Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 21:02

Kaip laikyti rankas ant vairo, kad nereikėtų jų gipsuoti ar amputuoti?

Vairuotojas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vairuotojas

Labai svarbu, kad vairuotojas automobilyje jaustųsi patogiai. Tai padeda susikoncentruoti į kelią ir pagrindinę užduotį – saugų vairavimą. Bet ar prisimenate, kurioje pozicijoje ant vairo turėtumėte laikyti savo rankas? Ar žinojote, kad ilgą laiką šios instrukcijos buvo visiškai kitokios? Gamintojai dabar ir patys stengiasi, kad pirštų nekištumėte ten, kur nereikia.

Ar galėtumėte greitai pasakyti, kuriose pozicijose ant vairo turėtų būti jūsų rankos? Tikriausiai ne vienas iš jūsų pasakys, kad, jei vairo apskritimą įsivaizduotume kaip laikrodžio ciferblatą, vairuotojo rankos turėtų būti ties 9 ir 3 valandų padalomis. Tai yra rankos turėtų būti abiejose vairo pusėse tiesiai ties viduriu, tačiau ilgą laiką JAV ir kitose šalyse jauni vairuotojai buvo mokomi rankas laikyti ties 10 ir 2 valandų padalomis. Kodėl?

Wiki how iliustr./Teisinga rankų padėtis ant vairo
Wiki how iliustr./Teisinga rankų padėtis ant vairo

Saugaus vairavimo instruktoriai manė, kad laikydami rankas šiek tiek aukščiau vairo centro vairuotojai galės greičiau atlikti staigius manevrus, jei jų prireiktų. Tai yra taip bus galima greičiau sureaguoti į netikėtas kliūtis. Aukščiau laikomos rankos taip pat leido šiek tiek žemiau laikyti vairą – tais laikais, kai vairai buvo labai dideli, tai buvo galimybė pagerinti matomumą. Tačiau dabar vairuotojai griežtai perspėjami rankas laikyti tik ties 9 ir 3 valandų padalomis.

Beveik visi automobiliai šių dienų gatvėse turi oro pagalves vairo centre. Įvykus eismo įvykiui jos išsiskleidžia su didele jėga ir gali lengvai sulaužyti ne vietoje laikomas rankas. Teigiama, kad jei rankas vairuotojas laikys padėtas ant pačios pagalvės (taip kai kurie mėgsta vairuoti greitkeliuose), viskas gali baigtis ir amputacija.

Dar blogiau – staiga atgal pagalvės švystelėtos rankos gali sužeisti ir galvą ar net kitus keleivius, todėl rankos visada turėtų būti laikomos ten, kur joms ir vieta – ties 9 ir 3 valandų padalomis. Kartais ši pozicija yra vadinama „vakarai-rytai“ jei įsivaizduotume kompasą, o ne laikrodį.

Beje, dar daugiau vairuotojų netinkamoje padėtyje laiko nykščius. Dažnai jais apkabinamas vairo žiedas, nykščius paliekant vidinėje vairo pusėje. Tai taip pat nėra saugu – eismo įvykio metu automobilio keleiviai yra stipriai metami į priekį ir nykščiai gali būti tiesiog sulaužyti. Ne vienas automobilių gamintojas dabar į tai atkreipia dėmesį ir pačiame vairo centre montuoja plačius stipinus, kad nykščiais vairo apkabinti būtų tiesiog neįmanoma. Kartu tai yra gera vieta sumontuoti keletą mygtukų.

Įdomu ir tai, kad visa tai nėra naujiena – lenktyninių automobilių vairuotojai tai žino seniai. Jie visada rankas laikė ties 9 ir 3 valandų padalomis, vengė nykščių vairo centre ir niekada nekryžiavo rankų. Juk lenktynėse efektyvus, saugus vairavimas ir sėkmė yra labai glaudžiai susiję.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas