmesti skambučius. Gedas suvokė buvęs apgautas. Grįžęs į namus ir ėmęs krauti mobilųjį, jis atrado sukčiaus atsiųstą žinutę: „Važiuok namo“.

„Jei tai būtų buvęs nuosavas namas – būčiau ėjęs ieškoti. O dabar kur tu rasi jį daugiabutyje. Gal net ne į savąjį įėjo. Viešoje grupėje „Tauragė-Kaunas“ paskelbiau apgaviko telefono numerį ir namo, prie kurio jį paleidau, koordinates. Sulaukiau palaikymo, kad taip elgtis – negražu. Žinoma, sulaukiau ir patyčių, kad verkiu dėl 5 eurų. Bet juk ne jie čia esmė.

Nemėgstu sukčių. Taip elgtis negalima. Tiesiog dėl to žmogaus važiavau į jo nurodytą vietą, gaišau laiką, kad paimčiau jį, nuvežiau iki pat namų, o jis davė į kojas kaip zuikis. Lai kiti pasimoko iš mano klaidų“, – patikino Gedas.

Paklaustas, o kaip pats žada iš jų pasimokyti, vaikinas prisipažino kitą kartą pinigus iš keleivių imsiąs iš anksto.

„Paprašysiu susimokėti viduryje kelionės. Neduos – išlaipinsiu autostradoje. Gal tai taps nauja tradicija. Reikia juk kažkaip apsisaugoti nuo sukčių. Štai šis pasikeis telefono numerį ir toliau nemokamai važinės“, – pasiūlymą visiems „Facebook“ tinkle pakeleivių ieškantiems vairuotojams pateikė vaikinas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas