Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokinukų tėvai policininkams prasitarė: vaikų kelionės autobusiukais kaskart kelia nerimą

Prevencinės akcijos akimirka
LKPB nuotr. / Prevencinės akcijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai Vilniaus rajono moksleiviams ketvirtadienį pakeliui į mokyklą surengė saugaus eismo pamokėlių.

Rugsėjo 4 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai suorganizavo naują prevencinę akciją – mokykliniais autobusais kartu su vaikais važiavo į mokyklas. Trijų Vilniaus rajono mokyklų – Riešės gimnazijos, Avižienių vidurinės mokyklos ir Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija, mokinius į pamokas vežantys autobusai sulaukė neįprastų keleivių – Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų.

Tėvai, išlydintys savo atžalas į pamokas, apsidžiaugė, kad vaikų vežimas šįkart bus akylai kontroliuojamas pareigūnų.

Ankstyvą rytą autobusiukai pajudėjo iš mokyklų – į namus pas mokinius. Tėvai, lydintys savo atžalas į pamokas, apsidžiaugė, kad vaikų vežimas šįkart bus kontroliuojamas ir prižiūrimas. Ir vaikų tėvai, ir auklėtojai pabrėžė tinkamo vaikų saugaus dalyvavimo eisme svarbą, bei pastebėjo, kad rajonų ir kaimiškų vietovių mokyklose tokio švietimo trūksta.

Kelionės metu policijos pareigūnai su vaikais aptarė pagrindinius Kelių eismo taisyklių reikalavimus, patikrino jų žinias apie saugų eismą, priminė, kaip saugiai elgtis važiuojant autobuse, eiti per gatvę, elgtis tamsoje arba esant blogam matomumui. Visiems vaikams buvo išdalinti atšvaitai, knygutės apie saugų eismą.

Į pamokas vaikai buvo saugiai atvežti ir palydėti, policijos pareigūnai pabendravo su mokytojais ir auklėtojais. Pedagogai paminėjo, kad vaikų vežimo į mokyklas ir iš mokyklų kontrolė yra labai svarbi. Kai kurių ugdymo įstaigų mokiniai dėl savivaldybės lėšų stygiaus yra priversti keliauti stovint, vaikus pervežantys autobusai talpina daugiau vaikų, nei yra įrengtų sėdimų vietų, o tai yra pavojinga ir neleistina. Dėl šių atvejų bus atliktas patikrinimas.

Visą rugsėjo mėnesį Lietuvos kelių policijos tarnyba skirs ypatingą dėmesį vaikus vežančiam transportui. 

Pareigūnai su pedagogais aptarė pagrindines eismo nelaimių, kuriose dalyvauja vaikai, priežastis bei saugaus eismo auklėjimo svarbą.

LKPB nuotr./Prevencinės akcijos akimirka
LKPB nuotr./Prevencinės akcijos akimirka

Šiemet Lietuvos keliuose žuvo 15 vaikų, 502 vaikai buvo sužeisti eismo įvykių metu. Per pirmąsias keturias naujųjų mokslo metų dienas Lietuvoje sužeisti 4 nepilnamečiai – 2 pėstieji, 1 dviratininkas ir 1 automobilio keleivė. 2013 metais per pirmąją mokslo metų savaitę eismo įvykiuose buvo sužeista 12 vaikų. 

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena Kelių eismo taisyklių reikalavimus:

Keleivius vežti leidžiama tik tam skirtomis (arba specialiai tam pritaikytomis) transporto priemonėmis ir tik pagal konstrukciją keleiviams skirtose vietose. Krovininio automobilio kėbule keleivius vežti leidžiama tik pritaikius kėbulą keleiviams vežti. 

Ant vaikų (iki 16 metų) grupes vežančio autobuso priekio ir galo turi būti pritvirtinti skiriamieji ženklai, numatyti Kelių eismo taisyklių 4 priede.

Vaikus vežančio mokyklinio autobuso ir transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais salone turi būti vienas suaugęs lydintis asmuo, ne jaunesnis kaip 21 metų. Mokinius vežant mokykliniu autobusu, lydinčio asmens funkcijas gali atlikti vairuotojas.

Mokyklinio autobuso ar transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais vairuotojas ar vaikus lydintis asmuo privalo:

LKPB nuotr./Prevencinės akcijos akimirka
LKPB nuotr./Prevencinės akcijos akimirka

1. užtikrinti saugų vaikų įlipimą (išlipimą) į (iš) transporto priemonę (-ės);

2. pagal galimybes vaikus įlaipinti ir išlaipinti stotelėse;

3. palydėti į kitą kelio pusę jaunesnius kaip 10 metų vaikus;

4. būdamas kelyje vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Draudžiama:

1. vežti keleivių daugiau, negu numatyta transporto priemonės techninėje charakteristikoje;

2. vežti keleivius taip, kad jie trukdytų vairuoti ir ribotų vairuotojui matomumą; 

3. vežti mopedais, motociklais (išskyrus motociklus su priekabomis), triračiais, lengvaisiais keturračiais, keturračiais, galingaisiais keturračiais vaikus iki 12 metų;

4. vežti keleivius velkamame autobuse, troleibuse ir velkamo krovininio automobilio kėbule. Jeigu velkamo automobilio priekis (galas) užkeliamas ant vilkiko platformos ar specialaus atraminio įtaiso, draudžiama keleiviams būti velkamos transporto priemonės kabinoje (salone) ir kėbule, o jeigu velkama transporto priemonė užkelta ant vilkiko platformos – ir velkančios transporto priemonės kėbule;

5. vežti keleivius krovininio automobilio kėbule (išskyrus šių taisyklių 195–199 punktuose nurodytus atvejus), krovininio motociklo kėbule, priekabose, prikabinamuose vasarnamiuose;

6. mokant vairuoti, vežti vaikus iki 14 metų;

7. mokykliniame autobuse ir transporto priemonėje su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais vežti daugiau mokinių, negu įrengta sėdimųjų vietų;

8. mokykliniame autobuse ir transporto priemonėje su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais vežti stovinčius mokinius.

Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse

Vyresni kaip 3 metų autobusų keleiviai privalo naudotis įrengtomis prisegimo sistemomis.

Vairuotojas privalo užtikrinti, kad motorine transporto priemone vežami vaikai naudotų įrengtas ir jiems pritaikytas prisegimo sistemas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 19 d.: 2017 2051 2451 119
2016 1860 2216 110
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas