15min be reklamos
03 20

Kodėl automobiliai su dygliuotomis padangomis žymimi specialiais lipdukais?

Dygliuotos žieminės padangos Lietuvoje yra pakankamai populiarios. Yra vairuotojų, kurie yra įsitikinę, kad jei padangos nėra dygliuotos, jų nereikėtų net vadinti žieminėmis. Tik reikia nepamiršti, kad žiemą dygliuotas padangas dėvintys automobiliai privalo būti pažymėti apie tai perspėjančiu lipduku. Bet kodėl? Apie ką jis informuoja kitus eismo dalyvius?
Žieminės padangos
Žieminės padangos / 123rf.com nuotr.

Net nereikia sakyti, kad padangos yra labai svarbi automobilio dalis.

Lietuva yra šiaurinėje Europos pusėje, kur eismo sąlygos šaltuoju metų laiku gali būti prastos – jūs tai puikiai žinote. Dygliuotos padangos stipriai pagerina automobilio galimybes saugiai važiuoti ant kietos slidžios dangos – ledo ar suspausto sniego. Lietuvoje dygliuotas padangas dėvintis automobilis turi būti pažymėtas apie tai perspėjančiu lipduku – dygliu trikampyje su raudonu rėmeliu.

Nodum.lt nuotr./Lipdukas „Dygliuotos padangos“
Nodum.lt nuotr./Lipdukas „Dygliuotos padangos“

Apie dygliuotas padangas perspėjantis lipdukas, žinoma, nėra Lietuvos Kelių eismo taisyklių kūrėjų fantazijos vaisius – jis privalomas ir kai kuriose kitose šalyse (nors daug kur dygliuotos padangos yra uždraustos). Dyglio lipdukas turi būti priklijuotas automobilio gale, kai automobilis apautas dygliuotomis padangomis. Pavasarį, kai padangos keičiamos, tą lipduką reikia pašalinti. Tik kam jis skirtas?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas