Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 20 d.: 2018 554 654 43
2017 484 579 35
Publikuota: 2016 rugsėjo 22d. 10:44

Masiniai policijos reidai davė vaisių – trečiadienį išvengta žūčių, smarkiai sumažėjo avaringumas

Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Reido akimirka

Rugsėjo 21 d. Europos kelių policijos tinklas TISPOL iškėlė ambicingą tikslą – vykdant prevencines eismo saugumą keliuose gerinančias priemones, pasiekti, kad Europos keliuose nežūtų nevienas žmogus.

Prisidedama prie projekto EDWARD (European Day Without A Road Death), Lietuvos kelių policijos tarnyba rugsėjo 21 d. 8.00–17.00 val. keliuose vykdė sustiprintos eismo kontrolės priemones, bendradarbiaudama su žiniasklaida, informavo eismo dalyvius, visuomenę apie vykstančius reidus.

EDWARD iššūkį Lietuvos kelių eismo dalyviai priėmė garbingai, ir bendras tikslas – pasiekti, kad mūsų šalies keliuose neįvyktų eismo įvykių su tragiškomis pasekmėmis – buvo pasiektas.

VIDEO: Projekto EDWARD reidas kelyje „Via Baltica“

Rugsėjo 21 d. per parą šalies keliuose įvyko du eismo įvykiai, juose dalyvavę žmonės nepatyrė labai rimtų sužalojimų. Šiaulių r., Kuršėnuose, apie 14 val. automobiliu buvo partrenkta pėsčiųjų perėja ėjusi 13 m. mergaitė, o apie 17 val. Kaune, įvykus susidūrimui sankryžoje, buvo nežymiai sužeista automobilio vairuotoja ir pusės metų keleivė.

Per praėjusią parą policijos pareigūnai šalies keliuose nustatė 19 neblaivių vairuotojų, 191 greičio viršijimo atvejį ir 1107 kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tarp jų pavojingo ir chuliganiško vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose, kelio ženklų ir ženklinimo nesilaikymo atvejų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys teigia, kad pirmą kartą Europoje minimą dieną be žuvusiųjų keliuose Lietuvos eismo dalyvių bendruomenė įrodė, kad mūsų šalies vairuotojai, pėstieji, keleiviai, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai nėra abejingi saugiam eismui.

V.Grašys pabrėžė, kad sklandus policijos, žiniasklaidos ir visuomenės bendradarbiavimas, betarpiškas komunikavimas ir viešai vykdomos prevencinės eismo saugumo gerinimui skirtos akcijos yra rezultatyvios ir reikšmingos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Reido akimirka

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys dėkoja visiems eismo dalyviams, kurie savo drausmingu ir atsakingu dalyvavimu eisme įrodė, kad eismo saugumo situacija Lietuvoje gerėja būtent dėl besikeičiančio eismo dalyvių elgesio, augančios kultūros keliuose, žmonių sąmoningumo, atsakomybės ir pilietiškumo.

Europos komisijos duomenimis, 2015 m. Europos Sąjungos keliuose žuvo 26 000 žmonių, per pastaruosius du metus šis skaičius sumažėjo nežymiai – apie 0,6 proc. Lietuvos keliuose 2015 m. žuvo 241 žmogus, tai 9,7 proc. mažiau, nei 2014 m., o šiais, 2016 metais, žuvusiųjų skaičius šalies keliuose sumažintas 18 proc.

Lietuvos kelių policijos tarnyba dėkoja visiems eismo dalyviams, neabejingiems saugiam eismui. Tik kiekvieno Jūsų atsakingas dalyvavimas eisme padės išvengti skaudžių nelaimių keliuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas