TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki gruodžio 12 d.: 2017 3052 3573 184
2016 3016 3547 174
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policijos pareigūnai ir kelininkai dalijo atšvaitus bei priminė apie jų naudą

Atšvaitų dalijimas
Organizatorių nuotr. / Atšvaitų dalijimas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

lgėjant tamsiam paros metui, Kauno kelių policija toliau aktyvina prevencines priemones, skirtas pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui didinti.

Vis dažniau pastebima, kad tiek pėstieji, tiek dviratininkai nelinkę saugoti savęs kelyje. Pėstieji eismo dalyviai nedėvi atšvaitų, nesilaiko elementarių Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimų – eidami kelkraščiu, eina eismo kryptimi, o ne prieš eismą, kaip reikalaujama KET, prieš eidami per gatvę neįsitikina, ar transporto priemonės visiškai sustoja. Pėsčiasis privalo įsisavinti, kad pėsčiųjų perėja nesuteikia visiško saugumo einant per gatvę ir neatleidžia pėsčiojo nuo atsakomybės pasirūpinti savo matomumu.

Pastebima, kad transporto priemonių vairuotojai matydami blogai apšviestas pėsčiųjų perėjas, nepristabdo ir dažnai nepamato per jas einančių, tamsiai apsirengusį pėsčiųjų, dėl ko gali įvykti nelaimingas atsitikimas.

Organizatorių nuotr./Atšvaitų dalijimas
Organizatorių nuotr./Atšvaitų dalijimas

Tą patį galima pasakyti ir apie dviratininkus. Vyresnio amžiaus dviratininkai paprastai į gatvę išrieda techniškai netvarkingu (be atšvaitų, skambučio) dviračiu. Dar dažniau dviratininkai būna įsigiję šviesą atspindinčią liemenę, tačiau jos nedėvi, o pasideda į krepšį, pritvirtintą virš dviračio galinio rato, kai, tuo tarpu, KET įpareigoja dviratininkus dėvėti šviesą atspindinčią liemenę (arba būti su įjungtais žibintais). Policija atkreipia dėmesį ir tai, kad dviratininkai važiuodami keliu, privalo važiuoti eismo kryptimi, o ne atvirkščiai.

Norint atkreipti visuomenės dėmesį į minėtų eismo dalyvių daromus pažeidimus, kurie neretai pasibaigia eismo įvykiu, lapkričio 6-oji buvo paskelbta nacionaline atšvaitų diena. Minėdami šią dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai kartu su VĮ „Kauno regiono keliai“ atstovais Kauno rajone vykdė akciją „Būk matomas kelyje“. Akcijos metu pėstiesiems buvo įteikiami, dalijami atšvaitai, o dviratininkams – šviesą atspindinčios liemenės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas