Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelyje sustoti bet kur negalima net jei ir „prispiria reikalas“

Sulaikytas įtariamojo automobilis su kontrabanda
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Šalikelėje paliktas automobilis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Dažnas vaizdas kelyje – šalikelėje sustojęs automobilis. Atrodytų, kad nieko blogo, jei vairuotojui prireikė staiga sustoti, tačiau ir tokį, iš pažiūros paprastą veiksmą kelyje, reikia sugebėti atlikti laiku ir vietoje.

Šį kartą apie sustojimą ne magistraliniuose, bet krašto ir rajoniniuose keliuose. Čia norint sustoti didelių apribojimų nėra. Idealiausia, jei vairuotojas randa vietą stabtelėti ten, kur yra įrengta poilsio aikštelė ir automobilio ant kelio nestato.

Tačiau ne visada galima važiuoti ieškant vietos, kur sustoti. Staiga stoti gali tekti ne tik dėl vairuotoją „prispyrusio reikalo“, bet ir dėl automobilio gedimo, aušinimo skysčio ar alyvos trūkumo bei daugelio kitų priežasčių. Kaip išsirinkti vietą automobilio statymui kelyje pataria Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas

Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad matomumas siektų mažiausiai šimtą metrų, todėl automobilio negalima statyti nuokalnėse, kelio vingiuose

„Pirmiausia automobilį reikia statyti tokiose vietose, kur jis būtų gero matomumo zonoje. Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad matomumas siektų mažiausiai šimtą metrų, todėl automobilio negalima statyti nuokalnėse, kelio vingiuose. Vairuotojas privalo sustoti ten, kur jo automobilis būtų matomas kitiems eismo dalyviams“, – gerai žinomas tiesas primena V.Mačėnas.

Automobilis krašto ir rajoniniuose keliuose turi būti statomas tik dešinėje kelio pusėje, nors mieste leidžiama sustoti ir kairėje pusėje. Vairuotojas privalo įsitikinti, ar stovi ne arčiau kaip 50 metrų iki pervažos.

Statydamas automobilį asmuo privalo mašiną parkuoti kelkraštyje, o jei jo nėra – kuo arčiau važiuojamosios dalies krašto.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugsėjo 23 d.: 2017 2423 2891 135
2016 2198 2611 122
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas