Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 19d. 14:52

Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje
Partnerio nuotr. / Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) jaunųjų dviratininkų komanda tęsia pasirengimą 34-ajam Europos saugaus eismo konkursui ETEC-2019, kuris šįmet rugsėjo 12–15 dienomis vyks Ženevoje.

Konkursą rengia tarptautinė automobilių sporto federacija FiA, Lietuvos sporto mėgėjams gerai žinoma kaip „Formulės-1“ ir WRC ralių organizatorė. Ši organizacija didelį dėmesį skiria saugiam eismui ir jo propagavimui.

Į Ženevą susirinks 25 šalių atstovai iš visos Europos. Komandas sudaro keturi 10–12 metų vaikai (2 mergaitės ir 2 berniukai) bei 2 vadovai.
LAS komanda į šį atsakingą konkursą ruošiasi vykti jau 22-ąjį kartą.
Tris dienas Marijampolės profesinio rengimo centre 8 geriausi jaunieji dviratininkai iš visos Lietuvos buvo susirinkę į paruošiamąją stovyklą. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad atstovauti Lietuvai garbė teko Ugniui Tamašauskui, Juliui Grinkevičiui, Milei Jankauskaitei iš Marijampolės raj. Sasnavos pagrindinės mokyklos komandos ir Rimgailei Mergiūnaitei iš Kupiškio raj. Alizavos pagrindinės mokyklos.

Partnerio nuotr./Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje
Partnerio nuotr./Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje

Dabar vaikų laukia nelengva užduotis – vasaros metu gerinti praktinio važiavimo dviračiu per kliūtis įgūdžius, pasikartoti Kelių eismo taisykles. Pagrindinis tokio pobūdžio konkursų uždavinys yra mažinti avaringumą keliuose, saugoti jaunas gyvybes, siekti, kad jaunieji eismo dalyviai taptų atsakingais vairuotojais, samoningais eismo dalyviais.

Lietuvos kelių direkcija, jau daugelį metų finansuojanti Lietuvos komandos pasirengimą ir išvykas į ETEC varžybas, šįmet nusprendė neskelbti paslaugų pirkimo konkurso. Buvo iškilusi reali grėsmė pirmą kartą nuo 1997 m. Lietuvos atstovams nedalyvauti šiame Europos saugaus eismo forume. Teko skubiai ieškoti rėmėjų, prašyti mokyklų pagalbos, kreiptis į tėvus, kad šie savo automobiliais atvežtų vaikus į Marijampolę ir talkintų visos stovyklos metu. LAS komandos vadovai Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė be jokio atlygio sutiko parengti komandą išvykai į konkursą.

„Mums nesuprantamas toks LAKD elgesys. Šiai organizacijai valstybė skiria didžiules lėšas saugaus eismo propagavimui, tačiau kelių tūkstančių eurų vaikams, kurie atstovaus Lietuvai, neatsirado“, – liūdną faktą konstatavo LAS Saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas.

Nepaisydama iškilusių sunkumu, LAS komanda nusiteikusi kovingai ir tikisi šįmet Šveicarijoje pasirodyti ne blogiau nei praėjusiais metais Vengrijoje, kur užėmė 10-ą vietą iš 24 dalyvavusių šalių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas