Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokie KET pažeidimai daromi dažniausiai?

Telšių kelių patrulių užfiksuoti pažeidimai
Telšių apskrities VPK nuotr. / Telšių kelių patrulių užfiksuoti pažeidimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su automobilių dalinimosi tinklu „CityBee“, siekdami priminti apie atsakomybę ir saugų elgesį kelyje, pradeda švietėjišką kampaniją ir primena, koks vairuotojų elgesys kelyje yra pavojingiausias jiems patiems ir aplinkiniams.

„Daugiausiai nelaimių įvyksta prieš savaitgalį ir iš karto po jo, kuomet vairuotojai ir kiti eismo dalyviai atsipalaiduoja ir nepaiso Kelių eismo taisyklių bei saugumo reikalavimų. Puiku, kad policijos dėmesys ir susirūpinimas saugiu eismu yra palaikomas, ir kartu su partneriais pradedame kampaniją pačiu aktualiausiu metu“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Lietuvos kelių policijos tarnyba ir „CityBee“ primena vairuotojams dažniausias nelaimių keliuose priežastis ir ragina būti atsakingais ir kultūringais eismo dalyviais.

Chuliganiškas vairavimas

Chuliganiškas elgesys keliuose yra netoleruotinas pažeidimas, dažnai lemiantis tragiškus eismo įvykių padarinius. Baudos už chuliganišką vairavimą siekia nuo 115 iki 579 eurų, o vairuotojo pažymėjimo galima netekti net iki dviejų metų. Jei chuliganišku elgesiu „pasižymėjo“ vairuoti teisės neturintis asmuo, piniginė bauda padvigubėja.

Pasak L. Ylos, gavus pranešimą apie pavojingą ir chuliganišką vairuotojo elgesį, visuomet atkreipiamas dėmesys.

Lukas Yla
Lukas Yla

„Jei pranešimai pasitvirtina, nedrausmingus vairuotojus perspėjame keisti elgesį kelyje. Jei į perspėjimus neatsižvelgiama ir elgesys nepasikeičia, tuomet imamės griežčiausių prevencijos priemonių: sustabdome galimybę naudotis paslaugomis, taip pat, priklausomai nuo situacijos, galime skirti 300 eurų mokestį, kuris yra numatyta paslaugų sutartyje už sutarties pažeidimus“, – teigė „CityBee“ vadovas.

Greičio viršijimas

Pasak V. Grašio, lietuviai yra mėgėjai paspausti greičio pedalą. Neseniai policijos vykdytos akcijos „Greičio maratonas“ metu, vien kelyje „Via Baltica“ per savaitę užfiksuoti 5 303 greičio viršijimo atvejai. Siekiant auklėti ir drausminti „greičio mėgėjus“, įstatymas numato teisės vairuoti atėmimą, viršijus leistiną greitį daugiau nei 50 km/h.

Pasak L. Ylos, „CityBee“ didelį ir nuolat pasikartojantį greičio viršijimą traktuoja kaip pavojingą ir chuliganišką elgesį kelyje. „Pastebėję greičio viršijimą, automobilių vairuotojai telefonu yra įspėjami laikytis Kelių eismo taisyklių (KET). Tokiu būdu bendruomenė esą skatinama vairuoti atsakingai ir būti drausmingais eismo dalyviais. Nuolat kelių eismo taisykles pažeidžiantys automobilių dalijimosi sistemos vartotojai yra blokuojami ir negali naudotis šia paslauga“, – sako vadovas.

Nuolat kelių eismo taisykles pažeidžiantys automobilių dalijimosi sistemos vartotojai yra blokuojami ir negali naudotis šia paslauga

Vairavimas apsvaigus

Kas dešimtas nukentėjęs eismo įvykio metu traumą patyrė dėl apsvaigusio vairuotojo kaltės. Ir tai nekeista: alkoholis ir psichotropinės medžiagos sulėtina vairuotojo reakciją nuo dešimtadalio iki trečdalio, todėl eismo įvykis atsitinka dėl negebėjimo reaguoti ir priimti teisingą sprendimą. Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas paminėjo, kad visuomenės nepakantumas neblaiviems vairuotojams, augantis sąmoningumas ir aktyvi policijos veikla duoda vaisių: neblaivių vairuotojų sukeliamų avarijų sumažėjo ketvirtadaliu.

„Girti asmenys netenka draudimo ir turi padengti visus avarijos metu padarytus nuostolius. Maža to, juos vertiname kaip neatsakingus paslaugos naudotojus, todėl jie praranda galimybę ateityje naudotis mūsų paslaugomis“, – sako L. Yla.

Naudojimasis mobiliaisiais įrenginiais

Mobilieji telefonai gerokai palengvino žmonių gyvenimą, tačiau prie vairo jie tapo tikra pragaištimi. Šis įprotis yra labai pavojingas, vairuojant ne tik kalbama, bet rašomos žinutės, naršomi socialiniai tinklai ar net žaidžiama.

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko, naudojimasis laisvų rankų įranga yra labai svarbus. Vairuotojų drausmingumą nuo šių metų keliuose pradėjo kontroliuoti ir išskirtinis, ypatinga įranga aprūpintas nežymėtas policijos automobilis, o piniginė bauda siekia 90 eurų.

Nuo metų pradžios šalies keliuose žuvo 68 žmonės, dar daugiau nei 1400 buvo sužeista eismo įvykių metu.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 24 d.: 2017 2747 3256 150
2016 2497 2974 144
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas