Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 17 d.: 2018 528 622 43
2017 454 536 35
Publikuota: 2016 spalio 13d. 15:25 , atnaujinta: 2017 lapkričio 2d. 11:21

Kodėl atšvaitas pėsčiajam – svarbesnis už batus?

Svarbesnis, nes batai gyvybės neišgelbės, o atšvaitas – gali. Tamsiu paros metu nemaža dalis pėsčiųjų vis dar vengia vaikščioti užsidėję atšvaitą ar rankose laikydami žibintuvėlį. Tačiau eismo specialistai pripažįsta, kad būtent atšvaitai yra dalykas, efektyviausiai gelbstintis gyvybes. Niekas kitas taip efektyviai nepraneša vairuotojams apie šalikelėje einančius žmones kaip atšvaitas.

15min atliko eksperimentą – kaip matomi atšvaitus nešiojantys žmonės ir jų neturintys? Tamsiu paros metu mažai naudojamame kelyje pastatėme automobilį su įjungtais artimųjų šviesų žibintais. Automobilis – naujas „Opel Astra“, tačiau žibintai – paprasti, ne „Xenon“ ir ne LED.

Du žurnalistai ėjo link automobilio su įjungtomis artimosiomis šviesomis, kurio viduje sėdėjęs operatorius viską filmavo. Vienas žurnalistas buvo apsirengęs šviesius džinsus ir striukę, kito apranga – tamsi. Pirmasis vieną kartą užsivilko šviesą atspindinčią ryškiaspalvę liemenę, antrą kartą ėjo su žibintuvėliu, trečią – prisisegęs kelis atšvaitus.

Rezultatas geriausiai matomas vaizdo siužete. Jeigu bet kokį šviesą atspindintį ar ją skleidžiantį objektą turintis žmogus matomas iš kone šimto metrų atstumo, tai tamsiai apsirengęs žmogus automobilio vairuotojui pasimato tik likus trisdešimčiai metrų – tiek, kiek apšviečia žibintai.

Įvairių saugaus eismo priemonių efektyvumas taip pat skirtingas. Žibintuvėlis matomas iš toliausiai, tačiau ant rankos ar kojos uždėtas atšvaito pastoviai juda ir lengviau atkreipia vairuotojo dėmesį. Šviesą atspindinti liemenė, kaip matoma eksperimente, ne visada būna efektyvi - reikia patikrinti, ar perkama liemenė gerai atspindi šviesą.

atšvaitas/Kaip nešioti atšvaitą?
VIDEO: Pamatykite, kaip vairuotojai mato pėsčiuosius tamsiame kelyje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas