Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki lapkričio 24 d.: 2017 3022 3557 169
2016 2776 3273 162
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune įrengtas pėsčiųjų šviesoforas sukėlė vairuotojų diskusijų audrą

Avarija T.Masiulo gatvėje
Ernestos feisbuko nuotr. / Avarija T.Masiulo gatvėje
Šaltinis: 15min
6
A A

Po Kauno hidroelektrinės tilto rekonstrukcijos T.Masiulio gatvė buvo išplatinta, netoli kelio link Pažaislio įrengtas naujas pėsčiųjų eismą reguliuojantis šviesoforas. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gražu, tačiau vairuotojų neatidumas ir prie šviesoforo vykstantys eismo įvykiai iškėlė klausimą, ar tikrai rekonstrukcija buvo sėkminga.

T.Masiulio gatvė prie hidroelektrinės išsišakoja – atvažiuojant nuo Petrašiūnų pagrindinis kelias sukasi dešinėn, šalutinis – tiesiai. Liepos 10 dienos rytą minėtoje sankryžoje susidūrė „Ford“ ir „Nissan“. Eismo įvykis atsitiko dėl vairuotojo kaltės, nepraleidžiant pagrindiniu keliu važiuojančios transporto priemonės.

Socialiniuose tinkluose pasklidus eismo įvykio nuotraukai po ja pasipylė komentarai, teigiantys, kad avarijos šioje vietoje gana dažnas reiškinys, o dėl to kaltas šviesoforas. Vairuotojai, atvažiuojantys iš šalutinio kelio, mato pėsčiųjų šviesoforą ir, manydami, kad jiems dega žalia šviesa, įvažiuoja į sankryžą, taip sukeldami eismo įvykius.

Anot Kauno transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Mindaugo Augustaičio, šviesoforas T.Masiulio gatvėje įrengtas dviratininkams ir pėstiesiems saugiai kirsti pakankamai judrią gatvę.

„Pėsčiųjų šiame ruože nėra labai daug, tačiau čia pakankamai dideli dviračių srautai (važiuojantys iš Petrašiūnų, Panemunės, Pažaislio)“, – sakė M.Augustaitis.

Policijos pareigūnai paantrino savivaldybės atstovui ir teigė, jog šviesoforas buvo pastatytas tam, kad užtikrintų saugų gyventojų judėjimą į kitą kelio pusę bei tinkamą vairuotojų srautų pasiskirstymą. Savivaldybė neturi žinių, kad dėl įrengto šviesoforo būtų padidėjęs avaringumas T.Masiulio gatvėje.

Tą patį sakė ir policijos atstovai. Tiesa, policijoje registruojami tik įskaitiniai eismo įvykiai. Jei įvykus avarijai nėra nukentėjusių žmonių, o vairuotojai sutaria dėl kaltės, užpildę eismo įvykio deklaraciją – išsiskirsto.

Pareigūnai primena, kad visi eismo dalyviai, tiek vairuotojai, tiek pėstieji, privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir kelyje elgtis atsakingai, kad saugiai pasiektų kiekvienos kelionės tikslą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas