Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 17:45

Klaipėdoje paaiškėjo pirmieji konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2015“ finalininkai

Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr. / Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje

Šeštadienio popietę Klaipėdos kruizinių laivų terminale startavo tradicinis, jau keturioliktasis renginio istorijoje konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2015“.Į pirmojo etapo batalijas susirinko per 50 pretendentų.

Klaipėdoje varžėsi ne tik uostamiesčio atstovai, bet ir Tauragės, Gargždų, Palangos, Kretingos, Plungės, Skuodo ir kitų aplinkinių rajonų vairuotojai, siekiantys šio titulo. Tarp jų buvo ir  renginio organizatoriams gerai pažįstamų veidų, laimę konkursuose bandančių ne pirmą ir net ne antrą kartą.

Vakare, finišavus etapo batalijoms uostamiestyje, paaiškėjo pirmieji konkurso dalyviai, kurie rungsis renginio finale ir kuris pirmą kartą bus surengtas Radviliškyje rugsėjo 27-ąją. 

Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje

Konkursą organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo viceprezidentas Vitoldas Milius pasveikino etapo nugalėtojus ir įteikė jiems pakvietimus į renginio finalą.

Į jį pateko dvi geriausių rezultatų pasiekusios dailiosios lyties atstovės Giedrė Kuprienė ir Regina Martinkutė bei penki pirmieji etapo prizininkai - varžytuves uostamiestyje laimėjęs Edgaras Liepa, antras likęs Tomas Kuprys, trečias – Benediktas Bočkus, ketvirtas – Tomas Janauskas ir paskutinis į finalininkų penketuką patekęs Darius Jonaitis.  

Teorines konkurso užduotis pirmajame jo etape geriausiai sprendė T. Janauskas, iš 30 klausimų suklydęs atsakydamas į šešis. Viena klaida daugiau padarė Aurelijus Dailidonis ir  D. Jonaitis.

Nors šis trejetukas – ryškūs etapo teorinės dalies favoritai, tačiau tai nėra įspūdingi pasiekimai, nes konkurso finalistai, ypač pretenduojantys į aukščiausiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį, finale paprastai klaidų daro bene dvigubai mažiau. Tad siekiantiems pergalės dar yra kur pasitempti.   

Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje
Egidijaus Babelio nuotr./Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursas Klaipėdoje

Praktinio vairavimo arba slalomo trasoje, kurią Klaipėdos kruizinių laivų terminalo aikštelėje įrengė žinomas žiedinių lenktynių ir slalomo meistras Darius Baltramiejūnas ir kurioje visi pretendentai savo gebėjimus demonstravo vairuodami naujausius „Toyota Avensis“ bei „Toyota Auris“ automobilius, užpildytus vienodais degalais „Neste Oil“ degalinėse, greičiausias buvo daugkartinis šių konkursų dalyvis E. Liepa, trasoje pranokęs T. Kuprį ir B. Bočkų.

„Nuoširdžiai sveikinu etapo nugalėtojus ir linkiu jiems didžiausios sėkmės renginio finale, - skelbdamas pirmojo etapo rezultatus kalbėjo V. Milius. – Manau, jog ir nepatekusiems į didįjį finalą nusiminti neverta, nes čia pralaimėjusių nėra ir negali būti. Juk pats pasirengimo procesas konkursui, teorinių žinių atnaujinimas ir pagilinimas, praktinių įgūdžių tobulinimas – tiesiog būtini kiekvienam vairuotojui, kasdien sėdinčiam prie automobilio vairo ir norinčiam vairuoti saugiai“. 

Kiti finalininkai paaiškės antrojo atrankos etapo varžytuvėse, rugsėjo 19 d. vyksiančiose Kaune, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, ir paskutiniajame atrankos ture, rugsėjo 26 d. rengiamame Vilniuje, Bukiškių autodrome.

VIDEO: „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ konkursas Klaipėdoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas