Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių policijos patruliai dalijo atšvaitus eismo dalyviams

Akcijos akimirka
Akcijos akimirka
Šaltinis: Ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ilgėjant tamsiajam paros metui, Lietuvos kelių policijos tarnyba stiprina prevencines priemones, siekiant užtikrinti pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų matomumą kelyje.

Ilgėjant tamsiajam paros metui, Lietuvos kelių policijos tarnyba stiprina prevencines priemones, siekiant užtikrinti pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų matomumą kelyje. Keliuose patruliuojantys pareigūnai stebi, ar eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių, yra apsirūpinę atšvaitais, ryškiaspalvėmis liemenėmis, kitais šviesą atspindinčiais elementais, dalija jų neturintiems eismo dalyviams.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pėstieji į eismo įvykius dažniau patenka šviesiuoju paros metu, tačiau daugiau jų žūsta sutemus. Pernai eismo įvykių metu žuvo 98 pėstieji, iš kurių net 63 – tamsiuoju paros metu. Šiemet keliuose žuvo 76 pėstieji, didžioji dalis – 46 asmenys (arba 60,5 proc.) – taip pat tamsiuoju paros metu.

Akcijos akimirka
Akcijos akimirka

„Nagrinėjome trejų pastarųjų metų žuvusių pėsčiųjų statistiką. Kasmet jie sudaro apie trečdalį visų žuvusių eismo dalyvių. Tačiau tarp jų – tik vienas kitas, kuris buvo prisisegęs atšvaitą ar dėvėjo liemenę. Beveik nėra žuvusiųjų su atšvaitais, o tai iškalbinga statistika“, – teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas.

Eismo dalyvių matomumas su atšvaitais, kitais šviesą atspindinčiais elementais padidėja apie tris kartus. Važiuojant su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis tamsoje jie pastebimi maždaug iš 150 metrų atstumo, be atšvaito – ne daugiau nei iš 50 metrų. Su tolimosiomis žibintų šviesomis eismo dalyvių matomumas sudaro atitinkamai 300 ir 100 m. Palyginimui, automobilio stabdymo kelias važiuojant 100 km/val. greičiu yra apie 80 metrų.

Atšvaitų atsargomis šalies apskričių policijos pareigūnai kiekvienais metais rūpinasi patys. Todėl didelė paspirtis neatlygintinai atšvaitus dovanojančios įmonės, įstaigos, įvairios visuomeninės organizacijos. Kai kurios įmonės jų įteikia tūkstančiais.

10 tūkst. atšvaitų Lietuvos kelių policijos tarnybai šiemet dovanojo kompiuterinės ir buitinės technikos bendrovė Varle.lt. Dar pusė tiek įmonė žada išdalyti į ją besikreipiančioms mokykloms, parduotuvėse apsilankiusiems klientams. Atšvaitų dalijimo akcijoje bendrovė dalyvauja ne pirmus metus.

Akcijos akimirka
Akcijos akimirka

„Gamindami atšvaitus, pirmiausia norėjome pasirūpinti moksleiviais. Jie keliauja į mokyklą dar neprašvitus, o suaugusieji ne visada pagalvoja apie jų saugumą ir matomumą kelyje. Kaip žinia, žaisdami vaikai gali staiga įbėgti į kelią, be to, kartais pamiršta apsižvalgyti prieš eidami per važiuojamąją kelio dalį. Todėl pagaminome žaismingus varlės formos atšvaitus. Tikimės, jie patiks moksleiviams ir bus nešiojami visą laiką“, – sakė Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad atšvaitai prie drabužių turi būti prisegti taip, kad juos matytų kiti eismo dalyviai. Atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu pėstiesiems yra privalomas. Už šios taisyklės nepaisymą gresia administracinė nuobauda (80–140 litų bauda).

Ikrauk.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas