Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 15:44

Jaunieji dviratininkai Lietuvos garbę gynė saugaus eismo konkurse Šveicarijoje

Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje
Partnerio nuotr. / Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

Ženevoje baigėsi 34-asis saugaus eismo konkursas ETEC-2019 (European traffic education contest), kuriame tarp 22 komandų iš įvairių Europos šalių dalyvavo ir jaunieji dviratininkai iš Lietuvos, užėmę garbingą 9-ąją vietą.

Pagal konkurso reglamentą, komandą sudaro keturi 10-12 metų vaikai ir du treneriai. Vaikams teko atlikti 8 praktinio važiavimo dviračiu ir teorines užduotis. LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) komandą sudarė vaikai iš įvairių Lietuvos kampelių - Rimgailė Mergiūnaitė iš Kupiškio raj. Alizavos pagr. mokyklos, Milė Jankauskaitė iš Kalvarijos progimnazijos, Marijampolės šv. Cecilijos gimnaziją atstovaujantis Julius Grinkevičius ir Ugnius Tamašauskas iš Sasnavos pagr. mokyklos Marijampolės raj. Komandą konkursui parengė mokytojai Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė.

Geriausiai Ženevoje sekėsi Čekijos autoklubo UAMK atstovams, antra liko Slovakijos autoklubo ASA komanda, treti buvo Serbijos autoklubo AMSS jaunieji dviratininkai. Mūsų kaimynai, Latvijos autoklubo LAMB atstovai, liko ketvirti, vos vienu tašku atsilikę nuo prizininkų. Lietuvos komanda užėmė 9-ą vietą.

„LAS komandos pasirodymą vertinčiau kaip labai garbingą, nes kasmet augantis komandų pasiruošimo lygis verčia galvoti apie naujas vaikų rengimo metodikas, o svarbiausia - reikia rasti būdų kaip motyvuoti vaikus, kad jie išmoktų taisyklingai vairuoti dviratį ir mokytųsi eismo taisyklių“, - sako Lietuvos automobilininkų sąjungos saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas.

Konkurso atidaryme vaikus pasveikino Tarptautinės automobilių federacijos FiA prezidentas J.Todtas.

Partnerio nuotr./Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje
Partnerio nuotr./Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

FiA, kurios nariu daugelį metų yra ir LAS, jau daugelį metų remia įvairius saugaus eismo projektus, siekdama, kad pasaulio keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, sužalojimų ir mirčių.

LAKD prie Lietuvos susisiekimo ministerijos keliolika metų rėmusi šį projektą, šiemet atsisakė tai daryti.

„Mums nesuprantamas toks Lietuvos kelių direkcijos valdininkų elgesys ir požiūris į jaunųjų eismo dalyvių rengimą. Šiai institucijai Lietuvos valstybė patikėjo kuruoti šią sritį ir kasmet skiria dideles lėšas. Labai gaila, kad geros iniciatyvos ir entuziazmas atsimuša į biurokratų kabinetų sienas“,- sakė Gintaras Urbonas.

Lietuvos komandos išvyką ir pasirengimą į šį konkursą finansavo AK „Autokontaktas“, daug prisidėjo vaikų tėvai, draugai, mokyklų vadovai ir mokytojai.

Partnerio nuotr./Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje
Partnerio nuotr./Lietuvos dviratininkų komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

„Jei ne žmonių gera valia ir entuziazmas, Lietuvos komanda būtų pirmą kartą nuo 1997 metų neišvykusi į šį prestižinį Europos jaunųjų dviratininkų saugaus eismo renginį", - pažymi LAS prezidentas Saulius Kundrotas.

Tokio pobūdžio konkursų tikslas yra ne užimta vieta, o kad vaikai taptų atsakingais eismo dalyviais ir grįžę į mokyklas taptų saugaus eismo propagavimo ambasadoriais.

ETEC-2019 organizatoriai, Šveicarijos klubas TCS, pasistengė, kad viskas vyktų sklandžiai ir turiningai. Vaikai aplankė šokolado fabriką, viduramžių pilį, pasikeitė dovanomis, o svarbiausia - grįžo pilni įspūdžių ir emocijų, pabendravę su įvairių šalių bendraamžiais.

Kitų metų ETEC konkursas vyks rugsėjo 24-27 dienomis Zagrebe (Kroatija). Organizatorius - autoklubas HAK.

Saugus eismas - visų rūpestis!

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas