TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki lapkričio 25 d.: 2017 3033 3588 169
2016 2781 3279 162
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motociklininkų sezono atidarymo dieną – trys dešimtys pažeidimų

Motociklų vairuotojai nepasižymėjo drausmingumu
Lietuvos kelių policijos nuotr. / Motociklų vairuotojai nepasižymėjo drausmingumu
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 2 dieną Lietuvos kelių policijos tarnyba talkino Vilniaus ir Kauno apskrityse dirbantiems policijos pareigūnams. Pareigūnai patruliavo ir su motociklais, ir specialiomis spalvomis nedažytais ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtais automobiliais. Motociklininkų sezono atidarymo dieną ypatingas dėmesys buvo skirtas motociklų ir mopedų vairuotojams, jų saugumui kelyje. Šių transporto priemonių vairuotojai yra tarp pažeidžiamiausių eismo dalyvių. Nors apie sustiprintą patruliavimą ilgąjį savaitgalį buvo pranešta iš anksto, policijos pareigūnai nustatė nemažai Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Vidurdienį Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje 20-metis vaikinas vairavo Didžiojoje Britanijoje įregistruotą motociklą „Yamaha R6“. Patikrinus vairuotojo dokumentus, paaiškėjo, kad jis neturi  įgijęs atitinkamos kategorijos, leidžiančios vairuoti galingą motociklą. Jaunuolio pateiktas vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti tik mopedus ir automobilius. Už tokį pažeidimą galingo plieninio žirgo vairuotojui teks sumokėti nuo 289 iki 434 eurų arba jam gali būti skirtas  administracinis areštas.

15.30 val. Grigiškėse pareigūnų dėmesį atkreipė motociklas „Suzuki“.  Jo vairuotojas pavojingai  manevravo, neatsargiai persirikiuodamas iš vienos eismo juostos į kitą, kelis kartus privertė kitus vairuotojus stabdyti ir keisti važiavimo kryptį, kad išvengti susidūrimo. Sustabdžius  „Suzuki“, paaiškėjo, kad motociklas nėra apdraustas, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Už šiuos pažeidimus vairuotojui gresia bauda nuo 115 iki 231 euro su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 6 mėnesių. Kas gali nuspėti, kokios nelaimės buvo išvengta sustabdžius ir sudrausminus tokį  „pramuštgalvį“.

17.00 val. kelyje Vilnius–Kaunas patruliavę pareigūnai užfiksavo motociklo  „Yamaha“  pažeidimą – greitį mėgstantis ir eismo saugumui abejingas motociklininkas  kelio ruože, kur leistinas greitis 100 km/val., važiavo 142 km/val. greičiu. Už šį pažeidimą 33 metų vyrui gali grėsti bauda nuo 173 iki 231 vieno euro.

Dar vienas „Yamaha“ vairuotojas, 18 metų vaikinas, ne tik vairavo galingą motociklą, neturėdamas teisės vairuoti, bei ir buvo užlankstęs valstybinio numerio ženklą taip, kad jo nesimatė. Matyt, taip tikėjosi, kad  pažeidimai nebus užfiksuoti.

Kelio atkarpoje, kur leidžiama važiuoti 70 km/val. greičiu, „Kawasaki“ motociklas skriejo 132 km/val. greičiu.

Pavakarę, (18.00 val.) Gariūnų gatvėje pareigūnai užfiksavo dar vieno greičio mėgėjo nusižengimą.  Kelio atkarpoje, kur leidžiama važiuoti 70 km/val. greičiu, „Kawasaki“ motociklas skriejo 132 km/val. greičiu. Šį kartą leistinas greitis buvo viršytas 62 km/val.  29  metų vyrui gresia ne tik tai piniginė bauda nuo 289 iki 434 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Dieną vainikavo Vilniuje, Pilaitės  prospekte patikrinto mopedo „QingQ“ vairuotojo rimtesnis pažeidimas.  Keturiasdešimtmečiui  vyrui buvo nustatytas vidutinis, 1,57 promilės girtumas.  Be to, pareigūnai nustatė, kad mopedui neatlikta privalomoji techninės apžiūra, o vairuotojas neturi  vairuotojo pažymėjimo.

VIDEO: Vilniuje motociklo vairuotojas viršijo greitį

Iš viso per vieną darbo dieną pareigūnai patikrino 120 motociklų ir 50 kitų transporto priemonių vairuotojų. Tarp dažniausiai nustatomų pažeidimų – vis dar įsišaknijęs įprotis kalbėti mobiliaisiais telefonais vairuojant, laiku nepasirūpinti transporto priemonių privalomąja technine apžiūra ir privalomuoju draudimu.

Lietuvos kelių policijos tarnyba eismo dalyvių  patikrinimus organizuoja nuolat. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama asmenims, transporto priemones vairuojantiems chuliganiškai ir pavojingai, neblaiviems ir apsvaigusiems vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti asmenims ir pradedantiesiems vairuotojams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas