Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 9d. 13:44

Kelionė greitkeliu gali tapti spąstais: palijus netikėtose vietose formuojasi „ežerai“

Šis pavasaris ir vasaros pradžia Lietuvai nepagailėjo lietaus. O ekstremalios sąlygos tampa puikiu išbandymu net ir aukščiausios kategorijos Lietuvos keliams – automagistralėms ir greitkeliams A1 ir A2. Būtent į šių eismo arterijų kokybę pastaruoju metu atkreipia dėmesį 15min skaitytojai.

Antra priežastis, dėl kurios kaupiasi vanduo – neatnaujinamų kelkraščių lokaliose vietose susiformuoja didesnės žemių ir žolės sankaupos šalia asfalto dangos krašto. Todėl vanduo nuo kelio dangos pasišalina lėčiau. Tokių vietų taisymą vasaros sezono metu atlieka valstybinės reikšmės AB „Kelių priežiūra“, kuri šalina minėtas kelio pažaidas pagal šiems darbams skiriamą finansavimą, – paaiškino LAKD atstovas.

Kokios išvados?

Išvados – labai paprastos. Ženklas „Greitkelis“ ar „Automagistralė“ nereiškia, kad šis kelias yra idealus. Jame gali pasitaikyti ir remontuojamų ruožų, ir nekokybiško asfalto, ir provėžų. Ir keistų įdubų ar bortelių, kurie sulaiko vandenį. Net ir tvoros nebūtinai reiškia, kad į tokį kelią neišbėgs laukiniai gyvūnai. Taigi maksimalus leistinas greitis nėra garantija, kad juo važiuoti yra saugu, nes sąlygos gali pasikeisti akimirksniu. Ir ne kelininkai atsako už pasikeitusias meteorologines sąlygas.

Lygiai taip pat techniškai tvarkingas automobilis ir naujos padangos nereiškia, kad, įšokęs į balą, jis būtinai važiuos tiesiai.

Asmeninio albumo nuotr./Olga Židovlenkova
Asmeninio albumo nuotr./Olga Židovlenkova

Vairavimo pedagogė Olga Židovlenkova yra sakiusi, kad leistinas greitis, kurį aiškiai apibrėžia Kelių eismo taisyklės ar ženklai, tai greitis, tinkamas esant idealioms sąlygoms. O saugus greitis yra labai individualus ir priklauso nuo daugybės kriterijų. Pavyzdžiui, vairavimo technikos ir įgūdžių, eismo bei oro sąlygų, kelio dangos ir net automobilio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas